Targówek eksperymentuje: sprawdzimy nowatorską metodę dróg

4
Share

Mieszkańcy ul. Bystrej będą mieli szansę sprawdzić jak korzysta się z drogi budowanej w technologii polimerowej – takiej samej, jaką stosują żołnierze NATO.

 

Budowa drogi metodą polimerową / materiały firmy Ad Alio

Metoda budowy drogi z polimerów ma być szybsza i tańsza, czyli taka jakiej na Targówku potrzeba najbardziej. Mamy w dzielnicy jeszcze około 70 nieutwardzonych dróg – głównie na Zaciszu i Targówku Fabrycznym. Na razie w budżecie są pieniądze na wyłożenie kostką bauma jednej, czasami dwóch ulic rocznie. Ale może prace nabiorą tempa.

Gazeta Stołeczna donosi, że ratusz po namowach radnego Zbigniewa Poczesnego, chce wypróbować w przyszłym roku technologię polimerową:

Technologię dróg polimerowych z powodzeniem od lat stosuje wojsko. – Sprawdza się m.in. w USA, Kanadzie i Rosji. Wszędzie tam, gdzie trzeba szybko przygotować infrastrukturę dla ciężkiego sprzętu – zachwala Mirosław Patej, właściciel białostockiej firmy AdAlio, jednej z kilku, które oferują nową technologię. Jego zdaniem nawierzchnie polimerowe można stosować do budowy dróg każdej klasy, a nawet lotnisk. Jest tańsza o 20-40 proc. i kładzie się ją znacznie szybciej niż tradycyjne drogi – czytamy w Gazecie

Technologia ma być najpierw sprawdzona na ul. Bystrej biegnącej wzdłuż Lasu Bródnowskiego.

 

 

Droga gruntowa przed i po potraktowaniu jej polimerem stabilizującym grunt / materiały firmy Ad Alio

Tak wygląda dziś ulica Bystra / fot. targowek.to

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx