Ruszyła budowa wieżowca przy Kondratowicza | | targowek.info

Ruszyła budowa wieżowca przy Kondratowicza

Zapowiadano ją od lat, ale tym razem to już na serio: pierwsza koparka pracuje na działce przy Kondratowicza, gdzie powstanie 16-piętrowy budynek.

 

Do tego widoku muszą się przyzwyczaić mieszkańcy Parku Leśnego, bo maszyny będą pracowały pod ich oknami jakieś dwa lata. Na razie na działce przy Kondratowicza, między Blokową a św. Wincentego, koparka wyrównuje teren i wyrywa chaszcze. Pojawiła się też tablica informacyjna budowy, a to oznacza że inwestycja ruszyła.

Firma APM Developemnt od lat planowała budować tu dwie wysokie wieże połączone niższym łącznikiem. Ostatecznie projekt nieco zmniejszono do jednej dominanty, ale i tak w budynku zmieści się  185 mieszkań.

Więcej o inwestycji pisaliśmy tutaj

Pierwsze prace na działce APM Development przy inwestycji Kondratowicza
Na budowie stoi już tablica informacyjna
Pierwsze prace na działce APM Development przy inwestycji Kondratowicza
Tak ma wyglądać wieżowiec inwestycja Kondratowicza firmy APM Development
PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Ruszyła budowa wieżowca przy Kondratowicza

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 09:34

  A czy to prawda, że deweloper wybuduje w ramach inwestycji 3 ronda, stację metra, przedszkole na poziomie parkingów, szkołę podstawową na parterze oraz gimnazjum na poziomie pierszego pietra? Co by zapewnić infrastrukturę społeczną dla tych biedaków co kupią za sprzedane hektary pod Skierniewicami garsoniery w inwestycji? Bo ilu z ich nie stać nawet będzie na fotografię do nowego dowodu osobistego wyrabianego przy przemeldowaniu.

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 10:07

  Wstyd i kompromitacja. Wszedzie wieżowce a co za tym idzie +1000 nowych samochód i prownicjuszy, którzy będą się uważać za Panów. Targówek upada na dno

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 11:18

  nie no, lepiej, że by na tych działkach rosły chwasty, a na drogach pasły się zające…

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 11:51

  na dole będą lokale użytkowe. zawsze coś na plus.

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 13:03

  Ale kto będzie użytkował te lokale?

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 14:06

  do Qwerty, te chwasty i zające to przyroda, łąka a nie chwasty. Zdecydowanie wolę łąkę z brzozami i różnymi samosiejkami, kwiatami, przyjemnym zapachem, niż okropne bloczyska, molochy produkujące agresywnych blokersów. Alergię na pyłki masz?

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 16:53

  Łąki i zające to nie w stolicy. Trzeba zmienić miejsce zamieszkania na jakieś tereny podmiejskie jeżeli tak Wam tęskno za naturą…

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 17:59

  Współczuję tym ludziom z Osiedla Park Leśny. Jak im na froncie stanie taki „moloch” 16-sto piętrowy to będą mieli piękny widok z okien na czyjeś inne okna, a słońce zobaczą jak wyjdą z osiedla. Chyba wracamy do dawnych schematów jakimi były podwórka-studnie. Szkoda, że nie będzie w tym miejscu żadnego deptaka, czy przestrzeni do spacerów, coś takiego jak Park Bródnowski. Rozumiem bloki, rozumiem urbanistyka, ale zieleń miejska jest również potrzebna.

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 18:02

  … Jeszcze nie wiecie jak ten budynek będzie się prezentował… wizualizacje z reguły nie oddają realiów – może będzie fajnie:)… choć faktycznie duży będzie ten budynek….. to już jednak inny typ zabudowania niż PRL-owskie blokowiska i blokersi…- porównanie chyba niezbyt trafne… a osiedle chyba będzie zamknięte, więc lokale usługowe na parterze…nie dla nas:)
  NIE ROZUMIEM O CO CHODZI Z TYMI PROWINCJUSZAMI ?…. HEKTARAMI W SKIERNIEWICACH….

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 18:07

  No fakt, że nowoczesna zabudowa jest inna niż te prawie 40-letnie budynki z czasów PRL na Bródnie, ale i tak postawienie takiego dużego bloku, na froncie osiedla zmienie mieszkańcom widok z okien. Nawet jeżeli osiedle będzie zamknięte, to wydaj mi się, że likale usługowe będą miały witryny i wejścia od strony Wincentego i kondratowicza więc będzie do nich dostęp „od ulicy”

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 18:40

  blok to nie problem…..najwiekszy problem to ten ze tern przed nowo powstala inwestycja nalezy do ORLENU i maja zaczac budowac stacje benzynowa( odbicie lustrzane STATOILA na rogu Kondr./Sw.Wincentego) chceilismy kupic miekszkanie w tym nowym bloku ale jak powidziano nam o stacji zrezygnowalismy

 • 23 sierpnia 2012 o godz. 21:08

  Kurcze stacja na stacji, to jakaś głupota, a mieszkanie vis a vis stacji benzynowej, to nic przyjemnego. To tak jak przy Rondzie Żaba, tam też stacja jest obok budynku, okropność!!!

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 10:16

  trochę szkoda że powstanie kolejny blok. Z tego co wiem, tak wysoka zabudowa miała być niedozwolona od strony lasu, ale może tuż przy samym skrzyżowaniu jest to dozwolone. Szkoda, ten budynek popsuje widok na ładną, niską zabudowę na Wincentego i będzie sterczał taki kikut wśród niskich bloczków. Co do lokali usługowych to ciekawe czy będą to trafione inwestycje czy niewypały jak w pasażu obok.

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 12:37

  No w końcu niech wybudują ten ORLEN, bo w tym miejscu naprawdę się przyda. Najbardziej śmieszy mnie jak deweloperzy robią w jajo nabywców. Najpierw pod lasem budują przyjemne, dla średniozamożnych bloczki z dużymi tarasmi. Potem od frontu wciskają na siłę, coś podobnego, ale tu już się mieszka jak na środku jezdni, potem tym wszystkim wciskają w środek coś większego. Niby ładnie, ale już nie kameralnie. Sprzedane, nie sprzedane – nie ważne. A teraz już prawdziwy kolos. Czemu nie odwrotnie? Wiadomo. A jak to się sprzeda, no to i stacja będzie – oczywiście nie metra, tylko Orlen.
  Ola, jak nie wiesz o co chodzi ze Skierniewicami, zajrzyj babci do meldunku i poproś prezesa o podwyżkę.
  Co do wysokości zabudowy to macie Radnych i Burmistrza! Plan pozwala, możecie im podziękować!

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 12:54

  Wielki plus dla pierwszego komentarza. A pani, która tego nie rozumiem, to pewnie dlatego, że to właśnie jej to dotyczy, bo faktycznie widać w święta gdzie są ci pseudo warszawiacy. Pełno rejestracji ze wsi, panoszącego się chamstwa, którzy płacą podatki w „Koziej Wólce”, a użytkują nasze drogi, zabierają miejsca pracy, w żłobkach i przedszkolach dla naszych dzieci. Wyślą, że w stolicy jest tak fajnie, ale tu życie jest droższe i często wyrównuje się to z nieco wyższymi zarobkami (zaniżanymi przez prowincjuszy).
  Wracając do głównego tematu, to ogólnie prawda – PO rządzi i sprzedają wszystko, co się da byle się nachapać. Czy to grunty czy spółki należące do miasta. Sprzedając grunty, wydając pozwolenie na budowę i biorąc za to grube pieniądze, miasto powinno zadbać o infrastrukturę dla naszych pociech. Wszystko jest jednak załatwiane niejawnie, analizując to, wręcz niegospodarnie, a po kolejnych wyborach okaże się,że wiele było nadużyć i nieprawidłowości. Jeszcze trochę i nic polskiego już nie będzie. Pracując blisko tego, chce się zrezygnować z pracy. Nawet nie ma gdzie tego zgłosić, bo wszystkim steruje PO, jak jakiś dyktator, a wszelkie dowody znikają bez śladu. Nic tylko zwijać manatki z tego pie… kraju, bo nic dobrego nas tu nie czeka.

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 13:32

  do REALISTA I TEGO DRUGIEGO…

  …W skierniewicach nigdy nie byłam, rejestrację mam warszawską mieszkam tu od zawsze …… wiesz, większość ludzi w wawie to jednak ludzie z napływu…. nie lubię gdy rozdaje się dobra za darmochę bo wtedy nikt tego nie szanuje ale jeśli ktoś tutaj mieszka, pracuje i podatki płaci…i w ogóle jest ok. to chyba twoja podejrzana furia jest mało uzasadniona..może jesteś sfrustrowany..- rozumiem to ale panuj nad sobą :)

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 15:59

  @Warszawiak z dziada pradziada – nie wiem ile masz lat, ale odnoszę wrażenie, że bardzo mało. W naszym kraju po każdych wyborach wychodzą na jaw jakieś afery i raczej niestety zawsze tak będzie. Piszesz o wielkiej nieuczciwości jaka panuje we władzach a sam/a taka sama jesteś. Warszawa to miejsce w moim kraju, jako Polak mam prawo mieszkać tam, gdzie tylko chcę, dzieci „puszczać” do żłobka, który mi się podoba, bo jest państwowy, czyli twój i mój, to samo dotyczy dróg. Jako polak/lka jako możesz dzielić dzieci na „nasze” i „wasze”? Katoliku!!! I zapomniałeś ty i inni piszący o wieśniakach, że po wojnie, gdyby nie wieś to tej waszej Warszawy na mapie by nie było!!! Ale o tym nie jest już wygodnie pamiętać.

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 16:41

  QWERTY, zgadzam się z Tobą, „Warszawiak z …” niepotrzebnie krytykuje w dość nieładny sposób osoby pochodzenia wiejskiego, choć problem niepłaconych podatków w miejscu zamieszkania (czyli i korzystania z jej infrastruktury) istnieje.
  Nie podoba mi się jednak to, że sugerujesz jemu bycie „Katolikiem”. Skąd to wiesz? Po co mieszać do tego sprawy wyznania? Może jest wyznawcą Palikota, albo Hare Kriszny?

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 18:24

  Zmieniając temat…. gdy patrzę na teren pod zabudowę tych budynków to zastanawiam się czy ten wiezowiec + dwa obok w ogóle tam się zmieszczą…a wy mówicie, że tam będzie jeszcze i stacja benzynowa orlen…??!!! trochę mnie to dziwi, rozumiem, że gdzieś na skraju skrzyżowania będzie, ale jak oni tą stację zdołają tam upchać?…

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 21:30

  Kolejne tysiące właścicieli nowych mieszkań i PSÓW, wszędzie paskudzących,a właściciele udają, że to nie ich problem.
  Ludzie! kiedy skończy się w końcu horror tych OBSRANYCH chodników!
  Psy mają większe prawa, niż dzieci. Jesteśmy niewolnikami posiadaczy i miłośników zwierząt.
  Te zapaskudzone chodniki to źródło chorób. W cywilizowanych krajach trzeba sprzątać po psach, jak badania dowiodły szczególnie dzieci narażone są na groźne choroby, a źródłem są odchody.

 • 24 sierpnia 2012 o godz. 23:18

  @zac – słusznie zwracasz mi uwagę, trochę się podminowałem czytając takie bzdury… Nie wiem tego, ale tok rozumowania jak ulał pasuje mi do osoby, która co niedziela biega do kościoła na sumę, a nic z tej sumy nie wynosi.

 • 25 sierpnia 2012 o godz. 23:12

  @OLA… Też się zastanawiam jak to się wszytsko tam zmieści. Widzę jednak, że ndawn nie byłaś na miejscu. Stacji nigdzie nie trzeba będzie upychać. Upychać trzeba będzie bloki. Działka pod stację jest bowiem prawie tej samej wielkości co działka pod osiedle APM. Czyli idąc wzdłuż Kondratowicza od skrzyżowania w kierunku lasu pierwsze 50% terenu to działka ORLEN a nstępne to APM. Dodatkowo bloki nie zzajmą terenu od krawędzi do krawędzi działki, bo po dwóch stronach mają mieć drogę dojazdową tzn. jedna od strony osiedla Park leśny a druga od strony planowanej stacji. Mikroskopijność działki APM widać dokładnie bo już ją zniwelowali (teren bez zieleni należy do nich).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.