Nowe wiaty na przystankach w całej dzielnicy

4
Share

Jeśli brakuje Wam reklam wzdłuż ul. Radzymińskiej, to wkrótce będzie ich znacznie więcej. Ratusz sprzedaje właśnie przystanki, żeby firmy reklamowe mogły je oblepić kolejnymi billboardami.

Takie wiaty staną wzdłuż Radzymińskiej / mat.. Towarzystwo Projektowe

 

Jeden z najważniejszych dla wyglądu miasta konkursów wchodzi w decydujący etap. Urząd Miasta szuka firmy, która postawi na przystankach w całym mieście 1580 nowych wiat. Oczywiście nie za darmo. Wiaty oblepione będą reklamami, z których zysk będzie czerpał zwycięzca dobiegającego końca konkursu. Jak wyliczyła Gazeta Wyborcza, firma zgarnie za reklamy rocznie 20 mln zł. Koszt wymiany wiat szacowany jest na 80-100 mln zł. Czyli interes zacznie przynosić dochód już po 4-5 latach.

Jak będą wyglądały nowe przystanki? W zależności od miejsca, powstaną trzy rodzaje wiat:

„konkursowe” – najbardziej atrakcyjne dla reklamodawców, zaprojektowane przez Towarzystwo Projektowe  wiaty staną w najbardziej uczęszczanych miejscach i znajdzie się na nich najwięcej reklam

„seryjne” – zwykłe wiaty

„konserwatorskie” – przystanki w miejscach zabytkowych

Dzięki materiałom opublikowanym przez stowarzyszenie SISKOM, wiemy gdzie i jakie wiaty staną na Targówku.  Za najbardziej atrakcyjne dla reklamodawców uznano przystanki wzdłuż Radzymińskiej. Na całej ulicy staną oblepione reklamami wiaty „konkursowe”. Zatem zaśmiecona do granic wytrzymałości kolorowymi billboardami ulica zostanie „wzbogacona” o dodatkowe powierzchnie reklamowe.

Takie same wiaty staną w najbardziej ruchliwych miejscach miasta. Co ciekawe, u nas za takie uznano oprócz Radzymińskiej także przystanki przy Codziennej na Zaciszu oraz przy Witebskiej i Myszkowskiej na Targówku. Takie same wiaty znajdą się też na ruchliwym Rondzie Żaba.

Na całym Bródnie, a także na pozostałych przystankach Targówka, staną zwykłe wiaty seryjne. Nigdzie w naszej dzielnicy nie są planowane wiaty konserwatorskie.

Jeśli konkurs uda się rozstrzygnąć w terminie, to pierwsze nowe przystanki pojawią się na jesieni 2013 roku.

Rozmieszczenie nowych wiat na Targówku. Zielone punkty: wiaty zwykłe, punkty jasno brązowe: wiaty „konkursowe” z powierzchnią reklamową / materiały SISKOM

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx