Remont Szpitala Bródnowskiego. Śmigłowce przylecą nocą

0
Share

Najpierw remont i ocieplenie elewacji, później budowa lądowiska, na którym helikoptery usiądą także nocą – Szpital Bródnowski czekają duże zmiany.

 

Zdjęcie szpitala przysłał Maciej

Przy ścianie Szpitala Bródnowskiego pojawiło się  niedawno rusztowanie. Prace budowlane prowadzone są w budynku C, czyli tym najbardziej oddalonym od Kondratowicza. Znajdują się tu m.in. oddziały Kardiologii, Chirurgii Ogólnej, Urazowo–Ortopedyczny, Okulistyczny i Ginekologiczny. Remont polega na wymianie elewacji i dociepleniu budynku oraz łączników z budynkami A i B.

Budynek C to największy i najwyższy obiekt Szpitala Bródnowskiego. Ma aż 9 kondygnacji. Wykonawca na przeprowadzenie remontu ma czas do końca listopada przyszłego roku.

 

 

Fot: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Bardziej widoczne dla mieszkańców Bródna będą zmiany od strony ulicy Kondratowicza. Wymieniona zostanie część ogrodzenia, a w miejscu parkingu, blisko narożnika Chodeckiej z Kondratowicza, powstanie całodobowe lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Już teraz zdarza się, że żółte helikoptery LPR przywożą chorych na Bródno, ale zawsze lądują w ciągu dnia. Nowe lądowisko ma spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa, w tym mieć bardzo specjalistyczne oświetlenie, które umożliwia lądowanie także w nocy. Według warunków przetargu, lądowisko ma być gotowe już wiosną – do końca  marca 2013.

 

Nocne lądowisko dla helikopterów / fot. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx