Derby Warszawy na Targówku

25
Share

Wy tu ciągle tylko „Polska-Anglia”, a w sobotę na Kołowej wielkie starcie trzecioligowych piłkarzy z dwóch końców stolicy – Targówka i Ursusa. I będzie się działo nie tylko na boisku!

GKP w akcji /fot. miejscy.pl

Jakby na to nie patrzeć, spotkanie GKP Targówek – Ursus Warszawa to drugie derby Warszawy w tym sezonie (po starciu Legia – Polonia), a więc i drugi najważniejszy mecz piłkarski w stolicy. Sobotni zwycięzca z czystym sumieniem będzie mógł nazwać siebie „trzecią piłkarską siłą Warszawy”.

Niestety, nasi futboliści nie są faworytami. Delikatnie mówiąc debiutancki sezon w III lidze idzie drużynie GKP kiepsko. W 11 rozegranych kolejkach zespół z Targówka wygrał tylko 3 razy, 1 raz zremisował i aż 7 razy poniósł porażkę. W tabeli GKP zajmuje aktualnie 13. miejsce – czyli czwarte od końca i zarazem ostatnie, które nie jest zagrożone spadkiem do IV ligi.

Natomiast piłkarze Ursusa są największą niespodzianką sezonu. Ich zespół jako jedyny jeszcze nie poniósł porażki i choć zgubili parę punktów w remisach, w tabeli III ligi zajmują 2. miejsce, tracąc do lidera Legionovii Legionowo zaledwie 1 malutki punkcik.

Szanse GKP w derbach paradoksalnie obniża także to, że piłkarze z Targówka są… gospodarzami meczu. Wszystkie trzy zwycięstwa w tym sezonie nasi piłkarze zdobyli bowiem na wyjazdach, a jedyne co osiągnęli na stadionie przy ulicy Kołowej to remis oraz pięć porażek. Co więcej, w klubie wciąż trwa karuzela z prezesami i konflikt klubu z urzędem miasta odżył na nowo.

Gdy dodamy jeszcze, że kibice (dobrze, użyjmy tego słowa: kibole) Ursusa ogłosili mobilizację na ten mecz i planują przyjazd na Targówek większą, niekoniecznie błyszczącą inteligencją grupą…

 …to w tej zawiłej sytuacji piłkarze GKP Targówek chyba nie mają wyjścia i po prostu muszą te derby wygrać!

O ile oczywiście nie będzie padał deszcz.

 

GKP Targówek – Ursus Warszawa, sobota 20.10.2012, godz. 15:00, ul. Kołowa 18

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx