Skarb Targówka – ukryją skrzynię dla przyszłych pokoleń

0
Share

W weekend upałów nie będzie, ale pogoda wciąż letnia, wiec można śmiało ruszać na spacer. A w jego trakcie zostawić po sobie pamiątkę dla potomnych. Wystarczy zajrzeć do Domu Herbacianego w Parku Bródnowskim.

 

Domek co weekend próbuje przyciągać różnymi atrakcjami, a tym razem organizatorzy maja na prawdę oryginalny pomysł. Chcą zakopać w ziemi wiadomość dla przyszłych pokoleń. Co w niej się znajdzie? To właśnie zależy od nas.

Zanim skrzynia zostanie zakopana, musi wypełnić się przedmiotami, które będą wiadomością mieszkańców Targówka AD 2012 dla nieznanych, przyszłych odkrywców – czytamy w zaproszeniu.

W sobotę i niedziele(11-12 sierpnia) obok Domku Herbacianego w Parku Rzeźby skrzynia będzie wystawiona na publiczny widok. Każdy mieszkaniec (lub sympatyk) dzielnicy może do niej coś wrzucić. Może to być np: Przedmiot, fotografia, list, opowieść, rysunek.

 „Skarby” można przynieść ze sobą albo wykonać na miejscu:

w sobotę (11.08) od 12:00 do 18:00 obok Domku działać będzie STUDIO PORTRETOWE,w którym każdy mieszkaniec może sobie zrobić zdjęcie. Jedna odbitkę otrzyma on, druga powędruje do Skrzyni.

– w sobotę od 18:00 do 20:00 odbędą się także mini-warsztaty fotograficzne z FOTOGRAFII OTWORKOWEJ.Przy użyciu najprostszych aparatów, które każdy może sam zbudować (np. z pudelka), wykonać zdjęcia i je wywołać na miejscu.

– w niedziele (12.08) od 15:00 do 19:00 działać będzie rejestratora opowieści. Każdy może przyjść i opowiedzieć jakąś historię związaną z dzielnicą. Opowieść zostanie nagrana i umieszczona na odpowiednim nośniku w Skrzyni.

 

A tak wyglądał jeden z ostatnich weekendów wokół Domu Herbacianego. Więcej zdjęć tutaj

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx