Zlikwidowali parkingi przy Rembielińskiej. Będą bloki? | | targowek.info

Zlikwidowali parkingi przy Rembielińskiej. Będą bloki?

Od początku roku nie działa duży parking strzeżony wzdłuż ul. Rembielińskiej z wjazdem przy Poborzańskiej. Jak szybko w jego miejscu wyrosną bloki?

 

Zlikwidowany parking przy Poborzańskiej
Zlikwidowany parking przy Poborzańskiej

O zamkniętym w sylwestra parkingu poinformował nas w mailu na redakcja@targowek.info Michał. – Już po 2 dniach wyraźnie utrudniło to życie mieszkańców – napisał.

Chodzi o duży parking wzdłuż Rembielińskiej zaczynający się przy Poborzańskiej, a więc przy Galerii Rembielińska. Tuż obok jest duże osiedle, a klienci Galerii też chcą przecież gdzieś zaparkować. Parkingu brakuje tym bardziej, że nieco wcześniej zlikwidowano drugi, sąsiadujący z kościołem przy Kondratowicza.

Parking przy Poborzańskiej od lat prowadziła firma Uniwersum. Z naszych ustaleń wynika, że nie do końca jasny był stan prawny gruntu, ale teraz upomniał się o niego prawowity właściciel. To właśnie on wyrzucił parking z działki przy Rembielińskiej.

Czystki oznaczają zapewne przygotowania do inwestycji. Jak ustaliliśmy, na razie nikt z wnioskiem o pozwolenie na budowę nie wystąpił, ale to pewnie tylko kwestia czasu. Miejsce jest bardzo atrakcyjne: z jednej strony Park Bródnowski, z drugiej tramwaje do centrum, a kiedyś także metro.

Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje na działce wielorodzinną zabudowę mieszkaniową z usługami. Bloki mogą mieć wysokości od 20 do 35 m. Czyli powstanie pewnie coś podobnego do budynku z Galerią Rembielińska. Miejmy nadzieję, że z dużą liczbą miejsc parkingowych pod ziemią.

Zlikwidowane parkingi:

OpenStreetMap, CC BY-SA
OpenStreetMap, CC BY-SA
PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Zlikwidowali parkingi przy Rembielińskiej. Będą bloki?

 • 10 stycznia 2013 o godz. 08:35

  To normalne, że będą bloki kwestia czy jest jakiś pomysł np na parking piętrowy nie może być tak że na wolnych przestrzeniach będą obskurne parkingi a dzielnica nie będzie się rozwijać potrzeba nam nowych inwestycji ale nie takich jak na Ursynowie co 10m blok ! Parkingi powinny być budowane część z Dzielnicy kasy część np prywatnych spółdzielnia Universum ( piętrowe )

 • 10 stycznia 2013 o godz. 09:10

  Brawo,

  podobno ma powstać super nowoczesny wieżowiec. 4 kondygnacje w dół i 20 w górę. Będzie to najwyższy budynek w dzielnicy.
  na poziomie – 4 zaplanowano stację metra i parking dla taxi „super cebab”
  -3 do -1 to już parkingi,
  na poziomie 0 handel,
  poziom 1 to przedszkola i szkoły,
  poziom 2 zaś to szkoła wyższa,
  pozostałe poziomy to nudna mieszkaniówka, ale tylko do ostatniego piętra, które zająć basen, na dachu lądowisko dla helikoptera, ramię do skoków bungee, oraz basen i fragment zieleni parkowej.

 • 10 stycznia 2013 o godz. 09:15

  Dlaczego z kasy dzielnicy? Chcesz parkować, to płacisz. Proste.

  O ile likwidacja miejsc na Ochocie (Kolonia Lubeckiego) jest bardzo sensowna, bo to prawie centrum, to tutaj (nie oszukujmy się) jest jednak zadupie. Chociaż może jak zbudują coś atrakcyjnego zamiast tych obskurnych parkingów, to sytuacja się zmieni.

 • 10 stycznia 2013 o godz. 09:33

  DAN! Nie może być! To niesamowite. A więc EÓROPA???

 • 10 stycznia 2013 o godz. 10:46

  Ha Ha dobre, szczególnie to ramię do skoków na bungee i stacja metra w piwnicy

 • 10 stycznia 2013 o godz. 13:12

  To już pewne – zarówno burmistrz, jak i paru radnych opozycji kupiło tam mieszkania z 15% rabatem:-)

 • 10 stycznia 2013 o godz. 14:09

  TAAAK! DOBRZE!!! WSZĘDZIE BLOKI! NA POLU PGROWSKIM TEŻ CHCEMY BLOKI, OSIEDLA, SKLEPY, FITTNESY, WIĘKSZE KORKI, WIEĆEJ SŁOIKÓW! PLISSS

 • 11 stycznia 2013 o godz. 09:21

  Słoiki to takie nieładne słowo wymyślone przez brukowe gazety. Nazwijmy tych ludzi przybyszami. Otóż przybysze zaciągną kredyty a potem nie będą w stanie ich spłacać z racji braku pracy i perspektyw w naszej dzielnicy. Nikt nie będzie dojeżdżał 2 godz. do pracy w jedną stronę gdzieś na Służewiec czy dolny Mokotów. Rozumiem, że już nie przyjmują do pracy w Urzędzie Targówek czy w pobliskich McDonaldach. A brak inwestycji drogowych jest pokłosiem skutecznego obrzydzania w mediach dzielnic Białołęka czy Targówek oraz dyskryminowania ich przez ratusz. Bo po co inwestować tam, gdzie mieszka element? Tu tylko deweloperzy nie próżnują. Życzę małego zainteresowania nowymi lokalami mieszkalnymi.

 • 11 stycznia 2013 o godz. 23:19

  JANek – przestań tyle pić, bo nawet nie widzisz, że z włączonym Capsem piszesz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.