Od poniedziałku 176 wraca na plac Hallera (i inne zmiany w komunikacji)

5
Share

To jedno z bardziej spektakularnych zwycięstw pasażerów nad urzędnikami: po wielkiej fali sprzeciwu ZTM wycofuje się ze zmiany trasy autobusu 176.

176 jeździło z Białołęki przez Bródno na plac Hallera już w czasach, gdy większość speców z Zarządu Transportu Miejskiego sikało jeszcze w pieluchy. No, ale ile czasu może być dobrze? W styczniu 2012 r. spece od komunikacji wymyślili, żeby „w celu poprawy punktualności i regularności kursowania” skrócić trasę autobusu już na Suwalskiej. Przy okazji pozbawili mieszkańców naszej dzielnicy wygodnego dojazdu do centrum Nowej Pragi.

Na szczęście pasażerowie nie poddali się! Pisali listy do ZTM-u, skarżyli się na forach internetowych, interweniowali u radnych i lokalnych mediów – z naszą skromną redakcją włącznie. Minęło nieco ponad pół roku i… okazało się, że jednak można. Od 3 września 176 znów pojedzie z Bródna na plac Hallera, jednak omijając zakorkowany rejon ronda Starzyńskiego, a za to po raz pierwszy od 12 lat zahaczając o ul. 11 Listopada. Konkretnie trasa „naszego” odcinka będzie wyglądała tak:

CHOSZCZÓWKA – … – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – 11 Listopada – Namysłowska (powrót: Namysłowska – Starzyńskiego) – Szymanowskiego – PL. HALLERA

Autobusy będą jeździły tak jak obecnie, co 20 minut w szczycie i co 30 minut poza szczytem.

To najważniejsza, ale nie jedyna zmiana w komunikacji miejskiej w naszej dzielnicy. Od poniedziałku 3 września wraca po wakacyjnej przerwie ultra bródnowsko-targówkowska linia 202 (jeżdżąca z Bródna-Podgrodzie, przez m.in. Radzymińską, na Suwalską), zaś 199 przestaje błądzić po Elsnerowie i będzie jeździć prosto Radzymińską.

Wracając do 176-tki. Skoro w jej przypadku sprzeciw pasażerów był taki skuteczny, może zadziała także w przypadku linii 527?

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx