Woda oligoceńska na Bródnie i na Targówku | | targowek.info

Woda oligoceńska na Bródnie i na Targówku

– Coś się dzieje z ujęciami wody oligoceńskiej – alarmują w mailach czytelnicy targowek.to. Sprawdziliśmy, i nie jest tak źle. Zamknięty jest jeden punkt. Dwa inne nie działają już od dawna.

 

– Ostatnio w naszej dzielnicy zamykane są ujęcia wody oligoceńskiej. Zamknięto punkt przy teatrze Rampa i przy szkole na Turmonckiej. Jest to dość dziwne biorąc pod uwagę, że woda oligoceńska ma na Targówku wielu zwolenników. W punkcie przy Rampie widziałem kartkę na której była informacja o problemach z Sanepidem – napisał Przemek na redakcja@targowek.to

Sprawdziliśmy, i w sobotę punkt w Parku Wiecha przy Kołowej już działał, a więc kłopoty z Sanepidem udało się rozwiązać. Nie działa i to „do odwołania” ujęcie w ogródku jordanowskim przy Turmonckiej (blisko skrzyżowania z Suwalską) na Bródnie. Na drzwiach wisi kartka z wyjaśnieniem, że punkt zamknięty jest z powodu awarii.

Szkoda, że zarządca nie powiesił informacji o najbliższych punktach w okolicy. Spotkana przez nas na Turmonckiej starsza pani wybierała się z baniakiem aż na… plac Hallera. Tymczasem o wiele bliżej ma na Poborzańską.

Poniżej stan na sobotę (6.10). Zwróćcie uwagę, że punkt na Targówku jest czynny o dwie godziny dłużej niż ten na Bródnie.

Woda oligoceńska na Targówku

 • Park Wiecha, ul. Kołowa – działa, godziny otwarcia 7-21
 • Bieżuńska – nieczynny od lat, zdewastowany

Woda oligoceńska na Bródnie

 • Turmoncka przy Suwalskiej – nieczynny do odwołania z powodu awarii
 • Poborzańska róg Bolesławickiej – działa, godziny otwarcia 7-19
 • Bolivara – nieczynny od lat.
Zamknięte od dawna ujęcie przy Bolivara (d. Boliwara)
Ujęcie przy Poborzańskiej działa
Ujęcie w Parku Wiecha już działa
Ujęcie przy Turmonckiej jest nieczynne

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Woda oligoceńska na Bródnie i na Targówku

 • 7 października 2012 o godz. 13:52

  Przy Pobożańskiej są tylko 3, w pozostałych są tylko dziury po kranach… Czy ktoś wie, co się dzieje i czy krany wrócą?

 • 8 października 2012 o godz. 10:35

  o to można z tych trzech kranów korzystać, bo ostatnio z powodu dewastacji 2 tygodnie drzwi były zamknięte.

 • 9 października 2012 o godz. 09:03

  To może ten brak kranów jest wynikiem dewastacji? No w sumie dobrze, że działają chociaż te 3… :)

 • 18 października 2012 o godz. 14:47

  Działają tylko 2 krany, reszta zdemontowana, ludzie zjeżdżają z całej gminy co doprowadza do gigantycznych kolejek.

  Czy Urząd Gminy Targówek umywa ręcę od swoich inwestycji. Czy tylko przed samymi Wyborami przypominacie sobie o wyborcach i weźmiecie się się do pracy. Bo nie My obywatele jesteśmy dla Was tylko Was wybraliśmy, żebyście reprezentowali i pracowali dla nas i w Naszym interesie.

  A tak dla ścisłości to ujęcia przy ul. Kołowej, przy ul. Suwalskiej i ul. Pobożańskiej – zarządcą jest Urząd Gminy Targówek a nie jak przypisujecie Wszystkie ujęcia mają podlegać Szitalowi na Bródnie – on jest tylko zarządcą ujęcia przy ul. Kondratowicza 8. Proszę nie wprowadzać ludzi w bład.

  Proszę o szybką interwencję w tej sprawie, bo może telewizja Wam pomoże rozstrzygnąć kto ma się tym zająć i doprowadzić Wszystkie ujęcia wody do użytku.

 • 19 października 2012 o godz. 14:54

  Byłam wczoraj w tym przy Rampie i nieczynne – ponoć awaria pompy głębinowej. Nosz… cholera może człowieka trafić, kiedyś nie było żadnych problemów! Jadę tym razem na plac Hallera, nie będę ryzykować Poborzańskiej, skoro działają tam 2 krany, mogą teraz już nie działać…

 • 15 grudnia 2012 o godz. 11:14

  Popaprańcy na pewno znajdą kasę na fajerwerki w nowy rok, oraz inne podobne bzdety – nikt tego nie rozliczy.

 • 12 października 2013 o godz. 10:45

  Odkąd wysiadł mi kręgosłup dałam sobie spokój z dźwiganiem baniaków z wodą. Kupiłam dzbanek z filtrem i jestem zadowolona. W psiej misce nie ma śladu kamienia. Tej ze źródełka nie chciał do pyska wziąć. Dzbanek kosztował raptem 5 dych, a mam go 2 lata. Filtr 19 zyli na miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.