Darmowe atrakcje na Targówku (przez cały weekend)

1
Share

Najbliższe dni zapowiadają się w naszej dzielnicy nie tylko ciekawie, ale także ekonomicznie. Dla każdego znajdzie się coś miłego i bezpłatnego: koncerty dla dorosłych, zajęcia artystyczne dla dzieci, a nawet fitness dla emerytów.

Po kolei:

O piątkowym koncercie L.U.C’a w Parku Wiecha już pisaliśmy, więc nie będziemy się powtarzać. Zaś już następnego dnia, w sobotę 8 września, wystąpią u nas równie znany raper Liber oraz nieco mniej słynny Mateusz Mijal. Na pewno zaśpiewają wspólnie to:

Koncert Libera i Mijala będzie częścią pierwszych urodzin klubu Gravitan w Parku Handlowym Targówek. Muzycy wystąpią aż dwa razy (o godz. 14:00 i o 21:15). Oprócz nich zaplanowano też m.in. szoł brazylijskich bębniarzy, występy taneczne (samba, zumba), pokazy zajęć sportowych dla dzieci i dorosłych, wspólne grillowanie, a na koniec party z didżejami. Cała impreza będzie trwała w sobotę od godz. 12:00 aż do 02:00 na parkingu Parku Handlowego Targówek przy ul. Malborskiej 39, vis-à-vis sklepu Piotr i Paweł. Szczegóły: www.gravitan.pl

Brazylijscy bębniarze w akcji/ fot. Gravitan

Inny klub fitness na Targówku proponuje coś nieco odmiennego. Też w sobotę 8 września o godz. 14:00 oraz  15:00  osoby powyżej 60 roku życia mogą się udać do klubu Calypso (ul. Dalanowska 46/U3 , koło Lidla) na gimnastykę wzmacniającą siłę mięśni, poprawiającą równowagę oraz ogólną kondycję organizmu. Każdy z uczestników zostanie również poddany pomiarom ilości tłuszczu, mięśni, wody i tkanki kostnej w organizmie. Zajęcia dla seniorów są bezpłatne i będą powtarzane w każdą sobotę do końca września, ale trzeba się na nie zapisać pod numerem telefonu: 22 300 29 50.

Dom Kultury Zacisze organizuje w niedzielę 9 września dzień otwarty dla dzieci. W godzinach godz. 16:30-18:30 będą się odbywały różnego rodzaju darmowe zajęcia plastyczne, manualne i modelarskie. Komu się spodobają, może zapisać się na konkretne zajęcia na cały rok (choć to już będzie troszkę kosztowało). W niedzielnym programie są m.in.: Bajkowa sztuka dziecka (zajęcia plastyczne), Twórcze budowanie Lego, Teatr: małe formy, Hopsasa dla maluchów, Gałgankowy świat (patchwork), Mikromodelarstwo i gry strategiczne, Dziecięcy zespół tańca ludowego, Sekcja piosenki rozrywkowej, Język angielski dla dzieci. Ul. Blokowa 1, szczegóły: www.zacisze.waw.pl

Najwytrwalsi na zakończenie weekendu mogą też wrócić do Parku Wiecha, gdzie w niedzielę 9 września w godz. 15:00-18:00 odbędzie się akcja społeczno-kulturalna „TARGłówek i książki”. W programie m.in.: głośne czytanie bajek i wierszyków dla dzieci, prezentacja twórczości poetyckiej mieszkańców Targówka, rozmowa o książkach wartych przeczytania (polecać będą bibliotekarze z Targówka) oraz zbiórka książek dla bibliotek w naszej dzielnicy. To niewątpliwe cenna inicjatywa – nawet pomimo tego, że to po części jest także akcją polityczną: organizuje ją Klubu Ruchu Palikota Warszawa – Targówek.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx