Najpierw domki, sady i pola uprawne, chwilę później ciągnące się po horyzont bloki. Prezentujemy archiwalne zdjęcia, na których widać Bródno w pierwszych latach istnienia nowych osiedli. Poznajecie te miejsca?
Pokazywaliśmy już stare zdjęcia Targówka, teraz czas na Bródno. Na fotografiach autorstwa Grażyny Rutowskiej najpierw widać stare zabudowania wsi Bródno, które zaraz potem zastępują bloki. Te same, które stoją przy Kondratowicz czy Chodeckiej do dziś, ale jeszcze pachnące świeżością. Zapraszamy na spacer po Bródnie sprzed lat.
Zdjęcia publikujemy za specjalną zgodą Narodowego Archiwum Cyfrowego dla serwisu targowek.info
Odnośnie zdjęcia nr 15 (Jelcz na linii 120). Jest to model MEX272 a nie 043. Model 043 to wersja podmiejska (drzwi otwierane ręcznie przez pasażera)
Dziękujemy za zwrócenie uwagi. Przekażemy NAC, że mają błąd w opisie.
mimo, że nie żyłem w tamtych czasach chciałbym się tam cofnąć i poczuć co to oznacza życie w bezstresowym mieście, pełnym zieleni i wolnej przestrzeni. I ludzi mnie …
z jakich lat te zdjęcia? widać mój blok na Bolivara niewarygodne :)
Na zdjęciu nr 10 to ul. Żuromińska
Wspaniałe czasy, zwłaszcza, że nie było tego dziadowskiego ratusza i ZZ.
A może ma ktoś w zbiorach prywatnych zdjęcia z tamtych lat? Fajnie byłoby je zeskanować i pokazać w sieci. Szczególnie chodzi o widoki budowanego Bródna, bloków, ulic….
piękne ;) zero reklam ! korków !
Zdjęcie nr 9 i 10 robione są z bloków Świętego Wincentego 87(Foto nr 8 Dawny Hotel Robotniczy) i 89. Fotografia nr 9 licząc od prawej strony widać blok Simona Boliwara 8 a za nim w budowie Wysoki Budynek Szpitala Bródnowskiego nr3(Ludwika Kondratowicza 8) następnie numery bloków Żuromińska 16,14 i z lewej strony blok nr 12. Do Zdjęcie nr 10 mam sentyment bo tędy chodziłem do domu z przystanku Św Wincentego na Żuromińską 7(i tam spędziłem dzieciństwo) licząc od prawej strony to Żuromińska 10 i drugi numer budynku to 8.A w oddali widać wysokie dziesięcio piętrowe budynki ul Chodeckiej nr 6… Czytaj więcej »
zdjęcia 13-14 to oczywiście były sam Społem (obecnie pelcowizna) przy Bazyliańskiej róg Słubickiej (zdjęcie robione najprawdopodobniej naprzeciwko przedszkola nr 157 przy tejże ulicy). W tle Widoczny 10 piętrowy blok przy ul.Wysockiego 22-24. Podobnie jak Zaciszanin tak i te to moje rodzinne strony ;) . Przyłączam się do prośby o więcej zdjęć…
czy administrator stronki może odppowiedzieć na pytanie, czy powstający album będzie ogólnodostępny, czy będzie go można gdzieś nabyć, czy będzie tylko fajnym gadżetem dla wybrańców???
zobaczcie teraz jak przez pstrokaciznę reklam, banerów, szyldów i bloków potworków Warszawa zbrzydła
super, więcej takich fotek pls
patrzac na zdjecia mozna tylko zazdroscic. duzo zieleni, wiecej przestrzeni, malo samochodow i uwaga… autobusy przegubowe!!! niedawno nawet na 500 byly krotkie a na 120 i 169 to zawsze tak jest. kiedys to sie zylo w konforcie a teraz tylko oszczednosci.
Zdjęcie nr 12 to ul. Kondratowicza. Wojskowa ciężarówka zbliża się do u. Łabiszyńskiej. Po prawej widać pawilon gdzie do dnia dzisiejszego jest bar mleczny Kefirek W następnym pawilonie mieściła się na piętrze biblioteka publiczna i w tamtych czasach salon urody pod szyldem IZIS no i oczywiście jedna z wielu na Bródnie knajpa Stokrotka. Jak człowiek sobie przypomni te klimaty w Walerku, Gieniuchnie ech łza się w oku kręci. Swoją drogą oglądam te zdjęcia i tak naprawdę to wszystko co tu jest pokazane to nowe Bródno. Stare Bródno dla mnie to ul. Skrajna, Hieronima, Łojewska, Łabiszyńska i Toruńska a tych fotek… Czytaj więcej »
Zdjęcie numer 3 – w tle widać bloki na Krasnobrodzkiej, majaczy też zarys pawilonu przy aktualnej pętli podgrodzie. Zdjęcie robione moim zdaniem gdzieś z okolic aktualnego skrzyżowania TT z Ostródzką.
Wysockiego 22, moje cudowne dzieciństwo, sąsiadki z pietra były ciociami, babciami, przyjaźń , która trwa do dzisiaj.Bezstresowy czas pomimo politycznej zawieruchy. Najwspanialsze lata 80. Jestem rocznik 77, pozdrawiam piętro 8 przy Wysockiego 22. Zawsze jak przejeżdżam obok patrze w swoje dawne okna. Wzruszające. Pozdrawiam – Kasiula.
Kiedyś wszyscy szydzili że Bródno to blokowisko etc. a dzisiaj to jedna z ładniejszych dzielnic. Bloki – w porównaniu z dzisiejszą zabudową – są komfortowo daleko od siebie, zielone podwórka, przestrzeń. Mieszkałem na Wyszogrodzkiej (10) prawie 30 lat, po wyprowadzce z Woli w roku ’73. Najlepsze wspomnienia, młodość, przygody, zabawy w sadach, „na górkach”, jeżdżenie na stopniu starego tramwaju, całe dnie na podwórku, boisku, rowery, wrotki, gra w kwadraty etc. To se ne vrati. Dzisiaj mam 56 lat, mieszkam w nowoczesnym designersko mini-bloczku na Mokotowie, sąsiad z naprzeciwka może ze mną wspólne gazetę czytać. Nie ma podwórka, nie ma zieleni,… Czytaj więcej »