Woda oligoceńska na Bródnie i na Targówku

7
Share

– Coś się dzieje z ujęciami wody oligoceńskiej – alarmują w mailach czytelnicy targowek.to. Sprawdziliśmy, i nie jest tak źle. Zamknięty jest jeden punkt. Dwa inne nie działają już od dawna.

 

– Ostatnio w naszej dzielnicy zamykane są ujęcia wody oligoceńskiej. Zamknięto punkt przy teatrze Rampa i przy szkole na Turmonckiej. Jest to dość dziwne biorąc pod uwagę, że woda oligoceńska ma na Targówku wielu zwolenników. W punkcie przy Rampie widziałem kartkę na której była informacja o problemach z Sanepidem – napisał Przemek na redakcja@targowek.to

Sprawdziliśmy, i w sobotę punkt w Parku Wiecha przy Kołowej już działał, a więc kłopoty z Sanepidem udało się rozwiązać. Nie działa i to „do odwołania” ujęcie w ogródku jordanowskim przy Turmonckiej (blisko skrzyżowania z Suwalską) na Bródnie. Na drzwiach wisi kartka z wyjaśnieniem, że punkt zamknięty jest z powodu awarii.

Szkoda, że zarządca nie powiesił informacji o najbliższych punktach w okolicy. Spotkana przez nas na Turmonckiej starsza pani wybierała się z baniakiem aż na… plac Hallera. Tymczasem o wiele bliżej ma na Poborzańską.

Poniżej stan na sobotę (6.10). Zwróćcie uwagę, że punkt na Targówku jest czynny o dwie godziny dłużej niż ten na Bródnie.

Woda oligoceńska na Targówku

  • Park Wiecha, ul. Kołowa – działa, godziny otwarcia 7-21
  • Bieżuńska – nieczynny od lat, zdewastowany

Woda oligoceńska na Bródnie

  • Turmoncka przy Suwalskiej – nieczynny do odwołania z powodu awarii
  • Poborzańska róg Bolesławickiej – działa, godziny otwarcia 7-19
  • Bolivara – nieczynny od lat.

Zamknięte od dawna ujęcie przy Bolivara (d. Boliwara)

Ujęcie przy Poborzańskiej działa

Ujęcie w Parku Wiecha już działa

Ujęcie przy Turmonckiej jest nieczynne

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx