127 nie wróci na Bródno, zostaje krótkie 227

21
Share

Dziś rano otworzono Marszałkowską. Wszystkie linie autobusowe wróciły na swoje stare trasy sprzed pięciu miesięcy. Wszystkie, oprócz autobusów z Bródna.

 

fot. ZTM

Zamknięcie ul. Marszałkowskiej nie było dla mieszkańców naszej dzielnicy aż takim wstrząsem jak zamknięcie pl. Wileńskiego, ale także je trochę odczuliśmy. Największą zmianą było rozcięcie linii autobusowej 127, łączącej od 16 lat Bródno Podgrodzie przez Śródmieście z Nowymi Włochami. Od maja 127 kursuje tylko między Centrum a Włochami, zaś Bródno dostało zastępczą linię 227 do Dworca Centralnego. To miały być tylko tymczasowe zmiany na czas budowy stacji metra na Marszałkowskiej. No, ale nie są.

Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował, że w przypadku „dwudziestek siódemek” tymczasowe rozwiązanie zostaje na stałe. Tak więc mieszkańcy Bródna wciąż mają wygodny dojazd do Śródmieścia stolicy, ale żeby dojechać autobusem na Ochotę czy do Włoch, muszą się już przesiadać. ZTM argumentuje to „standardowo”: Linia 127 przed podziałem miała bardzo długą trasę, na której w wielu miejscach tworzyły się korki. Podzielenie jej na dwie linie pozwoliło poprawić regularność kursowania. Prosili również o to pasażerowie, zwłaszcza z Włoch.

Jeśli to coś wam przypomina, to macie rację. W zeszłym roku niemal dokładnie tak samo ZTM argumentował skrócenie trasy 512 jeżdżącej przez 20 lat z Zacisza na Szczęśliwice. I w ciągu paru miesięcy, już nie przejmując się długością drogi i regularnością kursowania, wydłużył je na Wolę…

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx