Powstają nowe przystanki 512. O jeden za dużo?

6
Share

Mniej niż 12 godzin przed likwidacją pętli Zacisze ZTM buduje nowe przystanki dla autobusów 512. Tylko po co ich aż tyle?

Sprawdziliśmy, jak na Zaciszu postępują prace przy budowie nowych przystanków dla autobusów linii 512 (jeśli ktoś jeszcze nie wie, dlaczego są potrzebne, szczegóły i wielka dyskusja są tutaj).

Otóż prace przystankowe postępują nieśpiesznie. Choć 512 pojedzie nową trasą już jutro rano, dziś około południa na żadnym z przyszłych przystanków nie było jeszcze znaków, rozkładów ani tym bardziej ławeczek. Na przystanku przy ul. Rolanda (przed skrzyżowaniem z Błotną) robotnicy dziś w południe wyrywali słupki i czyścili chodnik:

512przystanek1

Przyszły przystanek „Rolanda 03” / fot. targowek.info

Przystanek na Rolanda, podobnie jak następny przy kanałku Bródnowskim, będzie funkcjonował jako „na żądanie”. Jednak kilkaset metrów dalej, nad kanałkiem niedaleko skrzyżowania Rolanda z ul. Rajmunda, w ogóle nie ma śladu żadnych prac:

512przystanek2

Tutaj już jutro powinien działać przystanek „Kanał Bródnowski 01” / fot. targowek.info

Największe zmiany zaszły na ul. Codziennej, gdzie na wysokości restauracji Zapętlona ZTM zbudował… aż dwa przystanki! Ten po stronie restauracji będzie dla 512-stki nową końcówką trasy. Ale po co jest ten po drugiej stronie ulicy? Przecież od jutra 512 ma jeździć Codzienną tylko w jedną stronę…

512przystanek3

Bliżej przystanek „Zacisze 01” (od jutra końcówka trasy autobusu 512). Dalej, po drugiej stronie ulicy, tajemniczy przystanek-widmo /fot. targowek.info

Być może podpowiedzią dla tajemnicy przystanka-widmo obok likwidowanej pętli jest to, że leżący po tej samej stronie ulicy przystanek „Czerwińska 02” nie zostanie zlikwidowany, a tylko „zawieszony” – czyżby obecne zmiany na trasie 512 były tylko tymczasowe, a ZTM miał jeszcze inny, tajny plan dla autobusu z Zacisza?

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx