Gwiazdy i politycy w weekend na Targówku. Oraz mnóstwo innych wydarzeń

2
Share

Turniej piłkarski, kino plenerowe, koncert orkiestry, odsłonięcie rzeźby – czy ktoś wciąż twierdzi, że na Targówku się nudzi?

Dostajemy sygnały, że za mało piszemy o wydarzeniach dziejących się na Targówku. No to proszę. Dzielnicowy rozkład jazdy na najbliższe dni. Duuużo będzie się działo.

Piątek, 16 listopada

Jeszcze dziś do godz. 20 można odwiedzić autobus informacyjny ZTM. Pojazd zaparkowany jest pod Domem Kultury Świt i w środku można poznać szczegółowe plany budowy drugiej linii metra.

Sobota-Niedziela, 17-18 listopada

Międzynarodowy turniej piłkarski na stadionie GKP Targówek. A nawet powiemy więcej: dwa turnieje! W tym głównym zagrają piłkarze naszego GKP, zaprzyjaźnionego Huraganu Wołomin, słowackiej Nowej Spiskiej Wsi oraz białoruskiego Okręgu Brzeskiego.

RAP, czyli Reprezentacja Artystów Polskich / fot. reprezentacja.art.pl

Jeszcze ciekawiej zapowiada się turniej towarzyszący, w którym zmierzą się oldboy’e z Targówka oraz reprezentacje: Artystów Polskich, Sejmu RP i Policji. Niestety, nie wiadomo którzy celebryci i politycy zagoszczą na Targówku, ale pewne jest, że będzie ich wielu. Turniejowe eliminacje odbędą się w sobotę w godz. 9-16, zaś finały w niedzielę między godz. 10-14. Stadion ul. Kołowa 18. Wstęp bezpłatny.

Sobota, 17 listopada

Już w sobotę po południu słynny napis Bródno zostanie oficjalnie odsłonięty. Urząd dzielnicy przygotował z tej okazji jakąś fetę, ale szczegółów nie podaje. Napis ma być podobno na ten wieczór podświetlony, więc będzie  można zrobić fajne zdjęcia. Sobota, godz. 16, Park Bródnowski, wejście od Chodeckiej (za komisariatem).

Niedziela, 18 listopada

Orkiestra Kameralna im. Józefa Elsnera

Koncert „Targówek Elsnerowi” w teatrze Rampa, w którym zagra reaktywowana (ale po formalno-prawnej klęsce już bez patronatu urzędu dzielnicy) Orkiestra Kameralna im. Józefa Elsnera pod dyrekcją Bolesława Szuli, a także kwartet „Fuerte String Quartet” i zespół „Dixie Warsaw Jazzmen”. W programie m.in. utwory: J. Elsnera, I.F.Dobrzyńskiego i F. Chopina. Niedziela, Godz. 18, Teatr Rampa ul. Kołowa 20. Wstęp bezpłatny (acz lepiej mieć zaproszenie, które rozdaje urząd dzielnicy)

 Wtorek, 20 listopada

Na Bródnie znowu można wybrać się do Kina na Bloku, czyli na świeżym powietrzu. Tym razem film „Brzdąc” z Charlie Chaplinem pokazany będzie na ścianie kamienicy przy ul. Nieszawskiej 2. Start godz. 19. Wstęp wolny.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx