127 nie wróci na Bródno, zostaje krótkie 227 | | targowek.info

127 nie wróci na Bródno, zostaje krótkie 227

Dziś rano otworzono Marszałkowską. Wszystkie linie autobusowe wróciły na swoje stare trasy sprzed pięciu miesięcy. Wszystkie, oprócz autobusów z Bródna.

 

fot. ZTM

Zamknięcie ul. Marszałkowskiej nie było dla mieszkańców naszej dzielnicy aż takim wstrząsem jak zamknięcie pl. Wileńskiego, ale także je trochę odczuliśmy. Największą zmianą było rozcięcie linii autobusowej 127, łączącej od 16 lat Bródno Podgrodzie przez Śródmieście z Nowymi Włochami. Od maja 127 kursuje tylko między Centrum a Włochami, zaś Bródno dostało zastępczą linię 227 do Dworca Centralnego. To miały być tylko tymczasowe zmiany na czas budowy stacji metra na Marszałkowskiej. No, ale nie są.

Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował, że w przypadku „dwudziestek siódemek” tymczasowe rozwiązanie zostaje na stałe. Tak więc mieszkańcy Bródna wciąż mają wygodny dojazd do Śródmieścia stolicy, ale żeby dojechać autobusem na Ochotę czy do Włoch, muszą się już przesiadać. ZTM argumentuje to „standardowo”: Linia 127 przed podziałem miała bardzo długą trasę, na której w wielu miejscach tworzyły się korki. Podzielenie jej na dwie linie pozwoliło poprawić regularność kursowania. Prosili również o to pasażerowie, zwłaszcza z Włoch.

Jeśli to coś wam przypomina, to macie rację. W zeszłym roku niemal dokładnie tak samo ZTM argumentował skrócenie trasy 512 jeżdżącej przez 20 lat z Zacisza na Szczęśliwice. I w ciągu paru miesięcy, już nie przejmując się długością drogi i regularnością kursowania, wydłużył je na Wolę…

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “127 nie wróci na Bródno, zostaje krótkie 227

 • 10 września 2012 o godz. 08:16

  Niestety, prawa strona Warszawy jest systematycznie odcinana od miasta przez ZTM. Z pętli na Targówku Mieszkaniowym w kierunku Centrum kursowały linie 160, 460, 162, 462, 410, 517, a ich trasy przez wiele lat odpowiadały pasażerom korzystającym z nich. Przypomnieć trzeba że autobusy jeździły zawsze pełne. Dziś pozostały tylko linie 160 i 162. Dodatkowo wprowadzono 212 ponieważ Targówek został odcięty od ul. Wincentego w kierunku Ronda Żaba. Wprowadzono linie 140 prowadzącą do centrum handlowego Targówek, która została skrócona do centrum handlowego Głębocka. Pasażerowie jadący w kierunku centralnych dzielnic Warszawy tłoczą się niemiłosiernie w 517 i 160, a i 162 jest przepełniona. Dojazd z Centrum Warszawy, z Ronda Dmowskiego zajmuje w godzinach popołudniowych ok. 1 (jednej) godziny. Brak jest bezpośredniego połączenia Targówka Mieszkaniowego z najbliższą stacją pierwszej linii metra, czyli Dworcem Gdańskim. Jedyne połączenie z Żoliborzem to 156, które omija Most Gdański. Aby tam się dostać trzeba przesiadać się co najmniej raz lub nawet dwa razy. ZTM tak ustala trasy linii autobusowych, aby wymusić jak najwięcej przesiadek, bo to dużo skasowanych biletów jednorazowych. Jednak W Warszawie komunikacja powinna służyć przede wszystkim jej mieszkańcom, którzy mają bilety okresowe i chcą jak najszybciej i najwygodniej dojechać do pracy, a nie do centrum handlowego. Może ktoś z SISKOM przyjrzałby się temu problemowi i podjął działania, aby przywrócić Targówek Warszawie.

 • 10 września 2012 o godz. 08:42

  Uważam iż po części sami jesteśmy sobie trochę winni. kupujmy bilety i wydawajmy pieniądze na Targówku a ZTM i miasto zwróci na problem uwagę. To jedyny sposób!!!Po co kupować bilet miesięczny w Centrum ?!!!można tu.

 • 10 września 2012 o godz. 08:43

  To kolejny przejaw dyskryminacji Targówka i Bródna. To nie tylko ZTM tak traktuje naszą dzielnicę. Zwróciliście uwagę, że po prawej stronie Warszawy nie ma możliwości wypożyczenia rowerów ze wspieranego przez miasto systemu wypożyczalni.

 • 10 września 2012 o godz. 08:50

  „z Targówka” ma racje. nigdy o tym nie myślałem ale uważam iż tak trzeba robić.

 • 10 września 2012 o godz. 09:15

  To jakieś szaleństwo!

  Zabierają 527. Na 460 jest miejsce, a jeszcze tydzień czy dwa tygodnie temu ZTM twierdzł, że na moście ŚD będa korki i brakuje miejsca na 527. Połączenie Targówek – Gdański, Żoliborz, Wola (ostatnio uwalone 512) – brak.

  Odbierają możlwość odjazdu do Wschodniego z osiedla Targówek, o czym było pisane gdzie indziej (koślawe 140 to jakiś potwór).Tylko gdzie w tym wszystkim Burmistrz Targówka i Radni Targówka? Dlaczego nie walczą z ZTM o równe traktowanie Targówka? I gdzie wice Prezydent tego miasta, Wojciechowicz, było nie było kiedyś zarzadzął Dzielnicą naszą. Może by się wziął za nadzór nad ZTM?

 • 10 września 2012 o godz. 09:27

  Radni Targówka zajmują się telewizją Trwam. szkoda słów na Burmistrza i Radnych

 • 10 września 2012 o godz. 10:06

  To jakiś bezsens. 127 był chyba jedynym takim autobusem, którym można było dojechać z Bródna w kilka ważnych miejsc bez przesiadki :/
  Ktoś powinien się w końcu przyjrzeć rozkładom jazdy autobusów i zapotrzebowaniu na nie w konkretnych porach dnia. Na Bródnie autobusy jeżdżą stadnie, później trzeba długo czekać aż cokolwiek podjedzie. Ponadto autobusy nie są dostosowane do ilości pasażerów, bo często na długie trasy wyjeżdżają najkrótsze autobusy, do których ciężko wsiąść. czemu nikt się tym nie interesuje? :/ a od nowego roku będzie kolejna podwyżka cen biletów..

 • 10 września 2012 o godz. 11:26

  WYPOWIADAŁAM SIĘ JUŻ KILKA RAZY TUTAJ ODNOŚNIE AUTOBUSU 527 … JAKO ALTERNATYWĘ WYCHWALAŁAM 127 !!!! WRĘCZ NIE WIERZĘ, ŻĘ KTOŚ Z TAKĄ BUTĄ ODWAŻYŁ SIĘ ZABRAĆ NAM I TEN AUTOBUS!!!! W CHWILI OBECNEJ MAM SPORO WŁASNYCH SPRAW , ALE JAK SIĘ Z NIMI UPORAM TO PLANUJĘ BARDZIEJ KONKRETNE DZIAŁANIA NA RZECZ NASZEJ DZIELNICY… KTÓRA UWAŻAM, ŻE JEST SUPER A TYM WSZYSTKIM, KTÓRZY JESZCZE SIĘ NIE PRZEKONALI LUB NIE CHCĄ SIĘ PRZEKONAĆ TRZEBA PORZĄDNIE PRZETRZEPAĆ DUPY !!!!

 • 10 września 2012 o godz. 12:10

  Przeprowadziłam się z Targówka na Białołękę i tu jest to samo, zmienili trasę kursowania jednej z dwóch linii tzn. 527 na zielonej Białołęce łączącej z Centrum – z Radzymińskiej i al. Solidarności na św. Wincentego do Arkadii. A mieszkańcom Targówka przydałoby się połączenie z Dw. Gdańskim, a Białołęki z Radzymińską i Starym Miastem. To jakaś zmasowana akcja, a nasze urzędy milczą i czekają na inicjatywę mieszkańców.

 • 10 września 2012 o godz. 13:32

  to jakaś totalna paranoja co ci urzędnicy wyprawiają z prawą stroną Warszawy…

 • 10 września 2012 o godz. 16:04

  ..co za tupet !!!! trzeba się za to wziąć.. ale bardziej konkretnie!

 • 10 września 2012 o godz. 16:16

  Tym idiotom z ZTM chyba za bardzo się nudzi… po co bałaganią, jak było dobrze? Niech najpierw robią jakieś ankiety wśród ludzi, a nie to, co chcą… bo komunikacja miejska jest dla ludzi, a nie dla MZA.

 • 10 września 2012 o godz. 17:20

  A jakby tak ZTM nic nie robił? Przecież zmiany przez ostatnie dwa lata na Targówku i Bródnie to tylko psucie. Pasmo psucia. Zgłośmy radnym wniosek, aby wprowadzić zakaz zmian do czasu wymiany władz w ZTM

 • 10 września 2012 o godz. 22:17

  A pamiętacie Państwo linie: 524, 356, E3 z krańca Bródno-Podgrodzie? Też ich już nie ma. Polityka taka sama – zawieszenie kursowania z powodu remontu odcinka trasy, tylko jakoś tak na zawsze.

 • 11 września 2012 o godz. 07:47

  OK, raz jeszcze pytam – gdzie są Radni?

  Od pisania na forum się nie zmieni. Znajdźmy radnych, niech pisdza intgeprelacje, zrobią uchwałę rady dzielnicy i męczą ZTM. A my męczmy radnych. I przede wszyskim burmistrza powinni radni pomęczyć, premię od HGW wziął, to niech coś zrobi dla komunikajci w dzielnicy.

 • 11 września 2012 o godz. 11:10

  Widzę, że czytelnicy portalu Targówek.to chcą linie bezpośrednie relacji dom praca/szkoła. W takim razi ja też się zgadzam ! Ale linie co 30 minut. Autobusy nie rosną na drzewach. Żeby zrobić coś, trzeba zabrać komu innemu. Tak więc popieram multum linii co 30 minut, najlepiej żeby jeździły w stadzie a potem 30 minut nic.

 • 11 września 2012 o godz. 14:37

  DALEJ GŁOSUJCIE NA TYCH GAMONIÓW W URZĘDZIE !!!!

 • 11 września 2012 o godz. 14:40

  PROPONUJE JAKĄS WSPOLNA ANKIETĘ ALBO LIST !!!! mysle, że pół Bródna i Targówka się podpisze za 127. To był bdb autobus i jak ktoś mówił, ze jeździł pusty to jest idiotą

 • 12 września 2012 o godz. 21:51

  a może jakaś prośba o przywrócenie 524? chyba najlepszy autobus jaki nam odebrano

 • 13 września 2012 o godz. 08:08

  popierma „Jakuba” Piszmy do ztm. Atakujmy radnych i burmistrza. za coś te pieniądze biorą,

 • 22 września 2012 o godz. 16:20

  słów brak na te działania Ztm. 127 było wspaniałe do przesiadki w okolicy Rotundy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.