Nowe repertuary kin (plus rozdajemy wejściówki na "Pokłosie") | | targowek.info

Nowe repertuary kin (plus rozdajemy wejściówki na „Pokłosie”)

Co grają w kinach, teatrach, domach kultury na Targówku, Bródnie i Zaciszu?

Tydzień temu już o tym pisalismy – ale przypominamy: stworzyliśmy specjalną stronę na której na bieżąco publikujemy repertuary targówkowskich kin (Multikino Targówek i Świt), teatrów (Rampa) oraz domów kultury (Świt i Zacisze). Aktualny spis imprez, które zaplanowano pomiędzy 30 listopada a 6 grudnia, znajdziecie tutaj oraz zawsze po kliknięciu w baner na kolumnie po prawej stronie.

Aha, jeśli to kogoś interesuje, rozdajemy też darmowe wejściówki do kina „Świt” na najgłośniejszy polski film ostatnich lat: „Pokłosie”…

„Pokłosie” / fot. mat. prasowe
PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Nowe repertuary kin (plus rozdajemy wejściówki na „Pokłosie”)

 • 30 listopada 2012 o godz. 09:58

  DzieńDobry, jak można zdobyć wejściówkę ba Pokłosie?

 • 30 listopada 2012 o godz. 10:21

  Witam
  Ja też jestem zainteresowana wejściówką dla 2 osób na film Pokłosie gdzie można się zgłosić?

 • 30 listopada 2012 o godz. 10:58

  @Mariusz, @Dorys – dokładne instrukcje jak zdobyć wejściówki znajdują się w zakładce „Co Gdzie Kiedy na Targówku” (link w artykule oraz na prawej kolumnie). Choć obawiamy się, że w tej chwili już jest za późno… Zapraszamy za tydzień!

 • 30 listopada 2012 o godz. 12:05

  Najgłośniejszy film ostatnich lat???? Niezły żart. Słabo się sprzedaje ten film, choć kampania ogromna. Tyle kłamstw w tym filmie i absurdów, że chyba należy dopisać gatunek: science-fiction

 • 30 listopada 2012 o godz. 13:12

  Za darmo bym nie wziął.A kiedy film o donoszeniu na Polaków przez Żydów,których potem wysyłano na Sybir?

 • 30 listopada 2012 o godz. 14:02

  TYLKO ŚWINIE SIEDZĄ W KINIE!!!

 • 30 listopada 2012 o godz. 14:29

  Nie macie kuźwa na co wejściówek rozdawać, tylko na ten stek bzdur?

 • 30 listopada 2012 o godz. 15:46

  AŻ tyle kłamstw to tam nie ma, polecam zapoznać się z dokumentacją z ekshumacji w Jedwabnem. Poza tym, to nie jest film dokumentalny.

 • 30 listopada 2012 o godz. 17:02

  Weronika. Rozumiem,że pisząc „aż tyle kłamstw to tam nie ma” chcesz powiedzieć, że dla ciebie jest w sam raz kłamstw.

 • 4 grudnia 2012 o godz. 11:15

  Nie. Po prostu nie rozumiem, jak można kłócić się z FAKTAMI historycznymi.

 • 5 grudnia 2012 o godz. 00:49

  tylko swinie siedza w kinie . . .

 • 5 grudnia 2012 o godz. 11:22

  Weroniko zdecyduj się. Albo kłamstwa albo fakty. Kto kłóci się z faktami?? Padaj taki przykład tutaj na forum. Nie odpowiada mi jednak jednostronny, manipulujący i zakłamany charakter tego filmu. Nie wspominam już o kiczu.
  Polacy w tym filmie to horda pijanych meneli prostackie brudne mordy i antysemici. Może by tak nakręcić film w którym tak przedstawimy Żydów, Niemców itd??? Albo wyobraź sobie, że oni siebie tak przedstawiają!! Ale wtedy film nie dostałby wsparcia finansowego od rosyjskiej fundacji zajmującej się wspieraniem kinematografii oraz od państwa polskiego.
  Na początku jest o mordzie w Jedwabnym w 41 roku po wkroczeniu wojsk niemieckich na okupowane do tej pory przez bolszewików polskie ziemie. Dlaczego nie pokazano złożoności tej sytuacji? Film wmawia, że przyczyną pogromu były chęć okradzenia Żydów, antysemityzm i katolicyzm. Dlaczego nie pokazano jak entuzjastycznie Żydzi witali wkraczających bolszewików w 1939 roku i jak wielu zaczyna współpracę z okupantem? Większość Żydów skompromitowanych współpracą z okupantem ucieka wraz z Rosjanami po wkroczeniu wojsk niemieckich. Polacy przy zachęcie Niemców biorą odwet na społeczności żydowskiej stosując niestety zasadę odpowiedzialności zbiorowej. U Pasikowskiego tego nie ma. Źli Polacy mordują Żydów, jako karę za zabicie Jezusa i ponieważ Polacy juz tacy podli są. Nie ma żadnego tła. Nawet Gross napisał wyjątkowo coś prawdziwego: Żydom kazano przed pogromem nieść oderwaną z pomnika głowę Lenina. Przecież to jest szalenie filmowy obraz. Dlaczego to przemilczano?? Bo jakiś leming mógłby się zapytać: Dlaczego noszą głowę Lenina? I zacząłby się zastanawiać, czy naprawdę było tak, jak Pasikowski chce.
  Potem znajdujemy się w roku 2000. Całe miasteczko spiskuje przeciwko Żydom. Polacy ukrzyżują przyjaciela Żydów na drzwiach stodoły – jeżeli komuś przy tym kiczu nie zbierze się na mdłości to ja już nie wiem. Jednym z pierwowzorów dla ukrzyżowanego miał być według konsultanta z IPN Z. Romaniuk z Brańska, który jak bohater filmu w latach 80. wykopywał zniszczone macewy. Rzeczywistość filmowa: Aktor został ukrzyżowany przez hordę podludzi Polaków. Rzeczywistość: Pan Romaniuk został przewodniczącym Rady Miasta Brańska.

 • 5 grudnia 2012 o godz. 14:29

  Ależ ja jestem zdecydowana. Namawiam do tego, aby nie traktować Pokłosia jak dokumentu. Jedwabne było jedynie inspiracją. Reżyser chciał zrobić film w estetyce thrillera. Kino gatunkowe rządzi się swoimi prawami, stąd te uproszczenia i biało-czarne postacie. Pasikowski miał sporo odwagi decydując się na podanie takiego tematu w takiej formie. A filmów powielających stereotypy o Żydach czy Niemcach jest mnóstwo, ja nie mam żadnego problemu z tym, że społeczność miasteczka z Pokłosia została przedstawiona w taki sposób. A film finansował nie tylko PISF i firma rosyjska, ale również słowacka i holenderska.

 • 5 grudnia 2012 o godz. 20:08

  Odwaga??? Pasikowski płynie razem z głównym nurtem. Przecież od mainstreemowych mediów i „elit” zbiera same pochwały, jak każdy kto przedstawia Polaków w ten sposób. Odważny by był gdyby się Ciebie posłuchał i „inspirując się ” Jedwabnym nakręcił film o podłych, brudnych, chciwych władzy i pieniędzy Żydach, którzy współpracują z bolszewickim okupantem. Którzy wydają i mordują niewinnych Polaków. W konwencji thrillera jak Ty to ujęłaś, bo wtedy wolno upraszczać. Pokazać jak to robili podczas wojny i np. w 2000 roku jak mordują Palestyńczyków (najlepiej jakby np ukrzyżowali palestyńskie dziecko i potem sikali do zniczy śmiejąc się – taki mam pomysł). Wszystko wtedy byłoby ok?? No bo przecież kolaborowali z komuchami – fakt historyczny. „Nie warto spierać się o fakty”. „Przecież to nie dokument”. Już widzę jak Weronika się zachwyca nad odwagą reżysera filmu, a państwo polskie i zagraniczne instytucje hojnie dotują film. Ps: A który film powiela stereotypy o Żydach? (powstały po 45 roku i o treści pokazującej wyłącznie jacy są nikczemni, jak to zrobił Pasikowski z Polakami?). Jeżeli jest mnóstwo to wymień choćby 3.

 • 6 grudnia 2012 o godz. 12:37

  Mainstreamowych mediów, czyli TV Trwam? Haha. Nie można tak pomijać faktów – pochwał jest znikoma ilość, zdecydowana fala krytyki z każdej strony. Czytając pomysły o dziecku i sikaniu stwierdzam, że zbytnio się egzaltujesz tą całą sprawą z Pokłosiem. Nie mówię, że Żydzi są święci. Ale widzę, że masz duży problem z zaakceptowaniem tego, że podczas wojen każdy morduje każdego, są nawet „prawdziwi Polacy” zabijający Żydów, i na odwrót również. A filmy niech sobie każdy robi, jakie chce. P.S. Nazwę miasta odmienia się „Jedwabnem”.

 • 6 grudnia 2012 o godz. 22:01

  Weroniko, to jest różnica między nami. Ty uważasz, że „filmy niech sobie każdy robi, jakie chce”. Ja uważam, że nie. Myślałem, że dając ekstremalny przykład z dzieckiem zrozumiesz, że nie jest tak jak piszesz. Czyli wszystkie filmy propagandowe o Żydach produkcji niemieckiej są ok, bo przecież „filmy niech sobie każdy robi, jakie chce”. Nie miałabyś pewnie nic przeciwko, gdyby nakręcono o Tobie film przedstawiając Cię jako największą ździrę, bo przecież jesteś konsekwentna i „filmy niech sobie każdy robi, jakie chce”. Mamy po prostu inną wrażliwość. Ty uważasz, że wszystko w filmie jest dozwolone, ja uważam, że są granice. Nie baw się w psycholożkę amatorkę, bo to są argumenty poniżej pasa. Nie siedzisz we mnie i nie wiesz, czy „się egzaltujesz tą całą sprawą” i ” masz duży problem z zaakceptowaniem tego, że podczas wojen każdy morduje każdego,”. Ani się nie egzaltuje, ani nie zaprzeczam, że wśród Polaków były gnidy. Uważam nawet że dziś jest ich potwornie dużo. Też mam się pobawić w psychologa i insynuować co się dzieje w Twojej psychice? Nie chcę takiego poziomu. To, że jakiś homoseksualista zabił kiedyś jakieś dziecko nie uprawnia nikogo by nakręcić film przedstawiających homoseksualistów jako podludzi, z świńskimi mordami mordujących niewinne dzieciaki. Dla Ciebie ok, dla mnie nie. Zapomniałaś o czymś. Nie podałaś filmów. Znając „tyle filmów” nie powinno to stanowić problemu. Nie pomijaj tego. Chyba że to zmyśliłaś? Może podasz chociaż jakiegoś linka z krytyczną oceną Pokłosia z jednej strony („zdecydowana fala krytyki z każdej strony.”), czyli ułatwię Ci robotę: Polsat, TVN, TVP, GW, Newsweek, Polityka, Wprost, NIE, ZET, RMFFM) i nie mam na myśli, że niektórzy krytycy słabo oceniają film, ze strony warsztatowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.