Wybierają najlepsze miejsce w mieście. Głosuj na Bródno!

2
Share

Trwa głosowanie na najlepsze miejsca społeczne w Warszawie. Na długiej liście mamy dwóch kandydatów z naszej dzielnicy.

Domek Herbaciany / fot. targowek.info

To już druga edycja plebiscytu „Społeczne Stołeczne” (o pierwszym przeczytacie tutaj). Portal warszawskich organizacji pozarządowych warszawa.ngo.pl wybiera najfajniejsze miejsca w mieście. Konkurencja jest bardzo duża: wśród prawie 60 kandydatów znalazły się m.in. pawilony przy Nowym Świecie, kościół Dominikanów na Freta czy plaża pod Mostem Poniatowskiego. Miejsca z reguły są niekomercyjne, a jeśli już, to kierujące się nie tylko zyskiem.

W tym roku wybieramy w kategorii „Nowe miejsca” oraz „Miejsca z doświadczeniem”. Niestety w tej pierwszej nie pojawił się żaden kandydat z Targówka. Za to w drugiej mamy dwóch. Na miejscu 10. znajdziecie Domek Herbaciany w Parku Rzeźby w Parku Bródnowskim, na miejscu 15. Bibliotekę Publiczną Dzielnicy Targówek przy ul. Św. Wincentego 85.

Biblioteka Targówek /fot. multibiblioteka

Obie miejscówki są wyjątkowe w skali całego miasta. Domek Herbaciany to chyba jedyna rzeźba i jednocześnie kawiarnia. Dzielnicowa Biblioteka może pochwalić się bogatymi zbiorami i historią jednej z najstarszych w Warszawie czytelni naukowych.

Plebiscyt trwa do 12 grudnia 2012 r. , głosować można na stronie warszawa.ngo.pl/stoleczne-spoleczne

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx