L.U.C w Parku Wiecha

0
Share

Nim pójdziecie na darmowy koncert jednego z najorginalniejszych polskich raperów, posłuchajcie paru jego kawałków.

L.U.C, czyli Łukasz Rostkowski, wystąpi w piątek 7 września o godzinie 19.00 w Parku Wiecha tuż obok Teatru Rampa. Koncert znanego rapera i performera jest częścią dzielnicowo-artystycznego projektu ReBlok, więc oprócz muzyki możecie też się spodziewać innych wydarzeń: warsztatów filmowych oraz prezentacji offowych filmów na jednej ze ścian Rampy.

fot. facebook.com/L.U.C.official.page

A kim tak właściwie jest L.U.C? Ma 30 lat, urodził się w Zielonej Górze, związany jest w Wrocławiem, skończył studia prawnicze, lecz zamiast pójść na aplikację adwokacką zajął się muzyką i filmem. Podkreślmy, że bardzo specyficzną muzyką i filmem, bowiem L.U.C lubi wszelkiego rodzaju eksperymenty, mieszając gatunki i style, czasem np. występując z kurami, sprzętem ogrodowym tudzież z arabskim przepowiadaczem przyszłości. Specjalizuje się też w nagrywaniu piosenek i albumów, których tytułów nie da się wymówić (np. Haelucenogenoklektyzm z 2006 r., Homoxymoronomatura z 2008 r., czy PyyKyCyKyTyPff z 2010 r.).

Ale na szczęście nie wszystkie jego kawałki są aż tak wyrafinowanie skomplikowane.

 

Za swoje specyficzne utwory L.U.C zdobył mnóstwo nominacji i nagród, m.in. Fryderyki, Yach, Paszport Polityki i Superjedynki. W Parku Wiecha na Targówku wystąpi w piątek o godz. 19, wstęp wolny.

 

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx