Jak jeździcie do pracy? ZTM zaprasza na przesłuchanie

19
Share

Tak, tak, wiemy: autobusy są zapchane, a dojazd do centrum trwa zbyt długo. Ale chodzi o bardziej wnikliwą analizę. Zarząd Transportu Miejskiego chyba na poważnie bierze się za komunikację na Targówku, bo właśnie zleca badania na wielką skalę.

 

Czegoś takiego jeszcze w naszej dzielnicy nie było. Do setek mieszkań na Targówku i Zaciszu zapukają ankieterzy wysłani przez ZTM. Będą zadawać naprawdę szczegółowe pytania: o środek transportu jakim jeździmy do pracy, jak często przesiadamy się przy Dworcu Wieleńskim, a jak często tylko go mijamy. Który most wolimy i dlaczego (Gdański czy Śląsko-Dąbrowski), czy będziemy korzystać z metra albo pociągu ze stacji Zacisze-Wilno?

To tylko niektóre z 50 pytań, na które trzeba odpowiedzieć podczas osobistej rozmowy z ankieterem (na szczęście nie mogą zawracać głowy przez telefon). Jeśli będziecie w gronie wytypowanych szczęśliwców, to radzimy nie szczuć ankieterów psami i poważnie potraktować badanie, bo wierzymy, że ZTM jednak chce usprawnić komunikację w naszej dzielnicy.

Badania związane są zapewne z uruchomieniem na wiosnę nowej stacji PKP Zacisze-Wilno, ale też szykują grunt pod rewolucję w komunikacji jaką będzie otwarcie metra na Dworzec Wileński – wciąż zapowiadane na jesień 2013 (choć bardziej realny termin to połowa roku 2014). W ankiecie jest też sporo pytań dotyczących buspasa na Radzymińskiej i uprzywilejowania komunikacji zbiorowej na moście Śląsko-Dąbrowskim, a więc ZTM sprawdza czy to rozwiązanie się sprawdziło.

Badania nie obejmują Bródna, a tylko Zacisze i Targówek właściwy. Ta część dzielnicy została podzielona na rejony. Ankieterzy mają szczegółowo odpytać w nich prawie 800 osób i ruszą w dzielnicę zawsze w dni powszednie we wtorek, środę, czwartek lub piątek, w godzinach 12 – 20. Pierwszy etap badania będzie przeprowadzony od 15 do 26 października; drugi – od 5 do 23 listopada.

Obszary badań, w których pojawią się ankieterzy wysłani przez ZTM

19
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx