Rusza nabór wolontariuszy na 21. Finał WOŚP na Targówku

1
Share

13 stycznia 2013 roku po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już od poniedziałku mogą się zgłaszać chętni do współudziału w tej akcji.


21. Finał WOŚP będzie różnił się od poprzednich: tym razem wielka zbiórka pieniędzy posłuży nie tylko ratowaniu życia dzieci, ale także, po raz pierwszy, godnej opiece medycznej seniorów. Jednak jak co roku na ulice całej Polski wyjdą tysiące wolontariuszy – w tym oczywiście ochotnicy z Targówka.

Sztab WOŚP Warszawa-Targówek (działający przy targówkowskim ratuszu) jest jednym z najprężniejszych w Warszawie. W 2012 roku dzięki zaangażowaniu mieszkańców i wolontariuszy zebrano w naszej dzielnicy aż 181 178,42 złotych! Zorganizowano też wiele atrakcji kulturalnych i sportowych dla mieszkańców (włącznie z udanym biciem rekordu w ilości osób stłoczonych w autobusie miejskim), które będą również towarzyszyły zbliżającemu się Finałowi.

Chęć pomocy w 21. Finale jak dotąd zadeklarowała większość szkół na terenie Targówka, tj. szkoły podstawowe nr 42, nr 114, gimnazja nr 141, nr 144, nr 145, XIII LO im. płk. L. Lisa-Kuli, Zespół Szkół im. P. Wysockiego oraz Zespół Szkół nr 113 – lecz wolontariuszami mogą zostać nie tylko uczniowe tych szkół, ale także inni chętni.

Każda osoba, która chciałaby zostać wolontariuszem WOŚP może zgłosić chęć uczestnictwa przychodząc na spotkania otwarte, jakie będą miały miejsce w każdy poniedziałek od 5 listopada. Odbywać się będą one w budynku Urzędu Dzielnicy Targówek (konkretnie na antresoli za punktem informacyjnym) przy ulicy Kondratowicza 20 w godzinach 16:00-18:00. Na wolontariuszy z Targówka czeka 30 identyfikatorów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

1
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx