Koniec wojny kebabowej na Kondratowicza

28
Share

Usunięcie literki „E” z neonu restauracji Efes stanowi symboliczny akt kapitulacji: po nieudanej ofensywie renomowana sieć orientalnych restauracji wycofuje się z Bródna.

 

Gdy w maju w pawilonach na ul. Kondratowicza (drzwi w drzwi z najpopularniejszym do tej pory kebabem Amrit) otwierała się restauracja Efes – nowy punkt najstarszej sieci kebebów w Warszawie – na naszej stronie zastanawialiśmy się czy ostra konkurencja spowoduje upadek któregoś z lokali. Po niespełna sześciu miesiącach znamy zwycięzcę tego starcia.

Pod koniec października na stronie interentowej sieci Efes pojawił się krótki wpis: „Uprzejmie informujemy, iż z dniem 15.10.2012 r. została zakończona współpraca z lokalem przy ul. Kondratowicza 25. Oświadczamy, że nie reprezentuje już sieci naszych restauracji i nie jesteśmy w żaden sposób powiązani z działalnością tego lokalu.”

 

W kebabach na Kondratowicza coś się zmieniło /fot. targowek.to

Co się wydarzyło? Pewne jest to, że mimo swej historii i renomy Efes nie podbił serc mieszkańców Bródna. Choć opinie o menu były raczej pozytywne (powszechnie chwalono kebaby z baraniny), klienci zdecydowanie częściej wybierali sąsiedni Amrit, w którym kolejka czasem aż wychodziła z restauracji na ulicę. Także momentami ostra dyskusja na naszej stronie nie pozostawia wątpliwości, że nowa restauracja cieszyła się zdecydowanie mniejszą sympatią od bardziej zakorzenionych w okolicy sąsiadów.

Ale w Efesie były kłopoty także po drugiej stronie. Od przedstawicielki sieci dowiedzieliśmy się, że ajent lokalu na Kondratowicza nie spełnił wymagań oraz warunków umowy podpisanej z siecią Efes. Jakich dokładnie wymagań i warunków? To już tajemnica.

Mimo wycofania się Efesu, jego (eks)restauracja ciągle działa – lecz już pod inną nazwą. „Lokal który posługiwał się naszą nazwą, nie funkcjonuje już jako >Efes< gdyż nie ma do tego prawa” – podkreśla przedstawicielka sieci. I faktycznie, kilka dni temu z wielkiego żółtego neonu „Efes Kebab” zniknęła pierwsza litera. Teraz restauracja nazywa się… „Fes Kebab”.

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx