Tak może wyglądać GKP Targówek [PROJEKT] | | targowek.info

Tak może wyglądać GKP Targówek [PROJEKT]

To nie Santiago Bernabeu, ani nie Parc des Princes. Tak może wyglądać stadion GKP Targówek. Przenieśmy się na chwilę do lepszego świata.

Podczas oglądania tych wizualizacji szybciej zabiją serca kibiców GKP Targówek. Tak, nie ma mowy o pomyłce. Bloki w tle to nasz Targówek. Nazwa klubu wypisana na trybunach to też nie pryzpadek.

Rysunki poniżej to koncepcja Dzielnicowego Zespołu Sportowego przy ul. Kołowej autorstwa architekta Mariusza Sokołowskiego. W miejscu dzisiejszych parkingów i klubowych budynków Mariusz proponuje budowę wielofunkcyjnej hali sportowej i stadionu piłkarskiego z zadaszonymi trybunami na około 2000 miejsc.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski

Tak koncepcję opisuje sam autor:

Kompleks w założeniu ma zrzeszać w jednym miejscu wszystkie sekcje sportowe działające na Targówku np. drużynę zapaśniczą i drużynę piłkarską III ligowego GKP Targówek z jej sekcjami młodzieżowymi. Kompleks zaprojektowany w kameralnym charakterze osiedla.

Mariusz Sokołowski jest tegorocznym absolwentem wydziały architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Wizję zagospodarowania terenów stadionu GKP Targówek stworzył na potrzeby swojej pracy dyplomowej. – Sam jestem mieszkańcem Targówka i chciałbym, żeby stadion i klub przetrwał  – pisze autor projektu.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski

Oczywiście od ładnych wizualizacji do budowy Zespołu Sportowego droga bardzo daleka i kręta. Ratusz w ciągu kilku najbliższych lat nie ma w planach inwestowania w ośrodek sportowy na Targówku. W grę wchodzi więc partnerstwo publiczno-prywatne, ale to oznacza, że to zewnętrzny inwestor dyktuje warunki tak, żeby inwestycja mu się zwróciła. Takie kluby jak Olimpia czy Sarmata Warszawa wyszły na takich układach fatalnie. Dogadały się z deweloperami, którzy w miejscu ich boisk planują budowę bloków.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski

Trzymamy kciuki, żeby GKP miało więcej szczęścia. Nie musimy dodawać, że projekt Mariusza został oceniony bardzo dobrze i pracę dyplomową obronił na piątkę.

Koncepcja kompleksu sportowego GKP Targówek / autor Mariusz Sokołowski
PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Tak może wyglądać GKP Targówek [PROJEKT]

 • 10 grudnia 2012 o godz. 09:04

  Hanka i tak zarżnie GKP. Jej umysł nie wytrzyma iż coś pozytywnego dzieje się po prawej stronie Wisły.

 • 10 grudnia 2012 o godz. 11:08

  Marzenia są po to, żeby je realizować! Ale, póki co trzeba ratować GKP Tgk, żeby było jeszcze dla kogo stawiać taki obiekt!!!

 • 10 grudnia 2012 o godz. 11:29

  super projekt!!! Piątka w pełni zasłużona.

 • 10 grudnia 2012 o godz. 11:42

  a może Wojciechowski by sypnął kasą i zajął sie sponsorowaniem GKP. To niedaleko od jego JWK.

 • 10 grudnia 2012 o godz. 11:57

  Tam będzie Bierronka albo Lidl.

 • 10 grudnia 2012 o godz. 16:03

  Gratulacje dla Pana Mariusza! Oby kiedyś projekt został zrealizowany…

 • 10 grudnia 2012 o godz. 16:40

  hahaah i po co podjudzacie ludzi na Targówku? Sami dobrze wiecie, że nic nie zbudują takiego. Powstaną bloki tak jak w miejscu GoldBoxu (Kanwy) . Targówek dzielnicą słoików – nowych osiedli.

 • 10 grudnia 2012 o godz. 17:17

  bardzo ciekawe, ale blagam; NIE PISZCIE „”W PRZECIĄGU”” tylko ”w ciągu””
  w przeciagu to sie mozna przeziebic. reszta super… poprawicie?)

 • 10 grudnia 2012 o godz. 17:53

  Tak dla formalności Dzielnica ma w planach zrobienie kompleksu na Targówku podobnego typu co tu widać :] ta inwestycja ma kosztować 70-80 mln. Znowu autor nie popisał się znajomością planów. A co do GKP czas pokaże jak będzie. Póki walczysz jesteś zwycięzcą. Chodzi mi tutaj o wszystkich, którzy do tej pory włączyli się w ratowanie GKP.

 • 10 grudnia 2012 o godz. 21:38

  zgoda na taki obiekt i środki pod jednym warunkiem że będzie basen jak nie będzie mogą zaorać ! żeby Tu nie było basenu a na bródnie 2 ?

 • 11 grudnia 2012 o godz. 09:18

  Do Tomka: Dzielnica dużo miała w planach tylko oprócz planów nic z tego nie wyszło!!!!

 • 11 grudnia 2012 o godz. 09:28

  Wikiet w planach tak samo mają dużo wszyscy ludzie :-), więcej optymizmu. A co do prokejtu stadionu już pierwsze schematy/szablony były stworzone pare lat temu. Więc to nie jest „plan”, którego nie można zrealizować.

  Pozdrawiam

 • 11 grudnia 2012 o godz. 09:53

  Tomek; tylko innym z tych planów coś wychodzi.U nas nic. Hanka traktuje Burmistrza jak swojego Wasala któy na wszystko się zgodzi.

 • 11 grudnia 2012 o godz. 12:02

  HAŃBA!!!

 • 11 grudnia 2012 o godz. 17:04

  dzieki za „w ciagu” )
  btw zawodnicy GKP mowia,ze wszystko ok, tylko w projekcie brakuje drugiego boiska…

 • 13 grudnia 2012 o godz. 00:26

  powiem tak NIE POWIERZYLBYM KLUCZY OD DOMU OBECNYM WLODARZOM GKP. JESTESCIE JAKBY Z PZPN Z CZASOW LATY.

 • 16 grudnia 2012 o godz. 14:37

  Stadion i Basen powinny być priorytetem na Targówku !!! projekt powinien być tak skonstruowany żeby można było go rozbudować powinna znaleźć się tez sala dla akrobatyki, która zasłużyła się już na świecie !!! wszelkie imprezy sportowe i kulturalne można by uświetniać w takim miejscu młodzież tez będzie miała alternatywę ;)

 • 5 stycznia 2013 o godz. 14:45

  Gdzie boiska dla młodzieży?

 • 11 stycznia 2013 o godz. 11:23

  a może kierfuła bo na wileniak adaleko :)

 • 16 marca 2014 o godz. 22:32

  Niedługo wybory… może któryś z kandydatów zainteresuje się tym porzuconym projektem? Z pewnością dodanie budowy takiego kompleksu sportowego (powiększonego o basen) do programu wyborczego któregoś z kandydatów poskutkowało by sporą znacznym wzrostem ilości głosów mieszkańców Targówka, zapomnianych niestety przez obecnych włodarzy…

 • 11 grudnia 2017 o godz. 09:14

  literówka ‚absolwentem wydziały architektury’
  Poza tym bardzo ciekawy projekt tylko basenu brak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.