Głupia wpadka projektantów metra

9
Share

Ledwie zaczęli pracę, a już zaliczyli spory błąd. Projektanci drugiej linii metra chcą zbudować stację Trocka przy Rembielińskiej na Bródnie.

 

Chodzi o wizualizacje przyszłych stacji drugiej linii metra zaprezentowane w ubiegłym tygodniu przez ratusz. Urzędnicy pochwalili się podpisaniem umów z projektantami kolejnych sześciu stacji. Na naszej nitce chodzi o przystanki Szwedzka, Targówek I i Targówek II (czyli stacja Trocka). Projektanci z firmy ILF Consulting Engineers Polska wybrani zostali w trwającym wiele miesięcy konkursie. Jego zwieńczeniem jest właśnie podpisanie wartej 13,5 mln zł umowy i prezentacja wstępnych koncepcji stacji.

>>> Możecie je obejrzeć tutaj

Wśród zaprezentowanych kilku ilustracji w jednej wyraźnie coś się nie zgadza. Na pewno stacja Targówek II nie znajduje się tam, gdzie powinna. Po prostu wokół bazarku na Trockiej, bo tu ma powstać ten przystanek, z całą pewnością nie ma takich bloków:

Oficjalna wizualizacja stacji Targówek II przy ul. Trockiej. Ale tu nie ma takich bloków

 

Ale zaraz, zaraz. Przecież te bloki wyglądają znajomo… Naszym zdaniem budynki użyte jako tło dla stacji Targówek II, to nic innego jak mrówkowce przy Rembielińskiej, przy skrzyżowaniu z Bazyliańską. Wprawdzie jakiś grafik nieco je odchudził, ale podstawą wizualizacji było na pewno mniej więcej takie zdjęcie:

 

Skrzyżowanie ul. Kondratowicza, Bazyliańskiej i Rembielińskiej / fot. targowek.to

 

To prawda, że dokładnie w tym miejscu ma się znaleźć stacja metra, ale nie ta. Zaplanowano tu budowę ostatniego przystanku drugiej linii, który powstanie kilka lat później niż stacje na Targówku. To więc nie ten przetarg, nie ta umowa i nie ten projekt.

Oczywiście pokazany przez ratusz obrazek to tylko ilustracja poglądowa i na ostateczny i oficjalny projekt poczekamy jeszcze rok. Projektanci i urzędnicy mają więc czas, żeby wybrać się na Targówek, zobaczyć jak wygląda okolica przyszłej stacji i nauczyć się odróżniać Bródno od Targówka.

Gdyby jednak im się nie udało, zawsze mogą liczyć na serwis targowek.to. Stacja przy Trockiej wyglądała będzie mniej więcej tak:

Stacja w miejscu bazarku przy Trockiej, z tyłu bloki przy Zamiejskiej

Jedno wyjście powinno się też znaleźć przy blokach na ul. Gajkowicza. Przed dzisiejszym sklepem nocnym

 

>>> Gdzie dokładnie będą wyjścia ze stacji sprawdzicie tutaj

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx