Budują skwer z fontanną nad Kanałkiem

14
Share

Ruszyła budowa skweru na granicy Zacisza z Bródnem. Prace mają się skończyć w tym roku, ale „podświetlana ściana wody”  zacznie działać pewnie dopiero wiosną.

 

Prace wyglądają dość poważnie. Na trawniku przy Kanale Bródnowskim, tuż przy skrzyżowaniu Kondratowicza ze św. Wincentego pojawił się głęboki wykop. Obok wylane są już fundamenty, sterczą pręty zbrojeniowe.

Budowa skweru to element większego planu zagospodarowania brzegów Kanału Bródnowskiego. Docelowo wzdłuż naszej lokalnej Sekwany ma się ciągnąć promenada łącząca zielone skwery. Ten przy Kondratowicza ma mieć 3100 mkw powierzchni. Głównym elementem będzie fontanna. Jak będzie wyglądała dowiadujemy się ze specyfikacji technicznej: „woda przelewająca się przez koryto do niecki fontanny, spływająca po ścianie ma tworzyć efekt mokrej ściany”. Dla większego efektu wodotrysk ma być podświetlany.

Wokół fontanny powstanie plac z kruszywa, ale takiego żeby dało się przejechać wózkiem. Stanie tu osiem ławek z oparciami, pięć bez oparcia, pięć zwykłych koszy na śmieci i jeden na odpadki segregowane, dwa kosze na psie kupy i stojaki na rowery. Do placu dojdziemy nowymi chodnikami i ścieżkami z betonowej kostki. Zarówno chodniki, jak i sam plac mają być oświetlone nocą. Na skwerze posadzone zostaną dodatkowe drzewa i krzewy.

Skwer buduje firma z Wołomina i według warunków przetargu powinna skończyć jeszcze w tym roku. Potem poczekamy na odbiory, a potem nie będzie sensu włączać fontanny ze względu na przymrozki. Zatem ścianę wody w pełnej okazałości obejrzymy pewnie wiosną.

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx