Gdzie zostawisz rower na Targówku [MAPA] | | targowek.info

Gdzie zostawisz rower na Targówku [MAPA]

Od kilku dni działa nowy serwis z mapą pokazującą miejsca do parkowania rowerów w Warszawie. Targówek na tle całego miasta nie wygląda tak źle. Pomiędzy parkingami trzeba tylko… wybudować ścieżki rowerowe. 

Pora roku nie jest najlepsza, żeby zachęcać do jazdy na rowerze, ale skoro serwis stojaki.waw.pl ruszył teraz, to ma czas do wiosny, żeby rozbudować swoją bazę. A już dziś znajdziemy w niej 1700 stojaków w 340 lokalizacjach w całej Warszawie.

Idea jest prosta: na mapie umieszczane są miejsca, w których można zostawić rower – tylko te z bezpiecznymi stojakami w kształcie odwróconego „U”, tzw. „wyrwikółka” nie są uwzględniane. Można poszukać odpowiedniego dla siebie parkingu przed rowerową wycieczką, albo już w jej trakcie, korzystając ze smartfona. Telefon z geolokalizacją sam wskaże najbliższe parkingi.

Baza powstała z informacji udzielanych przez urzędy dzielnic (każdy może też dodać informacje od siebie). Na Targówku stojaki powstały m.in. pod wszystkimi bibliotekami: na Kuflewskiej, Piotra Skargi, św. Wincentego, Rembielińskiej, Krasnobrodzkiej, Suwalskiej i Bazyliańskiej. Pod domem kultury Zacisze czy pod basenem Muszelka.

Mapa Targówka ze stojaki.waw.pl Kliknij w mapę, żeby powiększyć

 

Ciekawe, że mamy też w dzielnicy dwa parkingi górnolotnie nazwane B&R, czyli Bike and Ride. Oba znajdują się na pętlach autobusowych i w założeniu można na nich zostawić rower na cały dzień i przesiąść się na autobus. Na pętli na Podgrodziu na Bródnie w pięciu stojakach zmieści się 10 rowerów. Ten parking jest monitorowany. Na pętli przy Trockiej na Targówku jest już skromniej:  serwis podaje, że stojaki są trzy, ale my znaleźliśmy jeden na dwa rowery. Bez monitoringu, ale za to pod dachem.

A co ze ścieżkami ?

Teraz władze miasta muszą tylko wybudować drogi rowerowe, żeby pomiędzy poszczególnymi parkingami dało się bezpiecznie jeździć. Na Targówku mamy około 13 kilometrów ścieżek, ale nie są one połączone w wygodne ciągi.

Kolejne kilometry są w planach. M.ich. Już kilka lat temu na posiedzeniu Rady Warszawy przedstawiano plan budowy ścieżek na lata 2010-2011. Żadna z nich jeszcze nie powstała, ale miejmy nadzieję, że kiedyś się uda.

Ścieżki planowane na Targówku:

 • tzw. „obwodnica” Targówka: ZDM ma projekt ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Handlowej, Ossowskiego, Myszkowskiej. Termin budowy nieznany.
 • Gorzykowska (odc. Handlowa-Kołowa)
 • Wysockiego (odc. Bazyliańska-Trasa Toruńska) – 300 m.
 • Bazyliańska (odc. Wysockiego-Remblielińska) – 650 m.
 • Wysockiego (odc. Matki Teresy z Kalkuty – Bazyliańska) – 1100 m.
 • Wzdłuż Kanału Bródnowskiego – jako element promenady
 • Łodygowa – wraz z budową ulicy. Termin nieznany.
Stojak przy pętli Trocka
Stojaki pod biblioteką na Kuflewskiej

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Gdzie zostawisz rower na Targówku [MAPA]

 • 8 listopada 2012 o godz. 08:09

  POPSULI KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ, TO NA ZIMĘ LANSUJĄ ROWERY.
  Bezczelność!
  Promujcie odrazu trampki, bo rowery kraść będą.

 • 8 listopada 2012 o godz. 10:46

  Ścieżki projektują ludzie, którzy by spadli z roweru, grubasy, urzędasy. Te planowane na Targówku donikąd nie wiodą, nic nie dają. Pewnie na odcinku 300m będą trzy razy przechodzić na drugą stronę drogi.

 • 8 listopada 2012 o godz. 14:54

  A cyklopedały i tak jeżdżą jezdnią, choć ścieżkę mają obok.
  Aha, jezdnia jest dla wszystkich, ale to ja płacę akcyzę która powinna iść na drogi i na ścieżki. Proszę więc masopedałujących sie nie unosić.

 • 8 listopada 2012 o godz. 15:47

  ścieżka będzie szła 10 metrów i pasy :d albo po polu PGR :D hahahah jesteśmy zacofaną dzielnicą nie tylko mentalnie ale i w praktyce

 • 8 listopada 2012 o godz. 19:57

  W sierpniu na pętli Targówek były dwa stojaki. Nawet na zdjęciu widać „ślad”

 • 10 listopada 2012 o godz. 20:26

  żenada to szkoda zamieszczać na stronach info, za co my płacimy podatki po co te barierki ??? a gdzie ścieżki nie mówie o pomalowaniu asfaltu w dodatek pomarszonego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.