Targówek w 2020 roku – najfajniejsza dzielnica w mieście? | | targowek.info

Targówek w 2020 roku – najfajniejsza dzielnica w mieście?

…nie mamy nic przeciwko temu. Na dobry początek urząd dzielnicy organizuje Forum Kultury Targówek poświęcone rozwoju kultury w naszej okolicy. I chce wysłuchać opinii mieszkańców!

Nie podoba Wam się plac zabaw z recyklingu albo wielki napis w parku? A może przeciwnie – uwielbiacie takie projekty i chcecie, żeby było ich na Bródnie i Targówku jak najwięcej? Wreszcie będziecie mogli o tym podyskutować nie tylko na naszej stronie, ale także bezpośrednio z przedstawicielami dzielnicy.

Władze Targówka chcą zaprezentować mieszkańcom Program Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek do roku 2020. My już do niego zerknęliśmy i musimy stwierdzić, że plany są imponujące. Poprzez m.in. rozwój infrastruktury kulturalnej, organizowanie festiwali i wystaw, rozwój mecenatu kultury, czy tworzenie warunków dla rozwoju biznesu kreatywnego, władze dzielnicy chcą – mówiąc krótko – uczynić Targówek najfajniejszą dzielnicą całego miasta stołecznego Warszawy.

Jak więc, wg. Programu Rozwoju Kultury dla Dzielnicy Targówek, będzie wyglądała nasza dzielnica w 2020 roku?

Otóż mamy się stać jednym z modniejszych rejonów Warszawy: Chętnie będą przeprowadzać się tu osoby wykształcone i wymagające wysokich usług kulturalno-artystycznych. Mieszkanie na Targówku stanie się powodem do dumy. Nasza dzielnica ma zostać – ze względu na swoje wyjątkowe walory kulturalne – miejscem gdzie rozwija się biznes kreatywny, a ludzie chętnie kupują mieszkania. Blokowiska przestaną być kojarzone tylko z sypialnią, a oferta kulturalna sprawi, że mieszkańcy chętnie będą przebywać w dzielnicy. W 2020 roku mamy być jedną z najbardziej kreatywnych dzielnic Warszawy, to u nas swoje biznesy będą lokować galerie, pracownie designu, firmy reklamowe…

I co wy na to? Uważacie, że to realny i możliwy do zrealizowania program? Swoje opinie oraz oczekiwania w stosunku do działań z zakresu kultury możecie przekazać bezpośrednio urzędnikom na spotkaniu Forum Kultury Tagówek, które odbędzie się we wtorek 16 października o godz. 17:00 w Klubie Artystycznym Rampa (ul. Kołowa 20).  Podczas spotkania będzie można proponować zmiany w polityce kulturalnej, które w miarę możliwości zostaną uwzględnione w Programie. A na zachętę, przed prezentacją programu i dyskusją odbędzie się godzinny koncert piosenki poetyckiej.

Aha, ważne. Spotkanie spotkaniem, lecz nie rezygnujcie z komentarzy w serwisie www.targowek.to – wiemy z pierwszej ręki, że Wasze wpisy są uważnie czytane przez najwyższych urzędników w naszej dzielnicy…

PRZECZYTAJ TEŻ:

24 komentarzy na temat “Targówek w 2020 roku – najfajniejsza dzielnica w mieście?

 • 13 października 2012 o godz. 13:36

  Jestem zwolennikiem ograniczenia finansowania kultury z budżetu państwa do minimum. Muzea, zabytki ok.Jak najbardziej. Koncerty, wystawy, festiwale niech się same finansują z kieszeni widzów/odwiedzających. Dlaczego? Bo efekt jest taki, że tylko skrajnie lewicowi, prorządowi i poprawni politycznie artyści dostają kasę na swoją działalność. Artysta wspiera politykę, polityka artystę. Już to widzę: Warsztaty odkryj swoją seksualność organizowane przez „Krytykę Polityczną”. Koncert Kory i Rodowicz. A prowadzący to Figurski albo Wojewódzki.

 • 13 października 2012 o godz. 13:46

  Najpierw niech zajmą się powalczeniem z ZTM-em o dobre skomunikowanie Targówka z lewą stroną Warszawy, bo bez tego to nic z tego nie wyjdzie… nikt nie będzie chciał tu mieszkać, jeśli dojazd do pracy, albo w inne ciekawe miejsca będzie koszmarem.

  Co do kultury, to proponuję przywrócić kino w teatrze Rampa, bo najbliższe kina są na Bródnie w Carrefourze Głębocka i w Arkadii. Tylko nie taki multipleks, mogliby puszczać ciekawsze filmy (np. jakieś starsze, które nie są już emitowane w telewizji, lub nigdy nie były), niż tylko najnowsze premiery, to można zobaczyć wszędzie, więc nie przyciągnęłoby ludzi z innych okolic.

  Co do komentarza wyżej, częściowo popieram. Nie chcę żadnych placyków zabaw ze śmieci, które kosztują 80 tysięcy, ani wpływu polityki na kulturę. Są lepsze sposoby na spożytkowanie pieniędzy. Warto byłoby jednak lepiej dofinansować domy kultury, to chyba najlepsze miejsca do tego typu działalności.

 • 13 października 2012 o godz. 14:56

  LOL – akurat takie kino o jakim mowisz masz blisko w DK Swit

 • 13 października 2012 o godz. 18:06

  JAK NAJBARDZIEJ JESTEM „ZA”… CIESZĘ SIĘ , ŻE W KOŃCU POMYŚLANO W TEN SPOSÓB O NASZEJ DZIELNICY…

 • 13 października 2012 o godz. 18:07

  ..Tylko mam nadzieję, że te zmainy będą odczuwalne dużo wcześniej niż na rok 2020 :)…

 • 13 października 2012 o godz. 18:45

  LOL, masz jeszcze kino Świt !

 • 13 października 2012 o godz. 19:24

  pogadać każdy może. niech najpierw zrobią coś z komunikacją.

 • 13 października 2012 o godz. 19:39

  baj bajanie. a co zrobili do tej pory?

 • 13 października 2012 o godz. 19:53

  SKOMUNIKUJCIE PKP PRAGA I TORUŃSKA Z BRÓDNEM, LINIA 204 TO TRAGEDIA, JEST KOMPLETNIE NIEKOMPATYBILNA Z POCIĄGAMI SKM. DOKOŃCZCIE TRASE TORUŃSKĄ BO WIDZĄC JAK JEST ROZGRZEBANA NÓŻ SIĘ OTWIERA. NAPIS BRÓDNO SUPER IDEA

 • 13 października 2012 o godz. 19:56

  aha , co do opcji kulturowych, można by pomyśleć o budowie osady – skansenu na terenie grodziska. Taki bródnowski Biskupin ;)

 • 13 października 2012 o godz. 20:05

  Potrzebna jest nowa linia. Przyspieszony z Bródna do Centrum przez Bankowy.Najlepiej Trocką żeby omijać korki. (nie ma co pchać kolejnej na Młodzieńczą!!!)

 • 14 października 2012 o godz. 19:54

  Miszkańcy Targówka wydawajcie tu pieniądze!!!(po co bilet miesięczy kupować w Centrum?!!!) Pomożecie sami sobie. Zobaczycie jak Lewa strona poradzi cobie bez Waszych pieniędzy. Pomóżcie swojej Dzielnicy. Na Radnych nie ma co liczyć. Jeszcze o Nas będą zabiegać, ale jak mówię kasę wydawajcie w swojej Dzielnicy.

 • 15 października 2012 o godz. 08:24

  Niwątpliwie kultura jest ważna, ale prawdziwa kultura nie potrzebuje dotacji. Jeżeli sale podczas występów są puste, to oznacza to tylko, że dotując wydarzenie wyrzuca się pieniądze w błoto. Aby dzielnica była przyjazna mieszkańcom, to trzreba myśleć o komunikacji, słuzbie zdrowia, szkołach, przedszkolach i żłobkach, a animatorzy kultury, jeżeli znajdą formułę przyciągającą mieszkańców, to obejdą się bez dotacji.

 • 15 października 2012 o godz. 09:40

  Jak mamy być najfajnieszą dzielnicą to proponuję w pierwszej kolejności postawić na elementy, które nie będą powodować odrzucenia wyboru dzielnicy jako miejsca do mieszkania, wystarczy popatrzec na uliczki na Zaciszu: Lewinowska, Pszczyńska od Łodygowej do Lewinowskiej, Przewoźników… Nieustający syf za przystankiem na Łodygowej róg Radzymińskiej w kierunku Ząbek (pijący za przystankiem piwo, wódkę, walajace się śmieci..), niedostępne dla dzieci i młodzieży boisko na Blokowej, brak dobrej hali sportowej w dzielnicy – polecam do porównania halę w Markach, zagrzybiony i wymagajacy natychmiastowego remontu DKS Targówek na Kołowej – to są nasze – dzielnicy wizytówki! A wystarczy popromować te elementy, które nas wyróżniają na arenie miasta, niż spinać się na nowe rozdanie, które może ważne ale nigdy nie będzie się kojarzyć z Targówkiem.

 • 15 października 2012 o godz. 12:52

  Kino w DK Świt jest na Bródnie, na Targówku Mieszkaniowym nie ma żadnego kina! Na Bródnie jest kilka fajnych miejsc, tutaj nie bardzo. Tylko sklepy, bazarek, teatr Rampa, DKS Targówek i zaniedbany park z papierowymi kamerami, w którym podpalają tojtoje. Dobrze, że chociaż tani bar wietnamski jest niedaleko domu.

 • 15 października 2012 o godz. 14:02

  HAHAHA, „WŁADZE DZIELNICY CZYTAJĄ”…. A Ja pamiętam jak władze dzielnicy, ba… wtedy gminy lat temu juz chyba 15 opowiadali prasie i wszystkim o wspaniałym AQUAParku. Pamiętacie gdzie miał on stanąć :)?

 • 15 października 2012 o godz. 17:55

  Przede wszystkim trzeba zadbać o estetykę wizualną architektury…ulic- aby dzielnica była po prostu ładna. ktoś powinien nadzorować wybór kolorów na elewacjach – to po prostu jest koszmar w naszej dzielnicy, pstrokacizna i bezguście. jeśli ktoś nie potrafi dobierać kolorów to lepiej sugerować się kolorystyką , którą stosują deweloperzy w nowo budowanych, nowoczesnych budynkach – ten aspekt jest tam brany pod uwagę, natemist nasze bloki malują na RÓŻOWO!…LUB CYTRYNOWO!!! a pozostała kolorystyka jest z jeszcze z PRL-u : brudny granat, brudna zieleń i brudny brąz.. wszystko przygnębiające! … No i jeszcze wizytóka targówka – ul. Sw. Wincentego – jeszcze z XIX wieku.. CZY KTOŚ MÓGŁBY W KOŃCU POTRAKTOWAĆ TĄ DZIELNICĘ Z SZACUNKIEM I W SPOSÓW PROFESJONALNY ?..

 • 16 października 2012 o godz. 10:20

  Jak to człowiek czyta, to mu usycha pyta…Jaka tu kultura? Chyba promieniuje od artystów leżących na naszym Cmentarzu. Znowu będą fajerwerki za publiczną kasę, wystawy bohomazów różnej maści wariatów albo biegi przełajowe po Lasku (=płoszenie wszystkich zwierząt). I konkursy na sztuczne ogródki z dawno ustawionymi uczestnikami. No chyba że nowa fontanna im. (pewnie) JP II. Biznes kreatywny na pewno tu się dawno rozwinął- co skrzyżowanie biedronki, lidle, alko 24h, kebaby na samej kapuście. Po spożyciu można mieć odlot z dwóch rur!

 • 16 października 2012 o godz. 10:55

  No tak..to fakt. za dużo u nas bebabów, inicjatyw dla „dorosłych przedszkolaków” fajerwerki i jakieś okazjonalne festyny – wszystko nie tak:)Trzeba zrobić coś co przyciągnie tutaj pewne środowiska na stałe … może jakaś galeria sztuki nowoczesnej w jakiejś odremontowanej ruinie ? .. jakieś pracownie.. w parku Bródnowskim mogłaby być ścianka do wspinaczki..

 • 16 października 2012 o godz. 11:04

  … i niech nie kręci się wszystko tylko wokół sportu, kebabów i niedzielnych, stacjonarnych festynów na które przychodzą znudzone rodziny z dziećmi… pomyślcie też o młodych, wykształconych i ambitnych ludziach:),,

 • 18 października 2012 o godz. 12:21

  Sportu też pewnie niedługo nie będzie – podobno na miejscu DKS ma być zbudowany blok. Zostanie tylko park ciągle demolowany przez „wykształconą” młodzież. Historyk – jeżeli sie nie myle to Aquapark miał powstać na miejscu dzisiejszego Orlika(?)

 • 19 października 2012 o godz. 10:38

  Powinno być więcej inicjatyw dla rodzin z dziećmi (np. koncerty i zabawy muzyczne dla maluszków, teatr dla dzieci, warsztaty taneczne dla rodzin z dziećmi) i dla młodych, wykształconych ludzi, których przybywa w naszej dzielnicy. Zdecydowanie należy dofinansować domy kultury; DK Świt rokrocznie proponuje nowe inicjatywy/zajęcia tematyczne i jest w zasadzie jedynym miejscem na Bródnie oferującym stałą rozrywkę kulturalną. Powinno być więcej tego typu miejsc!

 • 22 października 2012 o godz. 19:12

  NO TAK, ALE TEN DOM KULTURY ZAWSZE MNIE ODPYCHAŁ… KOJARZY MI SIĘ Z PRL-EM… PASKUDNA ARCHITEKTURA W NAJPASKUDNIEJSZYM MIEJSCU- PRZY RADZYMIŃSKAIEJ…FAJNIE BY BYŁO GDYBY POWSTAŁO „COŚ ZE ŚWIEŻYM POWIEWEM” I ŻEBY LUDZIE W WIEKU PRODUKTYWNYM BARDZIEJ SIĘ W TAKICH MIEJSCACH UDZIELALI A NIE TYLKO PANIE – EMERYTKI I DZIECIACZKI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.