Szkolenie dla samotnych matek

3
Share

Taka okazja nie powtórzy się przynajmniej przez rok: samotne i bezrobotne mamy z Targówka mogą wziąć udział w bezpłatnym kursie, zwiększającym ich szanse powrotu do pracy.

Urząd dzielnicy Targówek zaprasza na drugą odsłonę projektu „Spełniona, szczęśliwa, zatrudniona” skierowanego do samotnych matek, pragnących powrócić na rynek pracy. Zaplanowane na cały rok bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla mam, które równocześnie:
* samotnie wychowują przynajmniej jedno dziecko do 18 roku życia,
* mieszkają na terenie dzielnicy Targówek,
* są bezrobotne
* ale chętne do powrotu na rynek pracy.

Szkolenia obejmą m.in. program rozwoju osobistego, doradztwo prawne, poradnictwo rodzinne oraz trzymiesięczny (płatny) staż. Organizatorzy zapewniają w czasie trwania warsztatów opiekę nad dziećmi oraz posiłki. Jeśli uczestniczka w trakcie trwania projektu znajdzie pracę, może w każdej chwili będzie mogła zrezygnować z warsztatów. Cel projektu będzie bowiem osiągnięty!

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu w godz. 9-15 lub 10-16 i zaczną się 13 listopada 2012 r. – ale zapisy trwają już teraz. Szczegóły w urzędzie dzielnicy pod numerem tel. 22 44 38 533 lub przez e-mail: zatrudniona@targowek.waw.pl

 

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx