Powstają nowe przystanki 512. O jeden za dużo? | | targowek.info

Powstają nowe przystanki 512. O jeden za dużo?

Mniej niż 12 godzin przed likwidacją pętli Zacisze ZTM buduje nowe przystanki dla autobusów 512. Tylko po co ich aż tyle?

Sprawdziliśmy, jak na Zaciszu postępują prace przy budowie nowych przystanków dla autobusów linii 512 (jeśli ktoś jeszcze nie wie, dlaczego są potrzebne, szczegóły i wielka dyskusja są tutaj).

Otóż prace przystankowe postępują nieśpiesznie. Choć 512 pojedzie nową trasą już jutro rano, dziś około południa na żadnym z przyszłych przystanków nie było jeszcze znaków, rozkładów ani tym bardziej ławeczek. Na przystanku przy ul. Rolanda (przed skrzyżowaniem z Błotną) robotnicy dziś w południe wyrywali słupki i czyścili chodnik:

512przystanek1
Przyszły przystanek „Rolanda 03” / fot. targowek.info

Przystanek na Rolanda, podobnie jak następny przy kanałku Bródnowskim, będzie funkcjonował jako „na żądanie”. Jednak kilkaset metrów dalej, nad kanałkiem niedaleko skrzyżowania Rolanda z ul. Rajmunda, w ogóle nie ma śladu żadnych prac:

512przystanek2
Tutaj już jutro powinien działać przystanek „Kanał Bródnowski 01” / fot. targowek.info

Największe zmiany zaszły na ul. Codziennej, gdzie na wysokości restauracji Zapętlona ZTM zbudował… aż dwa przystanki! Ten po stronie restauracji będzie dla 512-stki nową końcówką trasy. Ale po co jest ten po drugiej stronie ulicy? Przecież od jutra 512 ma jeździć Codzienną tylko w jedną stronę…

512przystanek3
Bliżej przystanek „Zacisze 01” (od jutra końcówka trasy autobusu 512). Dalej, po drugiej stronie ulicy, tajemniczy przystanek-widmo /fot. targowek.info

Być może podpowiedzią dla tajemnicy przystanka-widmo obok likwidowanej pętli jest to, że leżący po tej samej stronie ulicy przystanek „Czerwińska 02” nie zostanie zlikwidowany, a tylko „zawieszony” – czyżby obecne zmiany na trasie 512 były tylko tymczasowe, a ZTM miał jeszcze inny, tajny plan dla autobusu z Zacisza?

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Powstają nowe przystanki 512. O jeden za dużo?

 • 31 grudnia 2012 o godz. 14:57

  Zawsze można było puścić dwukierunkowo: Młodzieńcza – Codzienna – Rolanda – Gilarska a potem pętla uliczna: – Matki Teresy z Kalkuty – Chodecka – Wyszogrodzka – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty (pętla Bolesławicka) i do Gilarskiej.

 • 31 grudnia 2012 o godz. 15:06

  albo z tym tajemniczym przystankiem zaszla jakas pomylka ze strony ZTMu :D

 • 31 grudnia 2012 o godz. 18:00

  Zawrotka na pętli Żerań proponuję.

 • 31 grudnia 2012 o godz. 18:33

  To jest przystanek dla nowej dodatkowej linii autobusowej. Ceny biletów radykalnie rosną, liczba mieszkańców też się zwiększa (powstają nowe osiedla, domki), więc logiczne, że powstają nowe połączenia a istniejące zwiększają częstotliwość kursowania.
  A tak na serio, to życzę sobie i Wam w roku 2013 władzy, która nie zwiększa drastycznie liczby urzędników (kolesi i własnych wyborców) i płaci gigantyczne premie i nagrody a jednocześnie podwyższa podatki (między innymi ceny biletów) i likwiduje, zamiast zwiększać liczbę połączeń autobusowych.

 • 31 grudnia 2012 o godz. 22:12

  Brodzik -> OK. Ale autobus co 20 minut w szczycie, co 30 minut poza.

 • 2 stycznia 2013 o godz. 11:12

  Niech zrobią te przystanki,może ludzie będą korzystać z busa i zostawia swoje drogie auta w garażach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.