Japońskie filmy na Bródnie

2
Share

Gejsze, samuraje, szpiedzy i jazzmeni – to wszystko w kinie „Świt” już od piątku, a co najlepsze: zupełnie za darmo.

Siedem intrygujących japońskich filmów – które nigdy wcześniej nie były pokazywane w Polsce – będziecie mogli zobaczyć w bródnowskim kinie „Świt” (ul. Wysockiego 11) w  ramach przeglądu japońskiej kinematografii „Miłość i młodość na przestrzeni dziejów”.

Przez cztery dni (od 26 do 29 października) zostanie zaprezentowanych siedem filmów: „Kobieta z mgły” (1936 r.) Gosho Heinosuke, „Dziewczęta z Izu” (1945 r.) Gosho Heinosuke, „Opowieści o księciu Genji” (1951 r.) Yoshimura Kozaburo, „Eijanaika/Dlaczego nie?” (1981 r.) Imamura Shohei, „List miłosny” (1985 r.) Kumashiro Tatsumi, „Zegen“ (1987 r.) Imamura Shohei oraz „Nie z tego świata” (2003 r.) Sakamoto Junji.

Przegląd jest częścią projektu „Bródno kocha kino”, a dzięki temu że zorganizowano go we współpracy z Ambasadą Japonii i Fundacja Japońską na wszystkie filmy wstęp jest bezpłatny.

Początek pierwszego filmu – dramatu społecznego „Kobieta z mgły” – już w piątek o godz. 18. Reszta projekcji w sobotę, niedzielę i poniedziałek. Dokładny repertuar i opisy filmów znajdziecie tutaj.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx