Bródno jak Hollywood – budują wielki napis | | targowek.info

Bródno jak Hollywood – budują wielki napis

Ma być ogromny i widoczny z daleka. Na górce w Parku Bródnowskim powstaje już wielki napis BRÓDNO. Odsłonięcie w listopadzie.

 

Napis na pewno będzie charakterystycznym punktem Bródna. Powstaje w Parku Bródnowskim na górce od strony Chodeckiej. Będzie zwrócony tak, żeby było go widać z głębi parku. Z tablicy informacyjnej wynika, że to kolejny etap Parku Rzeźby.

Na górce już widać podstawę litery B i dwie nogi, z których wkrótce wyrośnie R. Robotnicy pokazali nam projekt liter – napisane prostą czcionką, tak żeby można je było wymurować z cegieł. Sądząc po wielkości już istniejącego fragmentu, litery będą miały około 2–3 metrów wysokości. Napis ma być gotowy w połowie listopada.

PRZECZYTAJ TEŻ:

34 komentarzy na temat “Bródno jak Hollywood – budują wielki napis

 • 8 października 2012 o godz. 09:02

  Jestem z Targówka więc wydaje tu pieniądze( kino, bilet miesięczny, gazety itp)tylko tam możemy sobie pomóć poprzez polepszenie infastruktury itp.

 • 8 października 2012 o godz. 09:13

  ufff, dobrze że ten napis nie jest z europalet ani plastikowych butelek… :)

 • 8 października 2012 o godz. 09:26

  Niech od razu napiszą nie „Bródno” a „Brudno”-będzie bliżej prawdy.

 • 8 października 2012 o godz. 09:37

  zapewne napis jest niezbędny, napewno bęzie go doskonale widać z daleka :] z jednej strony bloki z 2giej drzewa

 • 8 października 2012 o godz. 09:44

  rozumiem że płacą za to radni ze swojej kieszeni?

 • 8 października 2012 o godz. 09:53

  tempo prac zabójcze, ale w końcu to „aż” metr wysokości. jakaś nadwyżka w kasie, czy komuś się nudziło?

 • 8 października 2012 o godz. 10:40

  Żal **** ściska na to, co wyrabiają rządzący w tej dzielnicy!

 • 8 października 2012 o godz. 12:18

  Kolejny chory projekt w tej dzielnicy. Po indiańskiej chacie i śmietniku z europalet teraz mur. Gdzie się dowiedzieć z jakiej to kasy się buduje, może ktoś wie?

 • 8 października 2012 o godz. 12:59

  ej, bez przesady, tym razem to nie wysypisko smieci, ale solidna polska cegla – postoi ze 100 lat i jesli tylko ktos bedzie o to dbac, to bedzie nawet dobrze wygladalo :) jest za!

 • 8 października 2012 o godz. 13:23

  Napis, darmowe warsztaty dla homoseksualistów w Warszawie, plac zabaw z europalet itd. Nic dziwnego że pieniędzy na np. Centrum Zdrowia Dziecka już nie ma.

 • 8 października 2012 o godz. 14:05

  super pomysł, tak samo jest nam to potrzebne jak fontanna przy ul Zaciszańskiej… zamist tych bzdur może ktoś by jednak znalazł środki i wole na zrobienie świateł lub rondka przy Blokowej…

 • 8 października 2012 o godz. 14:36

  CO ZA GŁUPI TEKST KTOŚ NAPISAŁ!!! NIECH OD RAZU NAPISZĄ BRODNO A NIE BRÓDNO A TYM BARDZIEJ NIE BRUDNO… JAK KTOŚ SIĘ TUTAJ WYPOWIEDZIAŁ!!! JEŚLI KTOŚ NIE ZNA GENEZY NAZWY TO NIECH SIĘ NIE WYPOWIADA! NAZWA BRÓDNO POCHODZI DO BRODÓW WIŚLANYCH.. A NIE OD BRUDU! TA NAZWA JEST BARDZO KRZYWDZĄCA DLA DZIELNICY I MIESZKAŃCÓW…ZWŁASZCZA JEŚLI CHODZI O PRZYJEZDNYCH, KTÓRZY NAZWĘ BRÓDNA ZNAJĄ TYLKO Z JĘZYKA MÓWIONEGO… SKOJARZENIA NASUWAJĄ SIĘ SAME..ŻE OSIEDLE ALBO JEST BRUDNE ALBO POWSTAŁO NA TERENACH SLUMSOWYCH..A TO WSZYSTKO JEST NIEPRAWDA. BRÓDNO JEST OSIEDLEM CZYSTYM I NOWOCZESNYM!. RADZNI POWINNI JAK NAJSZYBCIEJ ZMIENIĆ NAZWĘ Z BRÓDNA NA BRODNO- MAŁA INGERENCJA A JAK WIELE ZMIENIA..NO I TRAFNIE OPISUJE SKĄD SIĘ WZIĘŁA…

 • 8 października 2012 o godz. 15:50

  Czy ktoś pomyślał o dzieciach. w zimę jest tam mnóstwo dzieciaków, które zjeżdżały z górki. W parku jest tyle miejsca, że można było to zrobić w zupełnie innym miejscu. Jak zwykle ktoś nie pomyślał.

 • 8 października 2012 o godz. 15:52

  Wstrzymać budowę.

 • 8 października 2012 o godz. 20:31

  szkoda że nie zatrudnili przy budowie bezrobotnych magistrów z dzielni

 • 8 października 2012 o godz. 22:36

  Nie jestem do końca przekonana, czy jest to dobry pomysł. Jeżeli będzie napis, to faktycznie dzieci nie będą mogły używać górki do zjazdów w zimie, a to już mało fajne. Sama kiedyś przychodziłam zimą na tę górkę. Może napis nie podzieli losu „śmieciowego” parku z palet. Przejażdżam w tej okolicy dwa razy dziennie i naprawdę nie wiem dlaczego powstał ten plac?? Wygląda mało ciekawie. Rosły tam też dynie (pewnie jako rośliny okrywowe) do momentu, aż komuś się nudziło i rozwalił na chodniku owoce dyń. Gdy pewnego dnia rano jechałam rowerem do pracy i musiałam przejechać przez rowalone „bagno” zdewastowanych dyń, było mało ciekawie.

 • 8 października 2012 o godz. 23:22

  Pokradną cegiełki słoiki, żeby sobie ganki na działkach dobudować.

 • 9 października 2012 o godz. 00:45

  zaj*** sprawa, nie narzekac lamusy

 • 9 października 2012 o godz. 13:19

  Proszę się stuknąć w głowy drodzy radni to co robicie to głupota stulecia
  bardzo łatwo jest szastać publicznymi pieniędzmi .Gratuluję głupoty i kretynizmu zlikwidować górkę dla dzieci abu powstał napis,,BRUDNO” A MOŻE LEPIEJ ,, P A R A N O J A”

 • 9 października 2012 o godz. 17:12

  Górka będzie działała tak jak dotychczas. Jak niby napis ma przeszkodzić w zjeżdżaniu na sankach?

 • 10 października 2012 o godz. 11:18

  Do Ola ….Zmienić w ogóle nazwę BRÓDNO bo źle się kojarzy ..jestem za Brodnem- od Brodów Wiślanych.

 • 10 października 2012 o godz. 11:28

  … poza tym BRODNO brzmi jak BRODWAY .. skoro już jesteśmy przy klimatach usa ;)

 • 10 października 2012 o godz. 21:26

  nie ma innych, waznijeszych rzey do zrobienia, tylko kase sie pakuje w takie DURNE pomysly????

  rece opadaja, brak slow…

  gdzie my Ku***a zyjemy, zeby urzednicy lekka reka w ten sposob kase przejadali…???

 • 12 października 2012 o godz. 13:08

  Taka fajna górka była do jazdy na sankach , a teraz jakiś durnowatu napis, za nasze pieniądze. Nikt o tym nawet nie próbował pomyśleć. Aż żal serce ściska, na co wydają pieniądze nasi radni…Tak to jest jak się wydaje nie swoje.

 • 12 października 2012 o godz. 18:58

  GÓRKA ZOSTAJE! Ile wam można tłumaczyć. Nie mogę już czytać tego narzekania ma wszystko.

 • 13 października 2012 o godz. 22:24

  MAM NADZIEJĘ, ŻE CHOCIAŻ BĘDZIE TEN NAPIS JAKIŚ FAJNY – W DOBRYM SMAKU A NIE JAKAŚ BEZGUSTNA PSTROKACIZNA JAK WIĘKSZOŚĆ ZRUJNOWANEJ ESTETYCZNE ARCHITEKTURY W TEJ DZIELNICY…CZY KTOŚ Z POCZYCIEM ESTETYKI ODPOWIEDA ZA TEN PROJEKT?…

 • 15 października 2012 o godz. 10:40

  jestem za wstrzymaniem natychmiastowym prac projektowych wzdłuż kanału,dość betonowego syfu,ścieżek z kostki i psich kupek!!!!

 • 16 października 2012 o godz. 12:17

  tylko żeby jakiś samolot się nie rozbił przez ten napis. pilot zacznie się
  gapić co za ch…j postawił ten napis i przyp…oli w ziemie.

 • 16 października 2012 o godz. 14:14

  no no kulture w dzielnicy to mamy na poziomie… prokuratora.

 • 18 października 2012 o godz. 12:58

  trzeba mieć tupet i arogancję żeby zabrać dzieciom górkę ktura służy w każą zimę od blisko 40 lat i postawić tam napis ale decydenci tu nie mieszkają i nie przyszło im do głowy zapytać się mieszkańców.

 • 19 października 2012 o godz. 07:36

  KOLEJNY IDIOTYCZNY POMYSŁ Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW (PO UTOPIENIU 80 TYŚ W RZEŹBY Z PALET). ZAKŁADAM ŻE NAPIS W KRÓTKIM CZASIE ZOSTANIE ZDEWASTOWANY I POCHŁONIE KOLEJNE PIENIĄDZE NA REMONTY. WANDALE NIE BĘDĄ MIELI Z TYM ŻĄDNEGO PROBLEMU, BO PARK WIECZORAMI NIE JEST OŚWIETLONY – A TO JEST SKANDAL !!! WCZORAJ MIAŁEM OKAZJĘ SPACEROWAĆ W OKOLICY W GODZINACH WIECZORNYCH (19-20).

 • 21 października 2012 o godz. 20:08

  Ktoś trafnie zapytał z jakiej kasy ”too” się buduje -z pieniędzy podatników,których w dzielnicy przybywa a jak wiadomo przybywa wciąż
  dużo dzieci,którym dzielnica nie zapewnia np. żłobków – są tylko 2
  (słownie dwa )państwowe no i oczywiście płatne.Wstyd powinno być urzędnikom,iż
  ludzie tu mieszkający i płacący podatki zawożą dzieci do innych dzielnic(bo
  nie przybywa żłobków w przeciwieństwie do kosztownych i koszmarnych pomysłów
  nazywanych ”parkiem rzeźby” (np.wstawki z kolorowego potłuczonego szkła o które potykają się dzieci i starsze osoby)
  Ktoś trafnie zauważył,że ”too” postoi ze sto lat tylko trzeba dbać.Oczywiście że postoi-nawet i 150 lat – ale jak wiadomo ”dbałość” w tym przypadku to kolejne wydatki.Wandale demolują dopiero co wyremontowane ławki – może pieniądze powinny być wydane na oświetlenie i monitoring,ewentualnie więcej patroli.Generalnie po zmierzchu park jest miejscem pijackich schadzek,w ciągu dnia zaś służy wyprowadzaczom zas*** na czterech łapach.Przyglądałem się ostatnio jak rodzice grali z dziećmi w piłkę na trawniku – gra się naprawdę ”kleiła”.Co chwilę piłka i buty grających lądowały w psim g***.Również ludzie na leżakach,na kocach lawirują między psimi g***.Ten problem powinien być rozwiązany lecz nie ma pewnie na to pieniędzy.Można by te ”cegiełki” przeznaczyć na wydzielenie
  strefy tylko dla ludzi,którzy w końcu płacą TU podatki i chcieliby odpocząć wraz z rodziną.Niby jest takie miejsce -ogrodzony plac zabaw dla dzieci z zakazem wstępu z alkoholem i psami…Jednak to nie działa – w trawie znajdują się potłuczone butelki,pety i psie g***!!!

 • 21 października 2012 o godz. 20:14

  oooooooooooooooooo!!!!!

 • 5 listopada 2012 o godz. 19:25

  i po co to komu?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.