Hobbit na Targówku w 48 klatkach na sekundę

0
Share

Podobno to przełom w kinematografii, choć niektórzy twierdzą, że po prostu kolejny powód do bólu oczu i głowy. Tak czy siak, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku zobaczycie w naszym Multikinie w superjakości HFR.

Chyba nie musimy pisać o czym jest film „Hobbit: Niezwykła podróż” i dlaczego cały świat czekał na niego z zapartym tchem. Dla pewności, poniżej oficjalny polski zwiastun filmu:


Ale najciekawszego w tym zwiastunie nie widać: „Hobbit” jest bowiem pierwszym filmem w dziejach kina nakręconym w prędkości 48 klatek na sekundę – zamiast standardowych 24. Zabieg ten (z angielska zwany High Frame Rate, w skrócie HFR) ma na celu zwiększenie jakości i płynności obrazu. Zdaniem niektórych spełnia swoje zadanie aż za bardzo, powodując – oprócz bólu nieprzyzwyczajonych do takich trików oczu i głowy – także „sztuczność” filmu.

Jak jest naprawdę, będziecie mogli przekonać się na własne oczy już od wtorku 25 grudnia – i to nie ruszając się z naszej dzielnicy. Multikino Targówek na ul. Głębockiej jest jednym z nielicznych kin w całej Polsce, w których będzie można zobaczyć „Hobbita” właśnie w jakości 48 klatek na sekundę (i za jednym zamachem także w 3D).

A kto woli nie ryzykować takich nowinek, może też wybrać się do kina przy Głębockiej na bardziej tradycyjne wersje filmu. Do wyboru są: 3D z napisami, 3D z polskim dubbingiem, 2D z napisami oraz 2D z polskim dubbingiem.

Dokładny repertuar Multikina Targówek (a także innych instytucji kulturalnych na Targówku) zawsze znajdziecie tutaj.

„Hobbit: Niezwykła podróż” /fot. mat. prasowe

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx