Targówek eksperymentuje: sprawdzimy nowatorską metodę dróg | | targowek.info

Targówek eksperymentuje: sprawdzimy nowatorską metodę dróg

Mieszkańcy ul. Bystrej będą mieli szansę sprawdzić jak korzysta się z drogi budowanej w technologii polimerowej – takiej samej, jaką stosują żołnierze NATO.

 

Budowa drogi metodą polimerową / materiały firmy Ad Alio

Metoda budowy drogi z polimerów ma być szybsza i tańsza, czyli taka jakiej na Targówku potrzeba najbardziej. Mamy w dzielnicy jeszcze około 70 nieutwardzonych dróg – głównie na Zaciszu i Targówku Fabrycznym. Na razie w budżecie są pieniądze na wyłożenie kostką bauma jednej, czasami dwóch ulic rocznie. Ale może prace nabiorą tempa.

Gazeta Stołeczna donosi, że ratusz po namowach radnego Zbigniewa Poczesnego, chce wypróbować w przyszłym roku technologię polimerową:

Technologię dróg polimerowych z powodzeniem od lat stosuje wojsko. – Sprawdza się m.in. w USA, Kanadzie i Rosji. Wszędzie tam, gdzie trzeba szybko przygotować infrastrukturę dla ciężkiego sprzętu – zachwala Mirosław Patej, właściciel białostockiej firmy AdAlio, jednej z kilku, które oferują nową technologię. Jego zdaniem nawierzchnie polimerowe można stosować do budowy dróg każdej klasy, a nawet lotnisk. Jest tańsza o 20-40 proc. i kładzie się ją znacznie szybciej niż tradycyjne drogi – czytamy w Gazecie

Technologia ma być najpierw sprawdzona na ul. Bystrej biegnącej wzdłuż Lasu Bródnowskiego.

 

 

Droga gruntowa przed i po potraktowaniu jej polimerem stabilizującym grunt / materiały firmy Ad Alio
Tak wygląda dziś ulica Bystra / fot. targowek.to
PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Targówek eksperymentuje: sprawdzimy nowatorską metodę dróg

 • 6 października 2012 o godz. 12:59

  A może by te zbłądzone owce z urzędu dzielnicy zdecydowały się w końcu zrobić coś z ul. Lewinowską i kilkoma przyległymi traktami? W tej parafii jest XIX wiek! Księża brodzą w błocie po kostki podczas dorocznych wizyt duszpasterskich!

 • 6 października 2012 o godz. 19:15

  Zapraszamy z tym ustrojstwem na Ołycką, Rybieńską…

 • 8 października 2012 o godz. 09:27

  Pszczyńską, Przewoźmików….

 • 11 października 2012 o godz. 13:05

  Bruk na Lewinowskiej to w sumie zabytek :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.