PKP planuje wielkie osiedle między torami i Wysockiego

5
Share

Niedługo tuż przy torach kolejowych na Bródnie może powstać nawet 1,4 tysiąca mieszkań (i niewiele mniej biur)!

fot. mat. prasowe

Nowy pomysł Polskich Kolei Państwowych opisał dzisiaj serwis gazeta.pl.  Wielkie osiedle mieszkaniowe planowane jest tuż przy torach kolejowych na Bródnie. Chodzi o teren o powierzchni ok. 12 hektarów mniej więcej pomiędzy ulicami Krakusa i Palestyńską, na którym przez lata znajdowały się kolejowe warsztaty i parowozownia. Dziś należąca do PKP działka, odgrodzona od reszty Bródna torami kolejowymi wygiętymi w szeroki łuk, jest opuszczona i zaniedbana. Ale kolejarze chcą to zmienić.

Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna przygotowana w Pracowni SOL-AR zakłada tu budynki cztero- i sześciokondygnacyjne i dwie dominanty po dziewięć pięter. Na osiedlu ma powstać ok. 1,4 tys. mieszkań i 75 tys. m kw. powierzchni biurowej i usługowej. Biurowce staną przy samych torach, żeby izolować mieszkania od hałasu pociągów. Ruch samochodowy ma być wyprowadzony trzema ulicami na ul. Wysockiego.

PKP jednak nie zamierza prowadzić same inwestycji. – Projekt przewiduje podział nieruchomości na kwartały i ich sprzedaż po uzyskaniu warunków zabudowy. Zakładamy, że w 2013 r. uda nam się przygotować dwa kwartały – mówi gazecie Barbara Leszczyńska z PKP.

Więcej przeczytacie na stronie gazeta.pl

Miejsce, gdzie powstanie osiedle PKP / fot. Open Street Map

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx