Blok na Krasnobrodzkiej 13 znowu gwiazdą

5
Share

Już w czwartek najsłynniejszy blok na Bródnie zostanie gwiazdą filmu – i salą kinową równocześnie.

Blok na ul. Krasnobrodzkiej 13 / fot. fotoadres.pl

10-piętrowy mrówkowiec z wielkiej płyty na ul. Krasnobrodzkiej 13 już od dawna jest obiektem świetnych instalacji autorstwa swojego słynnego mieszkańca: Pawła Althamera.

W 2000 roku artysta namówił sąsiadów, aby o jednej porze zapalili światła tak, żeby na wielkiej ścianie budynku ułożyła się właśnie liczba „2000”. W 2009 roku Althamer i ponad 100 mieszkańców z Krasnobrodzkiej polecieli wspólnie do Brukseli – złotym samolotem i ubrani w złote kombinezony. Ba, mniejsze grupy bródnowskich sąsiadów dotarły nawet do Brazylii i afrykańskiego Mali! Jeszcze w następnym roku wejście do jednej z klatek bloku Paweł Althamer przebudował w… statek kosmiczny, mający przenieść mieszkańców w zupełnie nowy wymiar sąsiedzkich relacji.

Jutro znowu będzie się działo na Krasnobrodzkiej 13  – i pośrednio znowu przez Althamera. Tym razem akcję zorganizowały Fundacja Monte Wideo Foto oraz KTOŚ z Targówka, które w czwartek 20 września 2012 r. o godz. 19:30 na jednej ze ścian bloku wyświetlą film pod tytułem, a jakże, „Krasnobrodzka 13”.

Dokumentalista Cezary Ciszewski skonfrontował rzeczywistość wyprawy „złotych ludzi” Althamera do Afryki z codziennością mieszkańców bloku. Dzięki niemu wszyscy dowiemy się, jak się ma Afryka do Bródna, co działo się z mieszkańcami Krasnobrodzkiej 13 w kraju Dogonów i jak wpłynęło to na życie całego bloku. Wstęp oczywiście wolny.

 

 

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx