Nowy trener GKP z licencją UEFA Pro

20
Share

Krzysztof Gawara mógłby trenować (teoretycznie) każdą drużynę i reprezentację w Europie – ale wybrał Targówek.

fot. GKP Targówek

Krzysztof Gawara, fot. GKP Targówek

W rundzie wiosennej naszych III-ligowców poprowadzi Krzysztof Gawara, który niedawno zastąpił na tym stanowisku Sergiusza Wiechowskiego (ten postanowił trenować piłkarzy Mazura Karczew).

Dziś 54-letni Gawara w latach 80. grał jako obrońca m.in. w Ruchu Chorzów i Legii Warszawa. Potem na kilka lat przeniósł się do Finlandii, gdzie m.in. w 1994 roku wywalczył mistrzostwo kraju. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem i na długi czas związał z Legią Warszawa. Od 1998 do 2006 r. na przemian szkolił legijne rezerwy i asystował trenerom 1. drużyny. Przejściowo dowodził nawet seniorami Legii. Ostatnie sześć lat był trenerem IV-ligowego Huraganu Wołomin.

Ale najlepsze zostawiamy na koniec. Na początku stycznia 2013 r. Krzysztof Gawara otrzymał trenerską licencję UEFA Pro . To najwyższy stopień, jaki może otrzymać trener piłkarski w Europie. Dokumentuje ona klasę szkoleniowca i uprawnia do prowadzenia zespołów we wszystkich ligach europejskich, a także reprezentacji narodowych. A ze wszystkich drużyn na kontynecie Krzysztof Gawara wybrał GKP Targówek! Czy uda mu się awansować razem z naszymi piłkarzami do II ligi?

W tabeli GKP Targówek zajmuje 9. miejsce i ma 14 punktów straty do lidera Legionovii Legionowo. Początek rundy wiosennej III ligi pod koniec marca.

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx