Czy można skręcać w lewo przy urzędzie?

12
Share

Kierowcy już pewnie zauważyli, że powstał bardzo potrzebny zakręt z ul. Kondratowicza w lewo w uliczkę przy urzędzie. – Tylko czy można z niego korzystać? – pyta nasz czytelnik.

 

Zakręt wygląda bardzo zachęcająco: dla kierowców jadących od strony św. Wincentego czy Młodzieńczej powstał specjalny pas dla skręcających w lewo tuż za urzędem w ul. 20. Dywizji Piechoty WP. Uliczka niby mała, ale jest przy niej popularna pizzeria, stoi też tu duży budynek mieszkalny. Do tej pory, aby tam się dostać, trzeba było jechać pod szpital i tam zawrócić.

Nowy pas dla skręcających w lewo z Kondratowicza

Tylko czy można już korzystać z zakrętu? Znaki są mylące. Na jezdni są już wymalowane zachęcające strzałki, nowy pas nie jest zagrodzony i niektórzy kierowcy już skracają w tym miejscu. Tyle że kawałek wcześniej po prawej stronie jezdni jest znak zakazu skrętu w lewo.

Zakaz skrętu w lewo na Kondratowicza

Zgodnie z przepisami znaki pionowe, czyli te na słupach, są ważniejsze, więc zakręcać nie można. Choć pas wygląda na gotowy, to przebudowa skrzyżowania nie jest jeszcze skończona. Rozkopane są krawężniki, zaklejone sygnalizatory.

Na koniec zagadka. Czy ten znak jest pionowy czy już poziomy?

Skrzyżowanie Kondratowicza z Malborską w sobotę

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx