Trasa Toruńska wciąż rozgrzebana, a mimo to most Grota do remontu

2
Share

…lecz za to być może wróci most Syreny, który stanie w miejscu niedoszłego mostu Krasińskiego?

 

Tak, to trochę skomplikowane, ale takie wieści przekazuje dzisiejsza „Gazeta Stołeczna”. No to po kolei (acz w skrócie):

* Termin zakończenia przebudowy Trasy Toruńskiej minął w kwietniu, ale arteria wciąż jest rozgrzebana. Nadal są np. zamknięte niektóre wiadukty na skrzyżowaniu z ulicami Marywilską i Wysockiego. Zwężony jest główny ciąg arterii w rejonie Bródna. Od strony Białołęki straszą niedokończone ekrany akustyczne, w wielu miejscach leżą materiały, a inwestycja wygląda na porzuconą – zauważa całkiem trafnie gazeta. Według GDDiK wykonawca remontu zobowiązał się, że wszystkie prace przy Trasie Toruńskiej zakończy do 30 września, ale chce znów wydłużyć termin zakończenia robót. Nieoficjalnie mówi się, że grecka firma ma kłopoty finansowe.

* Choć końca remontu TT nie widać, władze miasta szykują remont mostu Grota–Roweckiego i Trasy AK po drugiej stronie Wisły. Na ten czas ratusz zabiega o przerzucenie awaryjnej przeprawy przez Wisłę – informuje „Stołeczna”, choć jak podkreśla kilka razy gazeta, są to wiadomości nieoficjalne i jeszcze niepewne. W grę wchodziłoby wyciągnięcie z miejskich magazynów wojskowej konstrukcji, która sprawdziła się w latach 1985-2000 jako most Syreny. Tymczasowy most miałby stanąć w miejscu planowanego na „świętego nigdy” mostu Krasińskiego, czyli połączyć plac Wilsona z Jagiellońską, a docelowo z Wysockiego/Odrowąża na Bródnie.

* To co jest pewne, to kolejna (która już?) rewolucja komunikacyjna na Bródnie i Targówku. Podczas remontu Grota te dwa osiedla mają przyjąć sporą część aut, które dziś wjeżdżają z Marek Trasą Toruńską do mostu Grota – pisze gazeta.  Z powodu spodziewanych korków trzeba będzie ograniczyć m.in. komunikację miejską na ul. św. Wincentego.

Cały artykuł (a właściwie dwa odrębne artykuły) znajdziecie na stronach gazeta.pl

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx