Szkolenie dla samotnych matek | | targowek.info

Szkolenie dla samotnych matek

Taka okazja nie powtórzy się przynajmniej przez rok: samotne i bezrobotne mamy z Targówka mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie, zwiększającym ich szanse powrotu do pracy.

Urząd dzielnicy Targówek zaprasza na drugą odsłonę projektu „Spełniona, szczęśliwa, zatrudniona” skierowanego do samotnych matek, pragnących powrócić na rynek pracy. Zaplanowane na cały rok bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla mam, które równocześnie:
* samotnie wychowują przynajmniej jedno dziecko do 18 roku życia,
* mieszkają na terenie dzielnicy Targówek,
* są bezrobotne
* ale chętne do powrotu na rynek pracy.

Szkolenia obejmą m.in. program rozwoju osobistego, doradztwo prawne, poradnictwo rodzinne oraz trzymiesięczny (płatny) staż. Organizatorzy zapewniają w czasie trwania warsztatów opiekę nad dziećmi oraz posiłki. Jeśli uczestniczka w trakcie trwania projektu znajdzie pracę, może w każdej chwili będzie mogła zrezygnować z warsztatów. Cel projektu będzie bowiem osiągnięty!

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w godz. 9-15 lub 10-16 i zaczną się 13 listopada 2012 r. – ale zapisy trwają już teraz. Szczegóły w urzędzie dzielnicy pod numerem tel. 22 44 38 533 lub przez e-mail: zatrudniona@targowek.waw.pl

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Szkolenie dla samotnych matek

 • 31 października 2012 o godz. 17:11

  i znowu promocja konkubinatu. Prorodzinna polityka państwa na tym polega, że ja mając ślub i bezrobotnego męża nie dostanę się na szkolenia, a inna matka z np. bogatym partnerem, żyjąca w związku nieformalnym dostanie się na szkolenie. No tak ale ona jest tak nowoczesna i europejska. Ciekawe, czy kiedyś ludzie przejrzą na oczy i odwrócą się od twórców tak prorodzinnej polityki.

 • 31 października 2012 o godz. 19:31

  Już udało się zmienić projekt, zapraszamy również panie żyjące w związkach formalnych, jeszcze jest kilka wolnych miejsc, oferujemy m.in. trzymiesięczne płatne staże oraz atrakcyjne szkolenia

 • 27 listopada 2012 o godz. 15:37

  Witam serdecznie
  Jestem florystą i trenerem florystyki po za szkoleniami prowadzę firmę eventowo-ślubną , oraz kwiaciarnię .
  Szkolenia jakie prowadziłam I,II i III stopnia Bukieciarz – florysta z przygotowaniem do zawodu zawsze dla samotnych mam i osób bezrobotnych bardzo miło wspominam pracę z tymi osobami bo są bardzo wdzięczni i chcą coś w życiu osiągnąć .
  Moja propozycja dla urzędu dzielnicy Targówek jest następująca , aby wdrążyć takie szkolenie dla mieszkańców Targówka jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia ( bardzo wdzięczny temat) z informacją że dla kursanta/kursantki z najwyższymi osiągnięciami gwarantowane miejsce pracy w kwiaciarni i ja takie proponuję w mojej kwiaciarni z zagwarantowaną umową o prace.
  Szkolenia mogą się odbywać i w tygodniu jak i w weekendy w systemie 3 dni po 5 godzin łącznie 90 godzin z egzaminem końcowym z praktyk i teorii . Drodzy urzędnicy pracujecie na środkach unijnych Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Postawcie na rozwój waszej dzielnicy.
  pozdrawiam
  Dagmara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.