ZTM ujawnia: na Zaciszu będą dwa autobusy i nowa pętla

34
Share

To jeszcze nieoficjalne, ale z dobrego źródła: już wkrótce, oprócz autobusu 512, przez środek Zacisza pojedzie linia numer…

…199!

Tak przynajmniej wynika z informacji, które udało nam się potwierdzić w Zarządzie Transportu Miejskiego. Obecne 199-tki jeżdżą z pętli Targówek (na ul. Trockiej) przez Radzymińską, Ząbki i Zielonkę docelowo na Rembertów. Wkrótce na pierwszym odcinku ta trasa się zmieni. Autobusy z Trockiej pojadą prawdopodobnie ul. Borzymowską do św. Wincentego, skręcą w Gilarską i przez Rolanda, Codzienną oraz Młodzieńczą dotrą do Radzymińskiej. Jednak taka trasa będzie wymagała zmiany rodzaju autobusów, które obsługują linię.

– Będzie to linia dwukierunkowa, obsługiwana mikrobusami, które w odróżnieniu od standardowego taboru na linii 199 będą mogły tą trasą kursować – informuje targowek.info Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.

 

Od 1 stycznia na Rolanda zatrzymuje się 512. Wkrótce też 199? /fot. targowek.info

Od 1 stycznia na Rolanda zatrzymuje się 512. Wkrótce też 199? /fot. targowek.info

To będzie już niedługo. A w nieco dalszej perspektywie – choć jest szansa, że jeszcze w 2013 roku – ZTM zamierza zbudować na Zaciszu zupełnie nową pętlę autobusową.

– Skutkowałoby to kolejną zmianą trasy linii 512. Realizacja tych planów będzie jednak zależeć od tego czy w budżecie miasta znajdą się pieniądze na ten cel – zastrzega Igor Krajnow.

Krajnow nie zdradza przyszłej lokalizacji pętli, ale ta już kilka lat temu została zapisana w planie zagospodarowania przestrzennego Zacisza na pustej działce przy skrzyżowaniu ul. Blokowej z ul. Przy Wodzie, czyli dokładnie na przeciwko Pizzerii Italiano.

Miejsce przyszłej nowej pętli na Zaciszu /fot. Google Street View

Miejsce przyszłej nowej pętli na Zaciszu /fot. Google Street View

Fragment planu zagospodarowania przestrzennego Zacisza z zaznaczoną pętlą autobusową

Fragment planu zagospodarowania przestrzennego Zacisza z zaznaczoną pętlą autobusową (KDM1)

 

***** WYJAŚNIENIE (godz. 16) *****

Na prośbę rzecznika ZTM wyjaśniamy, że dwukierunkowa, obsługiwana przez mikrobusy linia, która już niedlugo pojawi się na ul. Rolanda i Codziennej, to jednak nie będzie 199, ale zupełnie nowa linia! Czyli i Zacisze będzie syte i Ząbki całe :)

34
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx