Petycja w obronie GKP Targówek | | targowek.info

Petycja w obronie GKP Targówek

Kibice naszego III-ligowca zbierają podpisy w obronie chwiejącego się nad przepaścią klubu.

O kłopotach GKP Targówek pisaliśmy już tyle razy, że teraz podsumujemy to najkrócej, jak to możliwe: Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy dopatrzyło się nieprawidłowości (tak formalno-prawnych, jak i finansowych) w funkcjonowaniu klubu z poprzednich latach i w rezultacie w 2012 roku niemal całkowicie wstrzymało dotacje dla GKP. W efekcie, pomimo sukcesów piłkarzy, klub znalazł się w finansowej zapaści oraz ma kłopoty z przedłużeniem dzierżawy terenu, na którym stoi stadion – a bez tej dzierżawy nie ma szans na miejskie dotacje w 2013 roku. Niektórzy pesymistycznie wieszczą, że przyszły rok może być ostatnim w historii GKP.

Piłkarze z Targówka w akcji /fot. GKP

Podczas gdy negocjacje miejskich urzędników oraz władz klubu (z nowym prezesem Grzegorzem Skrzeczem na czele) przeciągają się w nieskończoność, do akcji przystąpili kibice z Targówka. Po raczej bezowocnym wywieszaniu transparentów na płocie stadionu przy ul. Kołowej oraz wystąpieniach przed radą dzielnicy, od wtorku w internecie można podpisać się pod petycją kibiców w obronie GKP:

„Szanowni Państwo,
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej inicjatywy społecznej mającej na celu ratowanie Gminnego Klubu Piłkarskiego „Targówek” Warszawa. (…) Na początku 2012 r. w naszym klubie trenowało  niespełna 250 dzieci i młodzieży. Aktualnie, w związku z trudną sytuacją finansową podopiecznych pozostało jedynie około 140 (…) Realnym może także stać się fakt wycofania z rozgrywek III ligi zespołu seniorów (…) Pismo to, wraz z dołączonymi do niego podpisami, zostaną dostarczone do najważniejszych urzędników państwowych, parlamentarzystów oraz organów miejskich i lokalnych”

Cała petycja znajduje się tutaj i cieszy się sporym powodzeniem: w ciągu kilkudziesięciu godzin podpisało się pod nią już prawie 800 osób (choć nie wszyscy zrobili to pod własnym nazwiskiem). Wciąż można się pod nią podpisywać. Jednak organizatorzy akcji na tym nie poprzestają. Dziś po południu kibica rozpoczynają zbieranie podpisów w wersji „papierowej”, czyli poważniejszej i bardziej wiarygodnej.

Czy petycja odniesie skutek? Jak do tej pory praktycznie wszyscy – urzędnicy, działacze, samorządowcy – deklarują poparcie dla GKP Targówek, ale efektów brak…

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Petycja w obronie GKP Targówek

 • 7 grudnia 2012 o godz. 07:00

  Ciekawe czy Skrzecz zostanie w tym temacie powalony knock-outem. Jak w innych „biznesach”, których się podjął.
  Swoją drogą dla Dzielnicy teren GKP to atrakcyjny kąsek na nowe bloki komunalne albo do odsprzedania deweloperce.
  Boisk z pewnością na Targówku już wystarczy przecież są orliki.
  Komentarz celowo złośliwy i z przekąsem

 • 7 grudnia 2012 o godz. 07:55

  A ja obawiam się, że to ci „biznesmeni” mają zakusy na teren GKP. Miasto na bloki się nie zdecyduje, bo wyborcy ich zmiażdżą. Ale prywaciarze nie podlegają żadnej kontroli.

 • 7 grudnia 2012 o godz. 09:12

  Hanka jest w stanie wykończyć wszystko co jest po prawej stronie Warszawy. Ona nie daruje GKP Targówek że ograli jej kochany robotniczy Ursus w III lidze!!! Pamiętajcie żeby robić inwestycje na kochanym robotniczym Ursusie dokonała” mordu Pragi” w 2009 r. Pamietajcie o wszystkim przy wyborach!!!!!Jak to jest możliwe iż taki klub(III siła w Warszawie ) ma mniejszą dotację niż Orlik pare metrów dalej?!!!!

 • 7 grudnia 2012 o godz. 09:15

  Widać kto wykańcza POlską piłkę!!! Baranki z PO powiedzą iż to wina PZPN.

 • 7 grudnia 2012 o godz. 09:20

  Gdzie jest Burmistrz?!!!!

 • 8 grudnia 2012 o godz. 07:04

  Akurat burmistrz walczy wspólnie z GKP, zresztą kto zna sprawę od środka wie o co dokładnie chodzi. W prasie, mediach i rozmowach jest wiele nie dociągnięć, plotek, itp. Proponuje szczegółowo zaznajomić się z sytuacją i wtedy dopiero komentarze wypisywać.

 • 8 grudnia 2012 o godz. 09:06

  Do Tomka . Po owocach oceniajmy Burmistrza a tych nie ma na Targówku!!!!!!!!!!!!

 • 8 grudnia 2012 o godz. 09:39

  bufetowa won!

 • 8 grudnia 2012 o godz. 16:50

  Popierma Jana. Bufetowa Targówek nigdy Ci nie wybaczy!!!!!!!!!

 • 8 grudnia 2012 o godz. 19:53

  Wyfetowa won!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • 9 grudnia 2012 o godz. 07:44

  To zależy jak kto ocenia owoce, Szanowny kolego Witek. Jak mówią nie wszystkim dogodzisz robiąc coś. Jednym będzie się bardzo podobać, a drugim w ogóle. Ale jak to mówią ważne, aby coś było robione. A nie tylko siedzieć w miejscu.

 • 9 grudnia 2012 o godz. 20:31

  Do Tomka. A jakie są owoce rządów PO na Targówku?!!! Co tu oceniać?!!!! Powiedź wprost iż jesteś Urzędnikiem z Naszej Dzielnicy i już!!! Gdzie te owoce do oceny?!!! 80 tyś wydane na ten park palet przed Urzędem to są te owoce? Co za bezczelność!!!!!!!!!!

 • 9 grudnia 2012 o godz. 20:54

  Olka ma racje. Tu się nic nie dzieje a Burmistrz szczęśliwy!!!!! PO to hańba dla Targówka!!!!

 • 10 grudnia 2012 o godz. 23:19

  A czy wiadomo co tam powstanie? Jeśli miałby tam być ośrodek sportowy z prawdziwego zdarzenia, z basenem, to jestem za, bo z boiska nie wszyscy jednak korzystają. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.