Rusza III liga! Czy GKP Targówek powalczy o awans? | | targowek.info

Rusza III liga! Czy GKP Targówek powalczy o awans?

Jeszcze nigdy piłkarze z Targówka nie dotarli tak wysoko. Już w środę na stadionie na ul. Kołowej zagrają swój pierwszy mecz w III lidze!

Może to nie jest Liga Mistrzów, ale i tak w najbliższych miesiącach mamy szansę zobaczyć na Targówku parę fajnych meczy. GKP Targówek zaczyna swój debiutancki sezon w III lidze (grupa łódzko-mazowiecka). Pierwszy mecz już w środę o godz. 17 – na naszym „kołowym” stadionie podejmujemy Sokoła z Aleksandrowa Łódzkiego.

W naszej grupie gra 16 drużyn, do II ligi awansuje tylko jedna, w strefie spadkowej są aż trzy miejsca. Trzecioligowi fachowcy upatrują faworytów głównie wśród trzech zespołów: Legionovii Legionowo, MKS Kutno i „słynącej” ze swoich kibiców Broni Radom. Oprócz nich w III lidze grają też m.in. dwa inne warszawskie kluby: Hutnik i Ursus, więc obok walki o awans, GKP stoczy z nimi nieoficjalny pojedynek o tytuł trzeciej – po Legii i Polonii – piłkarskiej siły w stolicy.

Fragment meczu GKP jeszcze w IV lidze / fot. www.gkptargowek.pl

My, choć jesteśmy beniaminkiem, wcale nie pozostajemy bez szans. Mamy młodą drużynę, która „przyzwyczaiła się” do awansów (jeszcze dwa lata temu Targówek grał przecież w okręgówce). Trenerem znów jest były piłkarz Legii Sergiusz Wiechowski, na bramce mamy młodego i już świetnego Damiana Karczmarczyka, którym interesował się mistrz Polski Śląsk Wrocław. Większość sparingów w przerwie między rozgrywkami GKP Targówek wygrał różnicą kilku bramek. Z kolei sporo naszych rywali balansuje na krawędzi bankructwa, bardziej niż awansem interesując się przetrwaniem (np. jeszcze przed startem sezonu z rozgrywek wycofało się KP Piaseczno).

Zaś dla odmiany sytuacja GKP wreszcie się stabilizuje. W lecie ze stanowiska prezesa klubu odszedł Zbigniew Bucoń. Na jego miejsce powołano Marcina Jakubowskiego (równocześnie… dyrektora targówkowskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej). Nowy prezes spłacił zaległe podatki i zakończył wojnę z urzędem miasta. Jest więc wreszcie szansa na otrzymanie miejskich dotacji, a pieniądze będą oznaczały zapewnienie finansowania młodszych roczników i spokój dla drużyny seniorów, która będzie mogła się całkowicie skupić na (oby) dobrej grze w piłkę.

Początek III ligi już w środę, rozstrzygnięcie sezonu w czerwcu 2013 roku.

 

GKP Targówek – Sokół Aleksandrów Łódzki, środa 15.08.2012, godz. 17:00, ul. Kołowa 18, bilety 5 zł.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Rusza III liga! Czy GKP Targówek powalczy o awans?

 • 14 sierpnia 2012 o godz. 09:19

  mam nadzieję na awans do II ligi. do boju

 • 14 sierpnia 2012 o godz. 12:00

  Hutnik Warszawa nie otrzymał licencji na grę w III Lidze i został zdegradowany do B-klasy. Troszkę nieświeże informacje macie :)

 • 14 sierpnia 2012 o godz. 12:10

  pan Bucoń dobre przekręty robił:) samochód dla synka kupił , ale dluguów nie płacił

 • 14 sierpnia 2012 o godz. 13:33

  Raczej bym powiedział, że miasto wsadziło swojego i teraz nagle problemy się rozwiązały… Nie fair ze strony miasta, ale z dwojga złego, lepsze takie coś… Udało się chociaż uratować klub. A teraz chłopaki mają motywację !

 • 15 sierpnia 2012 o godz. 19:30

  No niestety, przegralismy z Sokolem 0:2 :(
  Pierwsze koty za ploty…

 • 25 sierpnia 2012 o godz. 01:55

  A co z p. Buconiem?
  został w klubie?

 • 27 sierpnia 2012 o godz. 16:33

  z tego co mi wiadomo to ten znienawidzony bucon dał kase na podatki ostatnio spłacił tez zle rozliczona rewitalizacje niezły przekret z niego

 • 29 sierpnia 2012 o godz. 23:28

  witam Szanownych Państwa ! jeśli piszecie o klubie GKP Targówek, to piszcie prawdę ! jeśli piszecie swoje opinie, miejcie odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem ! jeśli potraficie działać lepiej niż my, zapraszam do współpracy !
  praca jest lekka – 6, 8, 10, godzin dziennie, bez wynagrodzenia! ale zapraszam wszystkich Państwa ! zróbmy to razem dla dobra GKP Targówek ! moje imię i nazwisko: Krzysztof Król – w przeszłości napastnik DKS Targówek, GKP Targówek, obecnie rezerwowy silnej ekipy Oldboys GKP Targówek, pozdrawiam i życzę wytrwałości !

 • 30 sierpnia 2012 o godz. 00:09

  GKP pisze: odniosę się do stwierdzeń autora „MATZ”.
  1. Pan Prezes MJ niczego nie spłacił – to klub GKP Targówek uregulował wyimaginowane i zawyżone kary finansowe !
  2. Nie My wypowiedzieliśmy wojnę z Urzędem Mista. I zapewniam, że ta walka jeszcze się nie skończyła ! Toczy się (podobno) postępowanie prokuratorskie przeciwko poprzedniemu Zarządowi Klubu. Poczekajmy na efekty pracy ekipy śledczej – zobaczymy kto będzie miał rację …
  3. zachęcam do zapoznania się, z protokółem obrad Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki m. st. Warszawy:
  http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/000d65b1/wwbohqlmyhrlczcrgpjtcwlcgkkovchq/protokol_sport_04_07_2012_.pdf
  ciekawa lektura !
  są tam stwierdzenia, że nasz „główny wróg” (BSiR w osobie Pani Dyrektor)nie dopatrzył się „możliwości popełnienia przestępstwa” ! więc czemu Moje Miasto Warszawa szkaluje i obmawia poprzedni zarząd GKP ? czyżby prowadzili oddzielne „dochodzenie” ? [ciekawe, czy urzednicy Pani Prezydent, posiadają uprawnienia do takich działań ?] no i skąd czerpali wiedzę, o rzekomych malwersacjach w moim klubie ?
  4. a ponieważ pora jest późna – poprzestanę na powyższym
  życzę Wam Wszystkim wszystkiego najlepszego,
  Krzysztof Król
  GKP Targówek
  ex P/O Prezesa Zarządu Klubu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.