Napis Bródno odsłonięty [WIDEO] | | targowek.info

Napis Bródno odsłonięty [WIDEO]

Było dużo przemówień i grochówka. Z okazji odsłonięcia, napis Bródno został też podświetlony.

 

Na otwarciu pojawiło się aż dwóch burmistrzów: Grzegorz Zawistowski z Targówka i burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla. Ten ostatni w poprzedniej kadencji był wiceburmistrzem na Targówku i przyczynił się do powstania Parku Rzeźby. Oficjele trochę przemawiali, a później zaproszono mieszkańców na ciepłą zupę.

Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć na profilu Miasta w Komie na Facebooku. A zdjęcia podświetlonego napisu tutaj.

Filmiki z otwarcia znaleźliśmy na blogu Senior z Targówka.

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Napis Bródno odsłonięty [WIDEO]

 • 18 listopada 2012 o godz. 12:48

  Jak to mawiano-chleba i igrzysk, a skoro nie ma chleba, to jest grochówka i ceglany mur. Tylko walnąć w ten mur głową z rozpaczy.

 • 18 listopada 2012 o godz. 13:39

  Dlaczego tam jest tak ciemno?… ktoś oszczędza na oświetleniu w dzielnicy?… na Targówku mieszkaniowym jest jeszcze gorzej, latarnie przy ulicy ( osowskiego/obwodnica przy dks targówek)nie palą się gdy jest już ciemnawo – przykro to wygląda. niech ktoś to w końcu zmieni!!!

 • 18 listopada 2012 o godz. 13:50

  ZAPROSZENIE DO WSPÓŁPRACY ARTYSTĘ, KTÓRY ZAJMUJE SIĘ TEMATYKĄ ” DYSKRYMINACJI” ” TRUDNEJ ASYMILACJI ” – TO JAK STYGMAT DLA DZIELNICY :) DRODZY ” ANIMATORZY KULTURY „!.. WIĘCEJ PSYCHOLOGII W TYM WSZYSTKIM A SUKCES BĘDZIE GWARANTOWANY:) CHYBA CZAS ZAPROSIĆ DO WSPÓŁPRACY PSYCHOLOGÓW SPOŁECZNYCH/ WIZERUNKOWYCH:)

 • 18 listopada 2012 o godz. 15:18

  „Było dużo przemówień i grochówka.” Dobre podsumowanie. I jeszcze bigos.
  @Hans: Tak, ręce opadają. Powtórzę to, co napisałem na blogu Brodno – Straszne, że nikt się nie wysilił choć ODROBINĘ, żeby oprócz przemowień pojawiło się cokolwiek innego, ciekawszego. Można było podświetlić napis w kulminacyjnym momencie, po przemowieniach i jakiejś części artystycznej. Można było przygotować spektakl krotki o historii Bródna (od kolejarzy do ceglanego napisu) w wykonaniu brodnowskich uczniów, odśpiewać hymn Bródna, rapować o Bródnie (muzyczne połączenie historii z współczesnością)… Można sypać pomysłami. Ale nie – były przemowienia, grochówka i bigos.

 • 18 listopada 2012 o godz. 19:59

  Do M : zgadzam się w zupełności. To było słabe, niestety… grochówka, śmierdzace kwaszone ogórasy, kiszona kapucha…swojskie, zastane klimaty a gdzie KREEATYWNOŚĆ?… wcale nie dziwię się, że młodych tam zabrakło. Chyba nie o taką ” wizję ” Targówka/ Brodna nam chodziło..

 • 18 listopada 2012 o godz. 20:01

  oczywiście napis jest ok. ale ten pomysł można było lepiej pociągnąć ..

 • 19 listopada 2012 o godz. 09:56

  No tak, na jadło przybyło trochę bezdomnych, biednych emerytów ograbionych przez pluska i oczywiscie tych na garnuszku podatnika.

 • 19 listopada 2012 o godz. 18:18

  Podświetlenie zrobione na przedłużaczu :( To dlatego teraz jak przechodzę po zmroku napis znika w ciemnościach.

 • 19 listopada 2012 o godz. 19:39

  Szkoda, że Burmistrz Żoliborza Krzysztof Bugla nie jest taki aktywny w swojej dzielnicy dzięki niemu nie ma żadnych pieniędzy na oświatę. W szkołach na Żoliborzu nie ma na nic pieniędzy; ponieważ Pan Krysztof zrobił takie cięcia, że nie ma na nic pieniędzy a między innymi chwali się ile to udało mu się zaoszczędzić. Szkoda tylko, że oszczędności nie poszukał w swoim urzędzie!!!

 • 19 listopada 2012 o godz. 22:24

  Szkoda, że redakcji targowek.info nie chciało się tam iść i poszła na łatwiznę, wstawiając cudze filmiki. Filmiki, na których nie dość, że nic nie widać, to na dodatek patrząc na nie kompletnie nie wiadomo, o co chodzi. Ktoś filmował ludzi czekających na przemówienia. Yyy… Bez komentarza. Nie wspomnę już o tym, że promujecie ten podejrzany projekt Pana Ciszewskiego – miastawkomie. Wpisałem w wyszukiwarkę na Waszej stronie tego pana. Wyświetlił się jeden artykuł: „Blok na Krasnobrodzkiej 13 znowu gwiazdą”, a pod nim taki oto komentarz:

  „Cytuję Wasz artykuł z lutego: „Największym wygranym tegorocznego konkursu na dotacje jest Fundacja Monte Wideo Foto. Dostała pieniądze na aż dwa projekty. Pierwszy to Komórkowa Telewizja Osiedlowa Ktoś z Targówka (30 tys. zł). Drugi projekt to Międzyblokowe Spotkania Filmowe (10 tys. zł).”
  Od czasu przyznania dotacji na Komórkową Telewizję Osiedlową pojawiło się na niej zaledwie kilka materiałów. Totalnie nic się nie dzieje, poziom aktualizacji strony jest bliski zeru. Na co zostały przeznaczone 30 tys. zł? Proszę redakcję o zadanie tego pytania Panu Cezaremu Ciszewskiemu, który non stop promuje się m.in. w TVP, ale o komórkowej telewizji na Targówku jakby zapomniał…

 • 20 listopada 2012 o godz. 00:08

  Redakcjo, dlaczego promujecie jakies skrajne lewackie fan page które straszą nas na dzień dobry znakami anarchii?!

  Naprawde nie wypada…

 • 20 listopada 2012 o godz. 17:20

  Dlaczego wybór padł akurat na górkę w parku z której zimą dzieci zjeżdżaly na sankach? Czy wiecej pożytku będzie z tego napisu ?

 • 20 listopada 2012 o godz. 21:10

  Do Brodniak … górka akurat była potrzebna pod koncepcję napisu… nie zawsze chodzi o to żeby było ” pożytecznie” w sensie powszechnego rozumienia – przecież mówimy o sztuce i kulturze… niemniej, jeśli kultura i sztuka ma moc promowania to taki zabieg marketingowy jakoś się tam powinien przełożyć na korzyści …

 • 21 listopada 2012 o godz. 13:09

  Co za marudy…. Wszystko się nie podoba. Jakby zrobili sztuczne ognie i balety to by napisali, że po co wydawać tyle pieniędzy. Fajny pomysł z tym napisem a wszyscy krytykują. Zobaczycie, że jeszcze trochę i będzie kultowy. tak samo jak rzeźba metronomu w Pradze… Dajcie żyć. A jak chcecie coś pożytecznego dla dzielnicy zrobić to sprzątajcie po swoich psach – w ziemę dzieciom będzie przyjemniej jeździć na saneczkach.

 • 21 listopada 2012 o godz. 13:16

  A co do jeżdzenia na sankach, to dzieciaki dalej będą stamtąd zjeżdżać, a potem chwalić się na FaceBooku kultowymi fotkami z napisem… A wtedy wszystkim malkontentom zrobi się głupio..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.