Znikają silosy na Radzymińskiej | | targowek.info

Znikają silosy na Radzymińskiej

Koniec produkcji oleju i margaryny na Targówku stał się faktem. Właśnie wyburzane są pozostałości wielkich zakładów tłuszczowych. Co powstanie na ich miejscu? Bloki?

fot. targowek.to

O wyburzaniu silosów napisała (zainspirowana, jak podejrzewamy, tym zdjęciem na facebooku) gazeta.pl.

Olbrzymie, widoczne z daleka silosy do przechowywania ziarna stały na terenie Zakładów Przemysłu Tłuszczowego przy ul. Radzymińskiej, potocznie nazywanych przez mieszkańców Zetpetami. Jeszcze niedawno w zakładzie produkowano olej i margarynę, a w okolicy unosił się charakterystyczny zapach. Ale to się już skończyło. Nowy właściciel ZPT, spółka ZT Kruszwica, przeniosła produkcję do zakładu w Karczewie, a u nas zaczęła wielką demolkę.

– Decyzja ta podyktowana była względami ekonomicznymi, jak i względami oddziaływania na środowisko i lokalną społeczność zakładu, który znajdował się praktycznie w centrum miasta – tłumaczy gazecie Ewa Sielicka, rzeczniczka Kruszwicy (zauważyliście, że nazwano nas „praktycznie centrum miasta”? Yes!)

Gazeta.pl sprytnie podpytała panią rzecznik, czy na oczyszczoną działkę wejdą deweloperzy. – Na razie nie spekulujemy, jakie będą dalsze losy tego terenu. Skończymy proces przenosin i dopiero podejmiemy decyzję – ucina Ewa Sielicka.

Cały artykuł możecie przeczytać tutaj, ale nie musicie tam wchodzić, żeby obejrzeć filmik z wielkiej demolki silosów na Targówku:

fot. targowek.to
PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Znikają silosy na Radzymińskiej

 • 30 sierpnia 2012 o godz. 14:43

  a MOŻE WEJDZIE DZIELNICA I WYBUDUJE SZKOŁĘ, PRZEDSZKOLE I ŚWIATŁA OCZYWIŚCIE!

 • 30 sierpnia 2012 o godz. 18:02

  Super!!! ……….wreszcie wizerunek naszej dzielnicy się poprawia:) Wszystko inne w tym miejscu będzie lepsze niż FABRYKI!!!

 • 31 sierpnia 2012 o godz. 08:52

  ale ściema, teren już dawno (najmarniej jakieś 2 lata temu)został sprzedany developerowi, na takich prawach, że ZT Kruszwica ma określony czas na zamknięcie produkcji i rozbiórkę.

 • 31 sierpnia 2012 o godz. 09:34

  Do „ASD” … to może orientujesz się też co tam nowego powstanie?………
  na dzień dzisiejszy planów brak.. ale może ty wiesz więcej:)..

 • 31 sierpnia 2012 o godz. 21:36

  Proponuję wybudować miasteczko Lwów na kilkadziesiąt tysięcy ludzi i lotnisko by mogli dolecieć nad korkami do Wileńskiego

 • 2 września 2012 o godz. 21:50

  Szkoda tego zjełczałego smrodku, wpadającego w okno 512 szczególnie wieczorami..

 • 3 września 2012 o godz. 15:19

  ..po co od razu lotnisko, wystarczy, że dokończą metro.

 • 5 kwietnia 2013 o godz. 22:24

  Ja propounuję schować linię kolejową w tunelu poniżej poziomu terenu już za wiaduktem przy ul. Kraśnickiego aż do Dworca Wileńskiego. Będzie więcej terenów między ul. Radzymińską a ul. Księcia Ziemowita. Będzie więcej miejsca na wybudowanie wysokich biurowców wzdłuż Alei Solidarności na Targówku. Wiadomo, to Targówek Przemysłowy to można wybudować kolejną galerię z drapaczami chmur, biurowcami a i znajdzie się pomysł, na stworzenie nowej linii metra od ulicy Targowej, Aleją Solidarności do Wiaduktu Kolejowego i dalej wzdłuż ulicy Radzymińskej do granic miasta(np. Elsnerów – Osiedle Wilno, Zacisze). Będzie większa motywacja do wybudowania Trasy Olszynki Grochowskiej, aby połączyć Grochów z Targówkiem. Wspaniała prespektywa. Pozdrawiam Pozytywnie Zakręconych.

 • 12 listopada 2016 o godz. 20:06

  „wreszcie wizerunek naszej dzielnicy się poprawia:) Wszystko inne w tym miejscu będzie lepsze niż FABRYKI!!!”

  A ty kretynko masz robotę czy dopiero w gimnazjum ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.