Na Turmonckiej jest spokojniej?

4
Share

Straż miejska pochwaliła się wynikami kolejnej weekendowej akcji. Główne siły strażnicy rzucili na ul. Turmoncką na Bródnie i podobno jest już tam bezpieczniej. A jakie jest wasze zdanie?

 

367 mandatów, 221 pouczeń, 7 wniosków do sądu oraz 12 osób przewiezionych do Izby Wytrzeźwień – to wyniki ostatniej akcji straży miejskiej o kryptonimie „Zmierzch”. Już kolejny weekend strażnicy kierują zwiększone siły w obszary, które wcześniej wytypowali jako szczególnie niebezpieczne. Mundurowi za taki uznali m.in rejon ul. Turmonckiej na Bródnie. Przez ostatnie trzy piątki i soboty mieliśmy tam znacznie więcej patroli straży. I co? Sami strażnicy są z siebie zadowoleni.

– Jeszcze kilka tygodni temu najbardziej zagrożonym miejscem na terenie podległym VI OT (oddział straży miejskiej w dzielnicy  Targówek – red.) był rejon ulicy Turmonckiej, gdzie często dochodziło do  niszczenia klatek schodowych, dewastacji elewacji budynków oraz do spożywania alkoholu „pod chmurką”. Sytuacja uległa znacznej poprawie, rejon ten nie wymaga większego nadzoru. Gdy w miejscu wytypowanym liczba wykroczeń spada, kierujemy siły na kolejne osiedla mówi Tomasz Kowalski, szef straży miejskiej w naszej dzielnicy.

A jakie jest zdanie samych mieszkańców? Czy faktycznie młodzi ludzie przestali spotykać się na klatkach, czy może przenieśli się na sąsiednie ulice?

Macie jakieś obserwacje? Piszcie w komentarzach lub mejlem na: redakcja@targowek.to

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx