Zrób fajną dynię i puść lampion na polu PGR

6
Share

Może nie jest to stara polska tradycja, ale Halloween powoli dociera także na Targówek. W następny weekend na polu PGR odbędzie się Święto Dyni. A kto chce zabłyszczeć i zrobić swoją dyniową rzeźbę, musi zacząć kombinować już teraz.

fot. Folwark Bródno

Dyniowe Święto organizuje Folwark Bródno, o którego zwierzętach już nieraz pisaliśmy. Tym razem zapraszają w weekend 20-21 października na wystawę projektów z dyni przygotowanych przez dzieci z warszawskich szkół i przedszkoli. W programie przewidziano także inne atrakcje, jak:

  • zwiedzanie zagród i karmienie zwierząt, oglądanie botanicznych poletek eksperymentalnych
  • plac zabaw dla dzieci
  • stoiska z regionalną żywnością
  • kuchnia z dyniowymi pysznościami
  • oprowadzanki konne ( w godzinach 11.00-13.00)

Na tym nie koniec. I w sobotę i w niedzielę 20–21 października impreza skończy się zbiorowym puszczaniem lampionów. Czyli może być bardzo widowiskowo. Wstęp na Święto Dyni jest darmowy.

A jeśli chcecie, żeby pokazana była też Wasza warzywna rzeźba, to trzeba się śpieszyć. W konkursie mogą startować przedszkola i szkolne klasy O-III. Folwark Bródno na potrzeby konkursu udostępnia bezpłatnie dynie, sezonowe warzywa ( ziemniaki, marchew, buraki cukrowe, szczaw), siano, słomę i sznurki. Jak się zgłosić przeczytacie tutaj.

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx