Nowy sezon w Teatrze Rampa

1
Share

Najlepszy teatr na Targówku (w zasadzie też jedyny…) proponuje na jesień parę smakowitych przedstawień.

W ostatni weekend Teatr Rampa oficjalnie zakończył wakacje i zaczął nowy sezon artystyczny 2012/2013. Co będzie można obejrzeć na naszej dzielnicowej scenie w najbliższym czasie?

Duża Scena:

Spektakl „Mistrz i Małgorzata”, fot. Teatr Rampa

* komediodramat „Mistrz i Małgorzata” w nowatorskiej inscenizacji i reżyserii Michała Konarskiego z udziałem całego zespołu Teatru Rampa. Jest to opowieść o odwiecznym pojedynku Dobra ze Złem, Małgorzaty z szatanem – o walce, która odbywa się w samym centrum Moskwy w połowie lat 30-tych XX wieku. Naszą recenzję tego spektaklu przeczytacie tutaj.

* musical dla dzieci i rodziców „Tajemniczy ogród” w reżyserii Cezarego Domagały.

Scena Kameralna:

* spektakl muzyczny „Monsters. Pieśni morderczyń” w reżyserii Roberta Talarczyka, stworzony na podstawie historii legendarnych morderczyń: Belle Gunnes, Aileen Wuornos, Brendy Spencer oraz wielu innych, które stały się ikonami kultury masowej. Cztery znakomite aktorki wcielają się w postaci słynnych zabójczyń a towarzyszą im pieśni napisane m.in. przez Nicka Cave’a, Toma Waitsa i Boba Geldofa.

* tragikomedis „Żyd” Artura Pałygi w reż. Witolda Mazurkiewicza z muzyką Mariusza Bogdanowicza. Rzecz o konflikcie w szkole, której Dyrektor chce zaprosić z wizytą dawnego mieszkańca miejscowości – Mojżesza Wassersteina. W pokoju nauczycielskim wybucha gorąca dyskusja, w której przewija się skomplikowana przeszłość polsko-żydowska oraz współczesne stereotypy na temat Żydów, rodzące zabawne dylematy. Jak przywitać Żyda? Co je Żyd? Czy mówi się „Żyd” czy „Judejczyk”?

* spektakl muzyczny „Być jak Frank Sinatra” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza z piosenkami w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Aktorom interpretującym piosenki Sinatry towarzyszą grający „na żywo” znakomici muzycy jazzowi – m.in. Mariusz Bogdanowicz (kontrabas) i Włodzimierz Nahorny na zmianę z Bogdanem Hołownią (fortepian).

* propozycja dla najmłodszych widzów – pełna znanych piosenek dla dzieci „Wielka wyprawa” w reż. Piotra Furmana z udziałem aktorów Teatru Rampa.

Scena Mrowisko:

* dramat Farida Nagima pt. „Krzyk słonia” w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego.

Inne spektakle, dokładne daty przedstawień i ceny biletów znajdziecie na stronie Teatru Rampa.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx