Lądowisko dla śmigłowców przy Kondratowicza

7
Share

Drzewa wyrwane z korzeniami, zerwany asfalt, wykopane doły – teren przed szpitalem Bródnowskim wygląda jak pobojowisko. Spokojnie, to budowa lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pilni czytelnicy Targowek.info mogli się domyśleć – o budowie lądowiska w tym miejscu pisaliśmy już w październiku. Teraz prace zaczęły się na dobre. Miejsce do lądowania śmigłowców LPR powstaje przed Szpitalem Bródnowskim, w narożniku skrzyżowania ulic Kondratowicza z Chodecką. Od tygodnia ciężki sprzęt równa teren i wyrywa z korzeniami duże drzewa. Ciekawe czy „wycince” będą też podlegały wielkie billboardy stojące tuż przy ogrodzonym terenie, czy może nie będą przeszkadzały śmigłowcom.

Budowa ma się skończyć do końca marca, nie wiadomo jak długo potrwają odbiory. Gdy obiekt będzie już oddany do użytku, helikoptery będą mogły lądować tu przez całą dobę. Już teraz zdarzało się, że żółte maszyny LPR transportowały chorych do Szpitala Bródnowskiego, ale zawsze lądowały w ciągu dnia. Teraz specjalistyczne oświetlenie umożliwi im lądowanie także w nocy.

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx