Piętrowy parking wybudują koło Orlika na Targówku

12
Share

Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga całkiem poważnie myśli o zbudowaniu między blokami dużego piętrowego parkingu. Znajdzie się w nim też miejsce na sklepy.

 

Parking ma powstać przy przecięciu ul. Mokrej i Janinówki, po sąsiedzku z piekarnią i blisko osiedla budowanego przy Handlowej. Dziś na działkach o powierzchni 3400 mkw. znajduje się zwykły, naziemny parking na około 150 samochodów. Spółdzielnia Mieszkaniowa Praga chce w tym miejscu postawić pięciokondygnacyjny, zamknięty budynek. Jedno piętro znajdowałoby się pod ziemią, cztery nad.  Na takiej powierzchni zmieszczą się tylko 303 miejsca postojowe, ale w budynku 1350 mkw powierzchni zostanie przeznaczone na usługi wraz z zapleczem. Będzie więc miejsce przynajmniej na kilka sklepów i lokali.

Data rozpoczęcia budowy nie jest znana, spółdzielnia kompletuje dopiero dokumenty potrzebne do wydania pozwolenia.

Dziś, gdzie nie spojrzeć, niemal wszędzie między blokami na Targówku (na Bródnie też) poupychane są parkingi. Uwolnienie osiedla od wszechobecnych samochodów, możliwe jest właśnie przez budowę parkingów wielopoziomowych. Tyle że do tej pory wydawało się to bardzo drogie. Spółdzielnia nie zdradza szczegółów biznesplanu. Nie wiadomo też na jakich zasadach przydzielane będą miejsca, ani tym bardziej, ile będą kosztowały.

Przypomnijmy, że stosunkowo blisko – po kilkaset metrów w obie strony –  powstaną dwie stacje metra. Parking będzie pewnie kusił kierowców z podwarszawskich miejscowości, żeby tu zostawiali samochody i jechali do centrum podziemną kolejką.

Działki, na których powstanie parking, zaznaczyliśmy na czerwono / Dane mapy © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA

Dziś w tym miejscu jest zwykły parking

Drut kolczasty wokół parkingu raczej nie dodaje Targówkowi prestiżu

 

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx