Witajcie w Warszawie

14
Share

Dla przypomnienia: od dziś plac Wileński znów jest przejezdny dla komunikacji i prywatnych samochodów! Prawie wszystkie autobusy wróciły na stare trasy – oprócz 512 i 527. Można też przejechać autem przez Most Śląsko-Dąbrowski – choć w godzinach szczytu  i tak na plac Bankowy tamtędy nie dojedziecie.

Głowy może nie damy, ale to prawdopodobnie pierwszy termin obiecany przez warszawskich samorządowców i budowlańców i… dotrzymany. Od północy, żeby dostać się z Targówka i Zacisza do centrum Warszawy nie musicie wysiadać z autobusu przy placu Wileńskim i dalej drałować na piechotę, ani naddawać drogi przez dalsze mosty. Trasa W-Z i al. Solidarności zostały otwarte!

Dokładnie zmiany w komunikacji opisaliśmy kilka dni temu (kliknij tutaj) więc nie będziemy się powtarzać. Pamiętajcie jednak o tym, co nie wróciło do „normalności”:

* autobus 512 znów ma nową trasę i teraz jedzie tak:  ZACISZE – Codzienna – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO (powrót: Anielewicza – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski)

* autobus 527 nie wraca na trasę W-Z, a jego dotychczasowy objazd zmienia się w stały, i jeździ tak: SKARBKA Z GÓR – Głębocka – św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – CH ARKADIA.

* prywatnym samochodem, owszem, możecie pojechać na wprost przez Wileniak i most Śląsko-Dąbrowski, ale w godzinach szczytu (tj . w dni powszednie między godz. 6 a 10 oraz 15 a 19) wyłączony dla prywatnych aut będzie fragment trasy W-Z w okolicy przystanków przy Starym Mieście i będziecie musieli zjechać ślimakiem na Wisłostradę – wprost w objazdy wokół zamkniętego tunelu na Wisłostradzie. Spodziewajcie się więc korków i policji/straży miejskiej.

A tak otwarty – choć po bokach wciąż rozkopany – plac Wileński wygląda w dzisiejszy, poniedziałkowy poranek:

 

fot. warszawa-wilenska.pl

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx