512 skończy trasę na Bródnie?

53
Share

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to nie koniec rewolucyjnych zmian w komunikacji miejskiej na Zaciszu.

Nagłe zamknięcie pętli Zacisze (więcej na ten temat tutaj) wywołało w tej części dzielnicy małe trzęsienie ziemi. Ale nie przyzwyczajajcie się do obecnej, okrężnej i jednokierunkowej trasy 512. To tylko rozwiązanie tymczasowe i niedługo linię czekają kolejne zmiany!

Budowa przystanków autobusowych po obu stronach ul. Rolanda /fot. targowek.info

Budowa przystanków autobusowych po obu stronach ul. Rolanda /fot. targowek.info

W piątek ZTM zaczął na poważnie budować nowe przystanki autobusowe po obu stronach ul. Rolanda. Nie tylko rozbudowuje te prowizoryczne, ustawione w pośpiechu w ostatni dzień starego roku (więcej tutaj), ale także wyznaczył zupełnie nowy po drugiej stronie ulicy (przy wejściu na miniplac zabaw obok kanałku Bródnowskiego). Jeśli dodać do tego zbudowany tydzień temu, ale na razie nie wykorzystany „przystanek–widmo” tuż obok zamkniętej pętli na ul. Codziennej, wniosek jest jasny: już za chwilę autobusy pojadą ulicami Rolanda i Codzienną w obie strony.

Możliwości jest kilka: albo na Zaciszu powstanie druga linia autobusowa (delikatnie mówiąc mało prawdopodobne), albo też w obie strony po Rolanda i Codziennej pojedzie pospieszny 512 – który przemknie przez osiedle „tranzytem” i docelowo pojedzie zapewne w stronę Bródna (do krańca Bródno–Podgrodzie lub Suwalska). Albo… dotrze na to Bródno już nie jako autobus pospieszny, lecz zwykła linia o innym numerze (np. 312).

A dlaczego tylko gdybamy, zamiast dowiedzieć się bezpośrednio u źródła? Cóż, próbowaliśmy. Niestety, rzecznik ZTM Igor Krajnow już trzeci dzień nie jest w stanie niczego konkretnego na ten temat powiedzieć. Choć solennie nam obiecuje, że jak tylko sam się czegoś dowie… Ech.

 

512 na tymczasowym krańcu „Zacisze” /fot. targowek.info

512 na tymczasowym krańcu „Zacisze” /fot. targowek.info

53
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx