Tak może wyglądać GKP Targówek [PROJEKT]

21
Share

To nie Santiago Bernabeu, ani nie Parc des Princes. Tak może wyglądać stadion GKP Targówek. Przenieśmy się na chwilę do lepszego świata.

Podczas oglądania tych wizualizacji szybciej zabiją serca kibiców GKP Targówek. Tak, nie ma mowy o pomyłce. Bloki w tle to nasz Targówek. Nazwa klubu wypisana na trybunach to też nie pryzpadek.

Rysunki poniżej to koncepcja Dzielnicowego Zespołu Sportowego przy ul. Kołowej autorstwa architekta Mariusza Sokołowskiego. W miejscu dzisiejszych parkingów i klubowych budynków Mariusz proponuje budowę wielofunkcyjnej hali sportowej i stadionu piłkarskiego z zadaszonymi trybunami na około 2000 miejsc.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski

Tak koncepcję opisuje sam autor:

Kompleks w założeniu ma zrzeszać w jednym miejscu wszystkie sekcje sportowe działające na Targówku np. drużynę zapaśniczą i drużynę piłkarską III ligowego GKP Targówek z jej sekcjami młodzieżowymi. Kompleks zaprojektowany w kameralnym charakterze osiedla.

Mariusz Sokołowski jest tegorocznym absolwentem wydziały architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Wizję zagospodarowania terenów stadionu GKP Targówek stworzył na potrzeby swojej pracy dyplomowej. – Sam jestem mieszkańcem Targówka i chciałbym, żeby stadion i klub przetrwał  – pisze autor projektu.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski

Oczywiście od ładnych wizualizacji do budowy Zespołu Sportowego droga bardzo daleka i kręta. Ratusz w ciągu kilku najbliższych lat nie ma w planach inwestowania w ośrodek sportowy na Targówku. W grę wchodzi więc partnerstwo publiczno-prywatne, ale to oznacza, że to zewnętrzny inwestor dyktuje warunki tak, żeby inwestycja mu się zwróciła. Takie kluby jak Olimpia czy Sarmata Warszawa wyszły na takich układach fatalnie. Dogadały się z deweloperami, którzy w miejscu ich boisk planują budowę bloków.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski

Trzymamy kciuki, żeby GKP miało więcej szczęścia. Nie musimy dodawać, że projekt Mariusza został oceniony bardzo dobrze i pracę dyplomową obronił na piątkę.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx