Anna Ciechowska: Grzegorz byłby bardzo szczęśliwy

3
Share

Nazwijmy nowy skwer nad Kanałkiem Bródnowskim imieniem Grzegorza Ciechowskiego! Naszą akcję wsparła wdowa po wielkim muzyku.

skwerciechowskiego_tabliczka

Wczoraj portal targowek.info rozpoczął akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o nazwanie skweru imieniem Grzegorza Ciechowskiego – jednego z największych muzyków rockowych w Polsce, lidera legendarnego zespołu „Republika”, a w ostatnich latach swojego życia mieszkańca Targówka (a dla ścisłości Zacisza w okolicach Kanałku Bródnowskiego).

WIĘCEJ O NASZEJ AKCJI PRZECZYTACIE TUTAJ

Skontaktowaliśmy się z żoną i wielką miłością Grzegorza – Anną Ciechowską (dziś Skrobiszewską). Wdowa po artyście popiera nasz pomysł i wspomina czasy, gdy razem z liderem „Republiki” mieszkała kilka ulic od budowanego dziś skweru.

Uważam, że nazwanie skweru nad kanałkiem imieniem Grzegorza jest świetnym pomysłem. Sprowadziliśmy się na Zacisze w latach 90-tych, bo spodobała się nam ta enklawa spokoju w środku miasta. Grzegorz był miłośnikiem Zacisza, rano zawsze chodził na spacery z psami wzdłuż kanałku. Często wracał z pomysłami na nowe utwory. Zawsze chwalił sobie spokój i ciszę osiedla.

– mówi nam Anna Ciechowska (Skrobiszewska), dodając, że sam Grzegorz Ciechowski, zazwyczaj niezbyt chętny do przyjmowania wyróżnień, byłby zaszczycony z powodu nazwania skweru jego nazwiskiem.

Grzegorz był skromnym człowiekiem, kiedy w grę wchodziły jakiekolwiek wyróżnienia. Myślę, że możliwość nazwania tego skwerku jego nazwiskiem byłaby dla niego wielkim zaszczytem i byłby z tego powodu bardzo szczęśliwy.

– dodaje pani Anna, która spędziła z Grzegorzem Ciechowskim ostatnie (jak się niestety okazało) lata jego życia.

 

Tak mogłaby wyglądać informacja MSI na Skwerze Grzegorza  Ciechowskiego / montaż targowek.info

Tak mogłaby wyglądać informacja MSI na Skwerze Grzegorza Ciechowskiego / montaż targowek.info

 

JAK POPRZEĆ WNIOSEK?

Od dzisiaj w dwóch domach kultury na Targówku: DK Świt (ul. Wysockiego 11 – w kasie) oraz DK Zacisze (ul. Blokowa 1 – na recepcji) znajdują się listy, na których możecie się podpisać i tym samym osobiście poprzeć wniosek o nadanie skwerowi nad Kanałem Bródnowskim imienia Grzegorza Ciechowskiego.

Można także poprzeć ten pomysł bez wizyty na Targówku – wystarczy, że wydrukujecie w domu i wypełnicie chociaż jedną linijkę na tej liście (ściągnij plik pdf: wniosek_skwer_GC), a potem wyślecie ją zwykłym listem na adres: Dom Kultury “Świt”, ul. Wysockiego 11, 03-371 Warszawa – koniecznie z dopiskiem “Skwer Ciechowskiego”.  Ważne: podpisy mogą składać tylko pełnoletnie osoby posiadające meldunek w Warszawie (ale niekoniecznie na Targówku).

Zgodnie z przepisami, wniosek o nadanie nazwy musi zostać poparty na piśmie przez co najmniej 200 osób. Liczy się każdy głos, więc podpiszcie się sami i namówcie do tego przyjaciół!

 

 

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest serwis internetowy targowek.info. W zbieraniu podpisów pomagają nam Dom Kultury „Świt” oraz Dom Kultury „Zacisze” – dziękujemy!

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx