Będa chętni na mieszkania z widokiem na cmentarz? | | targowek.info

Będa chętni na mieszkania z widokiem na cmentarz?

Coraz bliżej do zabudowania pola PGR przy św. Wincentego. Czy bliskość Cmentarza Bródnowskiego nie przeszkodzi w sprzedaży nowych mieszkań? 

Takie pytanie zadaje sobie portal Bankier.pl i odpowiada, że nekropolie to żaden problem dla deweloperów i ich klientów.

Pytanie wydaje się ciekawe w kontekście pola PGR przy ul. św. Wincentego. Pisaliśmy już, że wiosną tuż przy stadninie zacznie się budowa wojskowego osiedla TBS. Jeszcze bliżej Cmentarza Bródnowskiego powstaną osiedla na polu po drugiej stronie Gilarskiej.

Agencja Nieruchomości Rolnych podzieliła już teren na działki i tę najbliżej ul. św. Wincentego wystawiła nawet na sprzedaż. Na razie chętnych nie było, ale to tylko kwestia czasu, gdy skusi się jakiś deweloper. Miejscy planiści zakładają na polu budowę osiedli o takich samych gabarytach co Zielone Zacisze. A więc ich mieszkańcy będą dosłownie mieli widok na groby.

>>> Przeczytaj, co dokładnie ma powstać na polu PGR

Czy znajdą się chętni na takie lokale? Portal Bankier.pl dowodzi (także na przykładzie Cmentarza Bródnowskiego) że tak – i obala kolejne mity wymieniane w artykule:

Mit nr 1 – Mieszkania przy cmentarzach są stanowczo odrzucane przez kupujących

Nieprawda. Z prowadzonych statystyk sprzedażowych nie wynika, by mieszkania położone w budynkach w sąsiedztwie cmentarzy sprzedawały się znacznie gorzej niż lokalizacje bardziej od nich oddalone.

 Mit nr 2 – Mieszkania przy cmentarzach są tańsze

 Jest to kolejny mit, który nijak się ma do obecnych warunków rynkowych. Generalnie bliskość cmentarza nie ma bezpośredniego przełożenia na cenę mieszkania. Wyjątki mogą stanowić sytuacje, kiedy lokalizacja budynku znajduje się w bliskiej odległości od bramy cmentarnej lub miejsc, w których odbywają się ceremonie pogrzebowe.

Mit nr 3 – Mieszkania przy cmentarzach to niższy komfort zamieszkiwania w okolicy

Osoby mieszkające w pobliżu nekropolii jako atut wymieniają liczną zieleń, spokój oraz fakt, że sąsiedztwo cmentarza wyklucza jakiekolwiek inwestycje, które mogą utrudnić w przyszłości życie mieszkańcom. 

My zwracamy uwagę już nie na mit, ale na problem, z którym za kilka lat będą musieli zmierzyć się urzędnicy: gdzie w Zaduszki będą parkowały samochody ludzi przyjeżdżających na cmentarz, gdy nie będzie już tymczasowego parkingu na polu PGR.

fot. Google Maps

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Będa chętni na mieszkania z widokiem na cmentarz?

 • 2 listopada 2012 o godz. 09:15

  Czad wyglądam przez okno jem śniadanie i patrze jak idą kogoś pochować słoiki kupią emocje za oknem gratis ;(

 • 2 listopada 2012 o godz. 11:06

  od 30 lat mam widok na cmentarz i jakoś daje radę, lepsze to niż okno w okno z sąsiadem z bloku obok :)

 • 2 listopada 2012 o godz. 11:17

  Widok na cmentarz…. a nie wspomnieliście o projektowanej, poszerzonej drodze ‚przyspieszonego’ ruchu – czyli Św. Wincentego.
  To by mi bardziej przeszkadzało niż cmentarz (hałas). Zawsze przecież można sobie wybrać mieszkanie z widokiem na południe (na Samarytanki) i nie widać cmentarza ;)

 • 2 listopada 2012 o godz. 11:22

  Super, kiedyś zacisze było zielone, teraz blok na bloku, zero parku. Gratulacje.

 • 2 listopada 2012 o godz. 11:37

  tam powinien być park ale Radni i Burmistrz dali „ciała” Agencja Rynku Rolnego oddała na Białołęce ziemię za darmo na Park. Na Targówku Burmistrz jak zwykle się popisał!!!!!

 • 2 listopada 2012 o godz. 14:13

  Cmentarz cmentarzem, ale tuż przed nim jest ruchliwa ulica.

 • 2 listopada 2012 o godz. 17:27

  *Święto Wszystkich Świętych

  nie Święto Zmarłych

 • 2 listopada 2012 o godz. 20:33

  Oj Kasia, jakie to Zacisze? to Targówek, a jak nie, to: Targówek to.

  I teraz odpowiedź na pytanie: „…gdzie w Zaduszki będą parkowały samochody ludzi przyjeżdżających na cmentarz, gdy nie będzie już tymczasowego parkingu na polu PGR?”

  Odpowiadam:
  pod elektrociepłownią, a dalej na piechotkę gęsiego.

 • 3 listopada 2012 o godz. 00:32

  Oj, ludzie by chcieli najlepiej wjechać samochodami na groby. Raz w roku można się pomęczyć i przejechać autobusem cmentarnym. Co do mieszkania przy cmentarzu-gdyby były za darmo, bez 30-letnich kredytów, to reflektuję natychmiast!

 • 3 listopada 2012 o godz. 09:05

  A może tu wybudować w wielkie boisko do piłki nożnej i z koszem do piłki ręcznej i jeszcze basen aby młodzież nie wysiadywała nam pod oknami bo jak dotąd to urzędnicy nic nie robią aby oni mieli zajęcie A to że ludzie mają hałas to nikogo to nie obchodzi więc -teren wielki,daleko od bloków i postawić im jeszcze kilka ławek i sklepik z….. niech się cieszą, a my wreszcie będziemy w spokoju odpoczywać.Zmarłym to chyba nie przeszkadzałoby.Na taką inwestycję jest to wspaniałe miejsce

 • 3 listopada 2012 o godz. 10:09

  Plany mają wielkie tylko ciekawe co z przepustowością ulic. Wpierw niech poszerzą ulice Wincentego i wybudują obiecany łącznik do Radzymińskiej, a dopiero później można budować osiedle.

 • 3 listopada 2012 o godz. 16:58

  GKP Targówek wygrał 5-0. Jak krzyczeli kibiece ” Gdzie jest kasa dla Targówka no gdzie , Hanka gdzie jest kasa??!!” cieszę się iż zaczynamy patrzeć na oczy!!!!!!

 • 3 listopada 2012 o godz. 18:11

  WŁAŚNIE CZEMU TARGOWEK JEST TRAKTOWANY PO MACOSZEMU PRZEZ HANKĘ? (OPRÓCZ TEGO IŻ RADNI I BURMISTRZ TO D***)

 • 4 listopada 2012 o godz. 16:49

  Trzeba się zebrać razem i bufetową pogonić !

 • 5 listopada 2012 o godz. 09:32

  Macewka, no właśnie, tyle, że tego autobusu nie było pod cmentarzem na Wncentego!!!

 • 5 listopada 2012 o godz. 11:14

  Dawno utwierdziłem się w przekonaniu, że jest jeszcze kilka rzeczy w RP, które można spieniężyć. Bufetowa już o to zadbała, żeby jej kolesiom z pejsami żyło sie lepiej.

 • 5 listopada 2012 o godz. 11:18

  A co z przedłużeniem Dalanowskiej przez pole PGR?

 • 5 listopada 2012 o godz. 12:34

  a co z nowoTrocką ????
  HGW do domu kotlety smażyć!

 • 5 listopada 2012 o godz. 12:48

  dla niewtajemniczonych mam informację, że biskup Głódź chciał o część tego pola powiększyć cmentarz. No ale ratusz się nie zgodził, bo urzędnik chciał, by deweloperzy mogli wybudowac mieszkania w cenie za 1500 zł za m2, a sprzedać za 8600 zł za m2.

  W ogóle trzeba powiedzieć, ze w moim odczuciu, naczelnik wydziału Architektury na Targówku jest leśnym dziadkiem.

 • 5 listopada 2012 o godz. 15:59

  Ten plan zagospodarowania terenu to chyba jeszcze uchwalony za Bieruta. Stary kotlecik, a ludzie się podniecają.

 • 5 listopada 2012 o godz. 21:11

  STOP TYM OSIEDLOM I SŁOIKOM!! ZBUDUJCIE TAM KOMPLEKS SPORTOWY, ORLIKI, KRĘGLe ITP!!! A NIE KOLEJNE BLOKI DO KTÓRYCH SPROWADZA SIĘ WIEŚMAKI

 • 6 listopada 2012 o godz. 12:24

  TROCHĘ ZA PÓŹNO!

  Niestety plan został uchwalony w ciągu ostaniego roku. Był wyłozony i mozna było zgłaszać uwagi. Oczywiście uwagi na niewiele by się zdały, bo trend jest taki by sprzedawać i sprzedawać i budować i budować.
  Zresztą ten plan najbardziej przeszkadza słoikom z ulicy Samarytanki, którzy teraz są przeciw. Ale kiedyś to w końcu niemal na tym samym polu powstał ich blok.

  Ja uważam, ze bloki tam powstać powinny ale od strony Św Wincentego powinny posiadać usługi, a budynki nie powinny być wyższe niż 3-4 kondygnacje i nie wyższe niż 15m.

  No ale juz po ptakach….
  Jedyna nadzieja w oferencie, ze da zaporową cenę :) i Donku zwanym Kon Donkiem albo Tuskaszenką, że do końca rozłoży gospodarkę i finanse nie tylko Państwa ale i deweloperów :)….

 • 15 listopada 2012 o godz. 12:33

  Demokracja, plan sprzed 40 lat realizowany w demokratycznej Polsce. Właściciele wzdłuż Gilarskiej płacą podatki od nieruchomości w 100%, a działki oddzielone są i zarządzac nimi w 100% nie mają prawa. Po co komu ta Nowo Trocka należe udrożnić Korzona i Samarytanki do Wincentego. Nowotrocka ma wjeżdzać prosto w cmentarz, naprawdę socjalistyczny projekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.