Będzie drugi spływ po Kanale Bródnowskim

7
Share

Tłoczno robi się na naszym poczciwym Kanałku. Kolejni śmiałkowie zmierzą się z jego nurtem, nie zważając na płycizny, tamy i śmieci.

 

Jak tak dalej pójdzie, to serio trzeba będzie pomyśleć o jakiejś marinie. Dopiero co kanałem popłynęli radni, a już w ich ślad idą kolejni. Takie zainteresowanie spływowiczów mamy jesienią, a co dopiero będzie na wiosnę…

Ekipę odważnych kajakarzy montuje Sebastian Sosiński, prezes Lokalnej Organizacji Trzech Rzek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Sosiński ma już duże doświadczenie w podobnych spływach ekstremalnych.  Organizuje je też z harcerzami z hufca w Nowym Dworze.

Tym razem chce się porwać na nasza Kanałek. Spływ ma się odbyć – jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów – w niedzielę 28 października.  – Wiemy o niskim stanie wody, tamach bobrów i samych bobrach, które są pod ochroną. Jeśli chodzi o pomysł to zostałem zainspirowany spływem Jędrzeja Kunowskiego (mamy wspólne harcerskie korzenie). Osobiście uwielbiam pływać w miejscach, które nie są dedykowane kajakarzom. Ostatni taki wyczyn miał miejsce miesiąc temu kiedy udało mi się pokonać fosę w Twierdzy Modlin – mówi Sosiński i podsyła filmik z tego spływu:

Inny zimowy spływ tych samych kajakarzy:

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx