Targówek w 2020 roku – najfajniejsza dzielnica w mieście?

24
Share

…nie mamy nic przeciwko temu. Na dobry początek urząd dzielnicy organizuje Forum Kultury Targówek poświęcone rozwoju kultury w naszej okolicy. I chce wysłuchać opinii mieszkańców!

Nie podoba Wam się plac zabaw z recyklingu albo wielki napis w parku? A może przeciwnie – uwielbiacie takie projekty i chcecie, żeby było ich na Bródnie i Targówku jak najwięcej? Wreszcie będziecie mogli o tym podyskutować nie tylko na naszej stronie, ale także bezpośrednio z przedstawicielami dzielnicy.

Władze Targówka chcą zaprezentować mieszkańcom Program Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek do roku 2020. My już do niego zerknęliśmy i musimy stwierdzić, że plany są imponujące. Poprzez m.in. rozwój infrastruktury kulturalnej, organizowanie festiwali i wystaw, rozwój mecenatu kultury, czy tworzenie warunków dla rozwoju biznesu kreatywnego, władze dzielnicy chcą – mówiąc krótko – uczynić Targówek najfajniejszą dzielnicą całego miasta stołecznego Warszawy.

Jak więc, wg. Programu Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek, będzie wyglądała nasza dzielnica w 2020 roku?

Otóż mamy się stać jednym z modniejszych rejonów Warszawy: Chętnie będą przeprowadzać się tu osoby wykształcone i wymagające wysokich usług kulturalno-artystycznych. Mieszkanie na Targówku stanie się powodem do dumy. Nasza dzielnica ma zostać – ze względu na swoje wyjątkowe walory kulturalne – miejscem gdzie rozwija się biznes kreatywny, a ludzie chętnie kupują mieszkania. Blokowiska przestaną być kojarzone tylko z sypialnią, a oferta kulturalna sprawi, że mieszkańcy chętnie będą przebywać w dzielnicy. W 2020 roku mamy być jedną z najbardziej kreatywnych dzielnic Warszawy, to u nas swoje biznesy będą lokować galerie, pracownie designu, firmy reklamowe…

I co wy na to? Uważacie, że to realny i możliwy do zrealizowania program? Swoje opinie oraz oczekiwania w stosunku do działań z zakresu kultury możecie przekazać bezpośrednio urzędnikom na spotkaniu Forum Kultury Tagówek, które odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 17:00 w Klubie Artystycznym Rampa (ul. Kołowa 20).  Podczas spotkania będzie można proponować zmiany w polityce kulturalnej, które w miarę możliwości zostaną uwzględnione w Programie. A na zachętę, przed prezentacją programu i dyskusją odbędzie się godzinny koncert piosenki poetyckiej.

Aha, ważne. Spotkanie spotkaniem, lecz nie rezygnujcie z komentarzy w serwisie www.targowek.to – wiemy z pierwszej ręki, że Wasze wpisy są uważnie czytane przez najwyższych urzędników w naszej dzielnicy…

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx