Czy można skręcać w lewo przy urzędzie? | | targowek.info

Czy można skręcać w lewo przy urzędzie?

Kierowcy już pewnie zauważyli, że powstał bardzo potrzebny zakręt z ul. Kondratowicza w lewo w uliczkę przy urzędzie. – Tylko czy można z niego korzystać? – pyta nasz czytelnik.

 

Zakręt wygląda bardzo zachęcająco: dla kierowców jadących od strony św. Wincentego czy Młodzieńczej powstał specjalny pas dla skręcających w lewo tuż za urzędem w ul. 20. Dywizji Piechoty WP. Uliczka niby mała, ale jest przy niej popularna pizzeria, stoi też tu duży budynek mieszkalny. Do tej pory, aby tam się dostać, trzeba było jechać pod szpital i tam zawrócić.

Nowy pas dla skręcających w lewo z Kondratowicza

Tylko czy można już korzystać z zakrętu? Znaki są mylące. Na jezdni są już wymalowane zachęcające strzałki, nowy pas nie jest zagrodzony i niektórzy kierowcy już skracają w tym miejscu. Tyle że kawałek wcześniej po prawej stronie jezdni jest znak zakazu skrętu w lewo.

Zakaz skrętu w lewo na Kondratowicza

Zgodnie z przepisami znaki pionowe, czyli te na słupach, są ważniejsze, więc zakręcać nie można. Choć pas wygląda na gotowy, to przebudowa skrzyżowania nie jest jeszcze skończona. Rozkopane są krawężniki, zaklejone sygnalizatory.

Na koniec zagadka. Czy ten znak jest pionowy czy już poziomy?

Skrzyżowanie Kondratowicza z Malborską w sobotę

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Czy można skręcać w lewo przy urzędzie?

 • 27 września 2012 o godz. 10:41

  Uważam, że ten skręt w lewo jest niepotrzebny, a z pewnością spowoduje, że skrzyżowanie stanie się mniej bezpieczne. Przejechanie 500 m dalej do bezpiecznej zawrotki przy szpitalu nie jest dla zmotoryzowanego żadnym kłopotem. Spowalnia i porządkuje ruch.

 • 27 września 2012 o godz. 11:07

  zgadzam się. ale najwidoczniej jakiś urzędas chciał mieć szybszy skręt do pracy. haha nasz urząd to kompromitacja

 • 27 września 2012 o godz. 14:44

  PYTANIEM JEST, CZY CAŁA PRZEBUDOWA SYGNALIZACJI W ZBOGACI O OSOBNE ŚWIATŁA SKRĘTU W LEWO Z ULICY WINCENTEGO (OBA KIERUNKI).
  NO I ZAGADKA: DLACZEGO JESZCZE NIE MA ŚWIATŁA NA SKRZYŻOWANIU KONDRATOWICZA/BLOKOWA?

 • 27 września 2012 o godz. 19:22

  Dla nas mieszkańców przy Kondratowicza 18 to będzie wygodne. Nie rozumiem dlaczego to rozwiązanie miałoby spowolnić ruch? Tyle lat objazdami dojeżdżam do domu i nie widzę powodu, dla którego ta sytuacja tyle trwała. Na większych skrzyżowaniach skręca się w lewo, a zawrotka przy szpitalu nie jest moim zdaniem wcale bezpieczna. Brak świateł przy Blokowej to jest bardzo poważny problem dla okolicznych mieszkańców. PS. Przebudowa tego skrzyżowania to jakaś porażka. Jak długo można robić taką przebudowę?

 • 27 września 2012 o godz. 22:30

  Owszem, skręt w lewo będzie dla mieszkańców Kondratowicza 18 bardzo wygodny, choć nadal uważam, że bardzo niebezpieczny… Obym się myliła…

 • 28 września 2012 o godz. 11:39

  nikt nie napisał, że skręt jest przede wszystkim dla urzędników ratusza i petentów ratusza!

  A w tym rejonie to przede wszystkim potrzeba:
  1. pasu wraz ze światłem dla jadących od Żaby i skręcających z Św Wincentego w Kondratowicza w lewo!
  2. świateł lub rondka na skrzyżowaniu Blokowej z Kondratowicza!

  Amen

 • 1 października 2012 o godz. 09:52

  świateł na Blokowej nie będzie dokąd licznik zabitych na skrzyżowaniu nie przekroczy jakieś tam magicznej granicy po której urzędnicy stwierdzają dopiero że instalacja świateł jest zasadna. Smutne ale prawdziwe.

 • 2 października 2012 o godz. 08:13

  Nic niebezpieczneno w tym lewoskręcie nie ma, identyczny jak tyśiące innych na warszawskich ulicach.
  Z jednym się zgodze – remont już dawno powinien być skończony.
  Jak dobrze pamiętam rozpoczął się pod koniec lipca i miał trwać msc, a mamy już październik.

 • 2 października 2012 o godz. 18:48

  1.Idiotyczny pomysł naszych kochanych radnych to przede wszystkim dodatkowe światło kierunkowe do skrętu w prawo z kondradowicza w św. wincentego. Rozwiązanie to zamiast usprawić zablokowało ruch.
  2. Zgodze się z Amen a pro pos pasu wraz ze światłem kierunkowym dla jadących od Żaby i skręcających z Św Wincentego w Kondratowicza w lewo

 • 2 października 2012 o godz. 22:45

  Skręt jednak będzie udogodnieniem głównie dla mieszkańców Kondratowicza 18, dla dojeżdżających do ratusza jest on bez większego znaczenia gdyż jadąc z tamtego kierunku tzn. od Młodzieńczej lub Wincentego można wjechać pod ratusz wjazdem z Wincentego a dla mieszkańców postawiony jest tam niestety szlaban, który uniemożliwia podjazd pod blok Kondratowicza 18. Zatem największe znaczenie będzie on miał dla tamtejszych mieszkańców.

 • 16 października 2012 o godz. 09:30

  Cykl świateł do lewoskrętu z ul. Kondradowicza w Malborską musi zostać wydłużony. Tworzą się długie kolejki i obecnie jest gorzej niż przed remontem.
  Bezkolizyjny lewoskręt pozwala co prawda na większe bezpieczeństwo – to jest plus tej inwestycji, ale musi ona zostać dopracowana, tak aby nie tworzyły się korki w tym miejscu.

 • 18 października 2012 o godz. 07:53

  zgodze się z przedmówcą, od czasu zakończenia remontu na skrzyżowaniu ten lewoskręt jest fatalny. W godzinach popołudniowych non stop się korkuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.