Oligocenką na Bródnie zajmie się Sejm

3
Share

Nieczynna studnia oligoceńska przy Turmonckiej zaniepokoiła posłów Rzeczpospolitej Polskiej. Ruszają z odsieczą.

Można powiedzieć, że Targówek wdarł się na salony. Przynajmniej te polityczne. O naszej skromnej dzielnicy pisze najnowsze wydanie opiniotwórczego Tygodnika Polityka (nr 49 5-11.12.2012). No dobra. Artykuł nie jest tylko o Targówku, ale mamy tam kilka solidnych akapitów.

Tygodnik opisał tournée posłów Platformy Obywatelskiej po Polsce i spotkania z mieszkańcami, jako sposób na ratowanie sondaży. Jedno z takich spotkań odbyło się niedawno w urzędzie dzielnicy przy Kondratowicza. PO reprezentowała m.in. wiceszefowa klubu poselskiego Małgorzata Kidawa-Błońska, posłanka Ligia Krajewska i poseł Marcin Kierwiński.

Sala nie była pełna, ale pojawiło się sporo osób. Wśród mieszkańców w oczy rzucało się kilku kibiców GKP w klubowych szalikach,  sporo było osób starszych, w tym spółdzielców. Dziennikarka Polityki opisała fragment rozmowy o proponowanej zmianie prawa o spółdzielniach mieszkaniowych i… – już z dużą dozą ironii – problem z wodą oligoceńską. W artykule czytamy:

Jeśli chodzi o sprawę źródełka , które od kilku miesięcy nie działa, poseł Marcin Kierwiński obiecał skuteczną interwencję.

My nie wiemy czy cieszyć się, że może studnię wreszcie naprawią, czy płakać, że nie udało się tego zrobić bez lobbingu w Sejmie. O awarii pisaliśmy na początku października.

A jak wygląda takie spotkanie możecie zobaczyć dzięki niezawodnemu blogerowi Senior z Targówka, który wrzucił na YouTube’a kilka filmów.

Więcej filmów tutaj

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx